PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608438}
8,5 10 206
ocen
8,5 10 1 10206
Half Life
powrót do forum gry Half-Life

Serio, choć doceniam pewne elementy tej gry która jednak aż tak bardzo się nie zestarzała to
różne określenia w stylu ponadczasowe, genialne tu NIE pasują. Przez większą część czasu
się idzie i strzela do nieco głupawych przeciwników, a pomieszczenia które przemierzamy
wcale nie opowiadają tak dużo historii, jeśli już to trzeba by poświęcić mnóstwo czasu na
znajdowanie tych nawiązań. A sama fabuła? Z jednej strony prosta, z drugiej wystarczy
przeczytać streszczenie fabuły napisane przez jakiegoś fana by podrapać się po głowie nie
dowierzając (,,To na serio o to chodziło? Przecież ja se tylko chodziłem i zabijałem, nikt mi nic
nie powiedział...") Kończąc moją kulawą wypowiedź powiem - HL to dobra gra, pewnie świetna
w czasach kiedy wyszła ale próbu czasu NIE wytrzymała. Dzisiejsze FPSy są znacznie bardziej
zróżnicowane i zwyczajnie przyjemniejsze gameplayowo, a fabuła nie jest czymś dlaczego
warto się z tą produkcją zaznajomić - jeśli ktoś chce pograć w HL2 to polecam przeczytać
streszczenie jedynki zamiast rozglądać się za kupnem czy ,,pożyczeniem" 1.

ocenił(a) grę na 10
Danio237

Idź grać w call of druty

lorster

Czułem że ktoś napisze odpowiedź w tym stylu... Brak kontrargumentów, jedynie głupia odzywka w stylu ,,Idź grać w call of druty".

ocenił(a) grę na 10
Danio237

U mnie jest zupełnie na odwrót. Stare gry typu Unreal, Quake, Half-Life, Doom czy painkiller mnie bawią (do tej pory zdarza mi się rozegrać partyjkę najczęściej w UT 3), a nowe pokroju call of duty czy crysisy mnie za specjalnie nie wciągają.

a1ien_1385

Ja również nie bardzo trawię Crysisa czy Call od Duty (chociaż co by nie mówić CoD ma swoje mocne strony) i bardzo lubię dobre starocie jednak Half Life totalnie nie przypadł mi do gustu. Może to dlatego że spodziewałem się czegoś świetnego tak jak o tej grze mówią, a dostałem zwykłą korytarzówkę która niby ma dobrą fabułę ale nie potrafi jej dobrze opowiedzieć.

ocenił(a) grę na 10
Danio237

No cóż rozumiem, o gustach się nie dyskutuje.

Danio237

Taak gra była niesamowita, ale spójrzmy prawdzie w oczy - ma już 15 lat i już niestety za bardzo odstaje, mogles sie zabrać za '' Black Mesa'' Jest to darmowy fanowski remake HL1 na enginie HL2 ;) choć przyznam się bez bicia że nie ukonczylem go ... nie wiem dlaczego , jakos znudzil sie wlasnie :p

ocenił(a) grę na 9
Danio237

Sama twoja wypowiedź uświadamia, że jednak gra się ogromnie zestarzała. A co do chodzenia i zabijania: teraz w grach masz wszystko podane na lależu, tak abyś zbytnio nie myślał.

Danio237

Co za ignorant. Było rozmawiać z naukowcami durniu oraz słuchać komunikatów i wielu innych co do nas ktoś mówi jeżeli potrafisz dobrze angielski, jeśli nie to rozumiem brak zrozumienia fabuły za pierwszym razem.
A inteligencja wrogów w dniu premiery to był majstersztyk. Wtedy przeciwnicy byli tępi i HL był chyba pierwszą grą z rozbudowaną (jak na te czasy) inteligencją, jak i mimiką twarzy postaci oraz ich ruchów, a animacja innych. Gra pełna rewolucyjnych rzeczy. Jesteś kolejnym gimbusem co porównuje gry stare do nowych i nie potrafi pojąć piękna tej gry.
Człowieku, kiedyś gry kazały tobie się dowiedzieć o co chodzi, a nie że przez 15 minut ci ktoś gada o co chodzi ze szczegółami i nie wiadomo skąd to wszystko wie.
Gra się nie zestarzała to ludzie się zmienili. Może i dzisiejsze gry są przyjemniejsze, ale HL to gra do której można wracać, a powrót do dzisiejszych FPS'ów jest raczej wątpliwy. Będąc fanem FPS'ów trzeba zagrać w HL. To najlepszy FPS jaki powstał, bo ma coś czego nie ma i mieć nie będzie żadna inna gra. Jest to też dla mnie najlepsza gra w historii.
W tamtych czasach taki sposób opowiadania historii był rewolucyjny. Gra do dzisiaj jest filmowa i spektakularna. To gra życia, gra której NIGDY nic nie pobije.
Dodajmy do tego dodatki mody itp itd

ocenił(a) grę na 10
Danio237

Oj dzieci śmieszne rzeczy tu wypisujecie. Gra w 1998 roku była rewolucyjna w każdym aspekcie. A jak ktoś porównuje ją do najnowszych produkcji to tak jakby porównywać efekty specjalne z kina niemego do tych z najnowszych filmów. Nie ośmieszajcie się młodzi użytkownicy.

użytkownik usunięty
fokcuf

Half life to klasyk i nikt tego nie zmieni. Po prostu. To legenda i lepszej serii fpsów nie będzie już nigdy. Dam se chu ja z jajami uciąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones