PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608439}

HL2

Half-Life 2
8,6 12 992
oceny
8,6 10 1 12992
Half Life 2
powrót do forum gry Half-Life 2

1. Half-Life
2. Crysis
3. Call of Duty
4. Stalker
5. Medal of Honor

Wszystko rozpatrywane jako serie.

grzegorz_cholewa

Najklimatyczniejsze:

1. Quake
2. Blood
3. Stalker
4. Hexen
5. Duke 3d

grzegorz_cholewa

Zapomniałem o Unrealu. Więc tak:

1. Quake
2. Unreal
3. Blood
4. Stalker
5. Hexen

grzegorz_cholewa

Moja lista:

1. Call of Duty 2
2. Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay
3. Far Cry
4. Duke Nukem 3d
5. Quake 3: Arena

grzegorz_cholewa

1. Half life
2. Doom
3. Unreal
4. Quake
5. Bioshock /

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

1. Call of Duty
2. Far Cry
3. Crysis
4. F.E.A.R.
5. Doom

ocenił(a) grę na 10

Hmm takie tytuły jak Call of duty, Far cry, Crysis nie mają nawet startu do gier wybitnych z tego gatunku
jak Unreal 1998, Half life 1998 czy System Shock 2 1999.

użytkownik usunięty
returner

Ja tylko swoje top 5 podałam, nie chodziło chyba o wypisanie najbardziej przełomowych :)

ocenił(a) grę na 10

Chciałem tylko Tobie podkreślić, że masz takie Top 5, bo nie grałaś w ogóle lub grałaś za późno w te najlepsze co wymieniłem,
które swoją grywalnością, oryginalnością i miodnością zmiatają pod stół takie coś co wymieniłaś :)

returner

Miodność rzecz względna. Unreal dzieło sztuki lecz gameplay ala Doom to już zmierzchła epoka. Crysisa biorąc pod uwagę ogół cech jednak wybiorę.

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

Ok.
Pomysły miał najlepsze half life 1 i System shock 2.
Nowe możliwości w fizyce miał Half life 2 czy Crysis.

returner

Mhm. Ale jak sama nazwa wątku wskazuje, chodzi o FPSy, czyli First Person SHOOTERY, a SS2 można przejść bez wykonania ani jednego strzału z broni.

To bardziej cyberpunkowy dungeon crawler z rozbudowanym systemem tworzenia postaci a la RPG.

Oczywiście można przechodzić go tak, jak przechodzi się FPSa, ale nie trzeba. Stąd nie trzeba również go umieszczać na liście.

ocenił(a) grę na 9
returner

Crysis był przełomowy zarówno w grafice, technologiach (rzadko który komputer w tamtych czasach mógł to uciągnąć), fabule i rozgrywce. Dlaczego niwelujesz ten skok technologiczny i zarówno bardzo dobrze wyglądającą grę do tej pory?

Najlepsze gry z gatunku FPS jak do tej pory:
1. Half Life 2
2. Battlefield 2
3. BF: BC 2
4. Crysis 2
5. CoD: MW
6. Chrome.

ocenił(a) grę na 10
badzio343

Nowe gry są robione na jedno kopyto.
Twoja lista jest śmieszna. Brak wielkich klasyków, a same nowe gry.
I co do cholery tu robi Crysis 2 ? Wielkie WTF ?
Crysis 1 w 2007 to identyczna sytuacja jak Unreal w 1998.
Ale ten drugi tytuł ma lepszy klimat.

ocenił(a) grę na 9
returner

NOWE gry. Najnowszy przeze mnie podany tytuł ma 6 lat. I to już są klasyki, każde z tych gier poza Chrome i Half Life doczekał się nowych części. Crysis 2 ma niemal to samo, co poprzednie części z tym, że jest tutaj ulepszona optymalizacja i liniowa fabuła, która akurat tej grze zrobiła więcej dobrego, niż złego, jedyna wada tego tytułu jest taka, że brak tutaj systemu zniszczeń, z których słyną poprzedniczki, ale dałem 2 ze względu na to, że ma lepszą fizykę. Nie grałem w Unreal, więc się nie wypowiadam, ale stare gry kojarzą mi się z Castle Wolfenstein, Quake i Doom, które już niestety, ale bardzo się zestarzały.

ocenił(a) grę na 10
badzio343

Ja z grami jestem od 1989.
Największe wrażenie z FPS zrobiły wiadomo
Doom 1 w 1993, Duke Nukem 3d 1996,
Blood 1997 (coś w stylu Duke), Unreal 1998.
Ale zmiażdżył system Half life w 1998. Żaden FPS, aż tak nie pozamiatał pod dywan konkurencji. Później już chyba nic,
aż takiego wrażenia nie zrobiło na mnie z FPS.
System Shock 2 było blisko.
Half Life 2 też było wielkie. CODMW w 2007. Bioshock 2007.
Crysis 1 na plus, ale nic specjalnego w niej nie ma.
Kalka w sumie Far cry 1, ale z dopracowaną fizyką na miarę silnika Source z Half life 2 :)
Wiem, że z nowszych tytułów Batllefieldy się wyróżniają.
Nigdy nie miałem z nimi do czynienia.
Mnie wojenne FPS z początku się podobały.
Wiesz - Return to Catle Wolfenstein 2001,
Medal of honor 2002, Call of duty 2003,
Medal of honor 2 2004, Call of duty 2 2005, ale później już
mniej nie ciekawiły te klimaty, gdy zawiodłem się
Medal of honor Airborne 2007 i Call of duty 5 2008 .
Zresztą nie gustuje w FPS.
Powiem Tobie, że tak dobrze oceniane i chwalone
Far Cry 3 w pewnym momencie zaczęło mnie nudzić.
A co dopiero far Cry 4, Crysis 2 i 3 czy Modern warfare 3.

Gustuję najbardziej w:
-action rpg typu Gothic, Risen, Wiedźmin, Tes. -zręcznościówkach jak seria Tomb raider, Prince of Persia czy Assassin's Creed
-przygodówkach survival horror jak seria Resident evil czy Silent hill

Kiedyś też lubiłem sportowe, rajdówki (stare coliny),
bijatyki czy od czasu do czasu FPS mające to coś.
Z nowych gier z widokiem z oczu zdecydowanie najlepiej się mi grało w Resident evil 7 (horror).

Grafika też nie robi, aż tak dużej różnicy dla gracza, bo na przykład z dobrą grafiką wszystko na max
Crysis 1 , Crysis 3, Far Cry 3 czy Far Cry 4 przynudzają,
a gry fabularne z dobrą grafiką i widoczną postacią mnie dużo bardziej wciągają np: Assassin's creed 4,
Risen 3 Extended Edition, Wiedźmin 3, Rise of tomb raider.

Z gier, które mają wyjść wiem, że więcej frajdy mi da
Elex i Assassin's creed Origins niż Far Cry 5.
Nie mówiąc o tym nowym Callu w realiach 2 wojny światowej.
Zresztą dla mnie z serii call of duty jedyne świetne części to
Call of duty 1, 2, Modern warfare 1 i 2.

Jak widzisz te FPS, które na mnie wrażenie zrobiły największe wyróżniały się oryginalnością i klimatem.
Stąd te starsze tytuły. MMO sieciowa rozgrywka nie interesuje mnie w grach.

ocenił(a) grę na 9
returner

Duke Nukem 3D to już klasyka od dawna, ale niestety patrząc na nią dzisiaj to można się zastanawiać, jak można było w to grać z tak zamulonymi animacjami, więc pierwszy Half Life wpadł i pozamiatał, pełna zgoda takżde co do System Shock 2 i Dooma, Wszystkie CoD i MoH do 2005 roku były dobrymi grami jak na swoje czasy, ale to już bezpowrotnie minęło. Serią Far Cry się nie interesuję, niestety- nie mój klimat, zwłaszcza patrząc po tym, że w 4 masz przed sobą rozgrywkę, która jest otwarta, ale masz wrażenie, że to już było.

Od Assasin's Creed też uciekłem, kiedy pierwsza część strasznie przynudzała i rozbestwiła rynek gier znajdźkami i innymi rzeczami, które nie mają znaczenia dla fabuły, a do 2 nie mogłem się przekonać, więc nie śledziłem marki aż do teraz, sprawdzając, co być może będzie miało do zaoferowania Origins, ale po pierwszych gameplayach widać, że z biegiem lat gra akcji zamieniła się w RPG o wrogach templariuszy w Egipcie (?) i Ubisoft ratuje się jak może, zapominając o świetnej serii Prince of Persia, nadając bezpłciowej części Forgotten Sands coś, na czego powrót się nie doczekamy.

Szacunek za Risena, naprawdę świetna seria, a Wiedźmin to polski majstersztyk będący dzisiaj na ustach niemal wszystkich graczy na świecie. Tomb Raider? Też, niestety, nie moja bajka, choć w część II i Anniversary się zagrywałem :)

O Elex usłyszałem dopiero niedawno, nie podoba mi się jakoś misz-masz technologii z dawnymi, mitycznymi dziejami, ale wyczuwam, że tytuł znajdzie swą niszę.

Nowy Call of Duty powraca do klasyków, o których się pamięta, jako dobrych, lecz już nieco uważanych za te w podeszłym wieku, więc czekam z niecierpliwością. Co do serii- dobrze mi się grało w 1, 2 MW (tylko pierwsza część) oraz WaW w multiplayerze, bo rozgrywkę singlową warto raczej przemilczeć. Być może istnieje pomiędzy naszymi zdaniami rozbieżność, bo samemu lubuję się w dobrym multiplayerze i w chłonięciu tytułów garściami, nawet w singlu, czyli- oceniam całość.

ocenił(a) grę na 10
badzio343

Tomb raider najlepsze to te pierwsze 1 i 2.
Niezłe też były 3 i 4 oraz remake 1 Anniversary.
Te nowe z 2013 i 2016 też się mi nawet podobały.
Nie zapominajmy, że jedyne częsci które otrzymały nagrodę gra roku to oryginalna 1 z 1996, która była przełomowa dla branży gier i właśnie Tomb raider z 2013 (prequel serii).

Trylogia Prince of Persia fajna. Zwłaszcza Warrior within.

Z Asasynów 2 część jest najlepsza, ale 4 też dawała radę.
1 była pierwsza więc oryginalna,
ale z perspektywy czasu rzeczywiście nudna na tle 2 czy 4.
Nie podobały się mi AC 3, Unity i Syndicate.
Epoka najciekawsza dla mnie w 1 (średniowiecze) ,
2 (początek renesansu) i Origins (starożytność).
Pozostałe części to zawsze XVIII wiek prócz Syndicate XIX w.

Z gier Piranhy bytes to wiadomo najlepsze były
ich pierwsze gry, kiedy ich ekipa była najbardziej utalentowana, a później się rozpadła.
Gothic 1 - 10/10
Gothic 2 - 9/10 Gothic 2 +NK - 9,5/10
Gothic 3 - 8/10 Z modami CP 1.75, QP4 i CM 3.1 - 8,5/10
Risen 1 - 8,5/10 naciągane, ale gra ciekawsza od G3
Risen 2 - 8/10
Risen 3 - 8,5/10
Elex niestety nie będzie przypominała dark fantasy,
bo jest w realiach postapokaliptycznych.

Wiedźmin 1 - 9,5/10
Wiedźmin 2 - 9/10
Wiedźmin 3 - 10/10 ! Z dodatkami najlepsza gra w życiu.

ocenił(a) grę na 9
returner

Warrior Within zdecydowanie najlepsza, mrok to jest tom czego tej serii potrzeba.

Co do Piranii, zgadzam się, w całej rozciągliwości! :)

Pierwsza część Wiedźmina mnie nie porwała, grałem, żeby poznać 2, która wypada lepiej, a 3 jest miodna. W skrócie mówiąc, im dalej w las, tym lepiej, choć wyjątkiem jest rozdział IV w pierwszej części, który wydaje się banalnie napisany.

Reszty nie oceniam, bo niestety wymusza to mój brak zainteresowania tytułami.

ocenił(a) grę na 10
badzio343

Wiedźmin 1 jest lepszy od Wiedźmina 2 w ważnych aspektach fabuła, klimat, soundtrack, długość rozgrywki. W 3 części postawili na powrót słowiańskiego klimatu co wyszło na dobre.
2 część wiadomo, że jest dopracowana i unowocześniona,
ale bardziej jakby dla graczy z zachodu.
Zresztą CDP tłumaczyło się wiele razy, że ta gra miała być dużo lepsza, ale borykali się z problemami dużymi i wyszło,
że musieli kroić.
Mnie najbardziej zawiodło w 2 części, że jest króciutka i te momenty irytujące z sową, która prowadzili nas przez pole bitwy. Większość, którzy pokochali Wieśka za klimat wyżej stawiają 1 od 2.
4 rozdział Wieśka 1 to właśnie ten mega klimat.
Zresztą jak nie pokochać takiego klimatu.
https://www.youtube.com/watch?v=IynOiDJE64Q
https://www.youtube.com/watch?v=sKv0rtgI7mw
Masa ludzi przy tych kawałkach wręcz stawała i rozkoszowała się oprawą audiowizualną. I to powód, że gracze wolą wracać do 1 po kilka razy, a nie do 2.
Gdy się gra całą trylogię od razu to tym bardziej 2 część ją tą częścią, którą chce się jak najszybciej ukończyć i mieć koniec,
a w przypadku 1 i 3 przedłuża się jak najbardziej rozgrywkę,
by pozostać w tym świecie.

Ja uwielbiam survival horrory
Resident evil 1 1996
Resident evil 2 1998
Resident evil 3 1999
Resident evil Code Veronica 2000
Resident evil remake 1 2002 (wersja HD 2015)
Resident evil 0 2002 (wersja HD 2016)
Resident evil revelations 2012
Resident evil REvelations 2 2015
Resident evil 7 2017
Silent hill 1999
Silent hill 2 2001
Silent hill 3 2003
Blair witch - Rustin parr 2000
Alone in the dark 4 2001
Clive Barker's Undying 2001
Alan wake 2010
Evil within 2014
Czekam na Evil within 2 i Resident evil 2 remake

ocenił(a) grę na 9
returner

Prawda, dopiero zacząłem Wiedźmina 2, a już myślę, że niedługo koniec. Co do rozdziału IV- miałem ciągłe wrażenie, że gracza chce się zatopić imersją pośród pięknych krajobrazów i właśnie tego soundtracku, ale lokacje wydają się obszerne i przez to szybko wygenerowane, a fabuła wydaje się być przewidywalna (może w tym jednym rozdziale to był efekt poprzednich, że dało się już po prostu, w tym nieszczęsnym, przyzwyczaić do schematu), ale być może to tylko moje skromne zdanie :)

Residenty są wszystkie świetne aż do 4, która jest moją ulubioną częścią, być może za grywalność i brak większych problemów z kamerą, a tryb namierzania przeciwnika to jedynie przeszkoda dla osób, którym ciężko się przyzwyczaić. Tak poza tymi częściami to 7 jest świetną robotą. Po części 4 zapomniałem o tej serii, jednak kolejne podzieliły mocno graczy i przez świetną część z tego roku wracam do pozostałych :)

Silent Hill mam w planach, ale w pierwszą część grało się, oj grało.

Alone in the Dark to oczywisty klasyk.

Na Evil Within nie miałem czasu, gdyż miałem w zanadrzu South Park: Kijek Prawdy, This War of Mine, Outlast wraz z Whistleblower, DmC, EU IV, wszystkie serdecznie polecam :)

Alan Wake? Coś mi dzwoni, ale nie wiem, w którym Kościele...

ocenił(a) grę na 10
badzio343

RE 4 obok Gothic 3 to był chyba największy zawód w grach,
bo okazało się, że odeszli od survival horroru i poszli w gry akcji.
Z tych części, które grało się jak w 4 czyli 4,5,6 okazało się,
że zdecydowanie najlepsza jest 4 :) Pewnie, że 4 jest jedną z najlepszych części obok 1, 2 i remaku 1, a z początku tak odrzuciła.

Resident evil revelations 1 i 2 to próba powrotu do horroru.
Bliżej im do tych starszych części niż do nowszych.
Podobały się mi bardziej niż 5 i 6.
Choć w Revelations 1 lepiej jakby cała gra działa się na klimatycznym okręcie. Poziomy poza okrętem to znacznie słabszy poziom i są zrobione na wzór Re 5.
Revelations 2 za to jest kapitalna. Prawie identycznie się gra w nią jak w Evil within, którą zrobił twórca Re 1.

Dla mnie najprzyjemniejsze były wydania HD starych części czyli Resident evil 1 remake HD w 2015 i RE 0 HD 2016.
Nigdy nie grałem w te gry wcześniej, bo wyszły w 2002 tylko na konsolach. I wreszcie taki prezent na pc.
Nie będę ukrywał, że Remake 1 jest wręcz grą idealną.

ocenił(a) grę na 9
returner

I właśnie te największe zawody są przeze mnie najbardziej lubiane, bo odwzorowują choćby część tego, czego brakowało mi w poprzedniczkach :)

Dobrze wiedzieć, bo wiedziałem coś tylko o 5, 6 i Revelations 2. Przekonam się, oceniając tytuły samemu :)

Ja w 1 i 2 grałem właśnie na konsolach, to było coś innego, choć było kilka podobieństw z Alone in the Dark, ale niestety w Remake'i nie będzie mi dane już grać.

ocenił(a) grę na 10
badzio343

Ja osobiście zawsze na kompach.
1989-1992 C-64
1992-1996 Amiga 500
1996 Pc

Fajnie czasem sprawdzić na silnych komputerach stare hity i
sprawdzić ile klatek wycisnąć się da.
Czasem można się zdziwić np:
Rally Trophy 2001 od 150 do 250
Dirt 2007 od 220 do 280

Obie gry w roku premiery miały dość duże wymagania.
Z tym, że Rally Trophy miało bardzo ostrą i wyraźną grafikę.
Stąd do dziś robi wrażenie duże, ale że będzie miał mniej klatek od Dirta to bym się nie spodziewał.

ocenił(a) grę na 9
returner

U mnie ZX Pectrum, C-64, PC, PSX i PS 2, dokładnych dat niestety, ale nie pamiętam:)

Ostatnio sprawdziłem Half Life- 300 klatek :D

DiRT-a nie sprawdzałem, ale to zawsze dobrze chodziło, choćby na niskich detalach i 800x600, pamiętam, jakby to było dzisiaj, niezłym niszczycielem komputerów był wtedy Gothic 3 :)

ocenił(a) grę na 10
badzio343

Ja ogólnie lubię bawić się modami i poprawiać grafikę w każdej grze. Nawet z takiego Wieśka 3 można jeszcze sporo wycisnąć na plus, a co dopiero z 1 i 2.
Z Gothic 1 i 2 to kolosalną poprawę idzie zrobić.
Podobnie Skyrim.

Gothic 3 aż do CP 1,70 900mb chodził źle rzeczywiście.

Gothic 3 + CP 1,75 1,5gb to dodatkowe opcje graficzne i
bardzo duża stabilność.
Ja jakiś czas temu grałem w konfiguracji
G3 + Cp 1.75 + QP 4 +CM 3.1
CM 3.1 ma wśród opcji o połowy dalszy zasięg widzenia.
Czyli okolica piękna prawie do końca mapy.
Ilość klatek 45-90. Bez CM 3.1 oczywiście więcej.

To nawet Risen 3 Extended Edition, która wyszła po roku i zawiera patch 6,6 gb poprawiający grafikę ma 65-80 klatek,

Crysis 1 z 2007 na ultra DX 10 średnio 85-100.
A swego czasu też zarzynał kompy :)




ocenił(a) grę na 9
returner

Modelowanie 3D to nie moja bajka, ale podziwiam właśnie tego typu roboty, widziałem, co dało się zrobić z Gothic w modzie Returning, piękna sprawa :)

Nie tylko złe działanie, ale mityczny błąd Where is the Guru to coś, co pozostaje po tamtych latach w głowie do tej pory. Zwłaszcza, gdy próbowało się podstawkę odpalić przy 512MB RAM i Celeronie Northwood lub Prescott z Geforce FX 5200 na pokładzie :D

Crysis potrafił zarzynać nawet do 2014 roku, o ile pamięć mnie nie myli.

ocenił(a) grę na 10
badzio343

Ja w Gothic 3 nigdy nie miałem błędu Where is the Guru.
Ta gra nie miała zawiasów, ani wyjścia do windy.

Ten błąd występował przy graniu z modami w Gothic 1 i 2 :)

ocenił(a) grę na 10
badzio343

Ja podawałem ilość klatek na Win 10 64 bit więc może nie sprzyja ten system starszym grom z DX 7,8,9,
a bardziej sprzyja wyciśnięciu co tylko się da z DX 10, Dx 11,
bo na Dx 12 też nie mam jakiegoś monstrum.
I7 7700
16gb 2400Mhz
Dysk HDD 2000GB i systemowy szybszy SSD 250gb
Geforce GTX 1060 6gb

Pod Dx 12 tylko sprawdzałem Rise of Tomb raider 2016.
Wszystko na ultra i czasem były spadki więc trzeba było zmniejszyć lekko cienie i antyaliasing.
Ale przetestuję wymagania DX 12 dopiero przy
Assassin's creed Origins i pewnie jakiś tytułach z 2018.


Mnie urzekła konfiguracja taka:

Gothic 1 + Edycja Rozszerzona 1.4.8 + DX 11 + Texture pack
Sam Dx 11 to mocno poprawiona woda, cienie, efekty,
o połowę większy zasięg widzenia - na 300% do końca mapy,
czcionka z napisami na 1280-x1024 jest tak duża jak kiedyś 800x600 bez Dx 11.

Gothic 2 Noc kruka wiadomo najlepsze z Returningiem,
który dodaje mnóstwo terenu, fabuły, questów, postaci.
Ale tylko do pierwszego Returna są spolszczone napisy.
Ten w wersji 2.0 nie ma spolszczenia, ale wykorzystuje dwa najlepsze graficzne mody - L'Hiver Edition i DX 11.
Gdy zainstaluje się na G2 NK zarówno L'Hiver Edition i DX 11 to grafika jest prawie jak w Returning 2.0, ale nie ma tyle roślinności ile dodanej jest w Returnie.
Z tym, że L'Hiver Edition i DX 11 to tylko grafika i tyle.
Najbardziej zyskuje dzięki L'Hiverowi samo portowe miasto.
W większości skopiowane w Returnie 2.0, ale nie do końca,
bo tak w 70%.

Moim zdaniem, gry które najmocniej zostały poprawione graficznie dzięki modom to Morrowind, Gothic 2 i Skyrim.
Do Skyrima mam zainstalowane ok 50 modów - te 15gb i
szokujące jest jak bardzo poprawiają graficznie tą grę.

Taki Wiesiek 1 niestety ma tylko 1 mod na tekstury 200mb.
Wiesiek 2 na tekstury 800mb, na więcej roślinności i większy zasięg widzenia. Rzeczywiście w Wieśku 2 bardzo kuleje to,
że jest malutki zasięg widzenia niczym w Risen 1 i 2 oraz
mało roślinności i brzydka woda, ale na nią nie znalazłem sposobu,
Do Wieśka 3 na wersji 1,31 z 2 dodatkami i wszystkimi DLC instaluje też 3 mody graficzne tj:
-HD Reworked Project 4-6 zwiększa szczegółowość przedmiotów ok 500mb
Oraz niewielkie mody na zwiększenie zasięgu widzenia do końca mapy i poprawy oświetlenia w jaskiniach

Grafika grafice nierówna i z każdym rokiem zmiany są co raz mniej zauważalne. Kiedyś co roku, co dwa były wyraźne różnice w latach 1995-2005. A później nie bardzo.
Sądzę, że najwięcej poprawy w ostatnich 10 latach było w
poprawie szczegółowości przedmiotów - obiektach.
Nawet taki Crysis 1 mimo świetnych tekstur jak na 2007 rok ma brzydkie pojedyńcze obiekty.
Far Cry 3 może dużo nie wygląda w otwartym świecie lepiej od Crysis 1, ale już obiekty w pomieszczeniach ma o wiele bardziej szczegółowe.
Wiesiek 3 z modem 500mb na poprawę tego też wygląda znacznie lepiej niż wersja od programistów CDP, a na przykład w Rise of tomb raider bez żadnego moda ten aspekt graficzny jest na najwyższym poziomie. W Resident evil 7 szczegółowość przedmiotów jest na kapitalnym poziomie, ale to jest tego typu gra, że głównie skupiali się na tym, by to było na wysokim poziomie.
A taki Resident evil 4 wręcz koszmarne ma przedmioty.
Im bliżej podchodzisz tym bardziej to widać.
Resident evil 4 wersja SD z 2007 ma kilka GB po zainstalowaniu. Wersja HD z 2011 ok 10gb, ale tylko o połowę lepsze tekstury więc nadal wyglądają słabiutko.
Ja zainstalowałem sobie 2 paczki od modderów.
Na poprawę o 16 razy tekstur.
Wioski 4gb, które rozpakowuje się na 10gb.
Castle 4,7gb, które po rozpakowaniu ma 7gb.
Sama gra zajmuje 27gb, ale popraw wyraźna.
Zwłaszcza poziomy z 3 i 4 rozdziału w castle wyglądają miodzio. Podejdziesz do ściany i wreszcie wyglądają solidnie teksturki. Niestety nie ma moda na poprawę wyglądu 5 rozdziału więc grając w RE 4 z tymi modami,
gdy zacznie się 5 rozdział oczy krwawią od brzydoty :)

Zapomniałem dodać, że lubowałem kiedyś się w staroszkolnych rpg.
Baldur's gate 1,2, Planescape Torment, Icewind dale 1,2,
Neverwinter nights 1,2, Dragon age 1,2,3, Drakensang 1,2.
No i oczywiście stare części Heroes of might & magic.
Zwłaszcza przy 2 i 3 spędziłem masę czasu.
Przy 1, 4 i 5 już znacznie mniej. Nie grałem w 6 i 7.
Lubiłem też Warcraft 1,2,3 oraz Settlers 1,2,3.

ocenił(a) grę na 9
returner

Ale pomijając już nawet kwestię tego, że uważasz, że lista jest śmieszna. Wcale Half Life 2 nie był przełomowym jak na 2004 rok, kiedy świat nie miał prawie że nic do zaoferowania poza BF 2, który jako pierwszy wprowadził rozgrywkę na 64 graczy w połączeniu z pojazdami i innym, ogromnym arsenałem. WCALE. Wcale nic też nie zmienił BC 2, który pozwalał na wprowadzenie tak luźnej fabuły, z czego gra zasłynęła i systemu zniszczeń. Wcale. Crysis 2 wcale nie był krokiem wprzód w stosunku do poprzedniczek. Wcale. A CoD: MW wcale nie wprowadził filmowości scen w grze i lokacji w Prypeci, które społeczność nadal pamięta i ceni jako cholerny klasyk. Wcale Chrome nie dał o sobie znać jako to, iż Polacy nie gęsi i gry robić potrafią, co było początkiem Techlandu i wywęszenia rynku przez CD Projekt. Ale co ja tam wiem, skoro siedzę w tym od 22 lat.

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

Najbardziej przełomowe i robiące wrażenie Fps to raczej te:
Doom 1993, Duke Nukem 3d, Quake 1996, Unreal 1998, Half life 1998,
System skock 2 1999, Half life 2 2004.
Call of duty, Medal of honor to nie ten poziom - przełomowy.
Bardzo klimatyczne były Alien vs Predator z 1999 oraz Clive Barker Undying 2001.
U mnie mniej więcej równo cenię Unreal, Half life 1 i System Shock 2.

returner

Pierwszy Modern Warfare to jeden z większych kamieni milowych w dziejach FPS-ów. Nowatorskie multi plus filmowa jak nigdy wcześniej kampania i zasmakowanie technologii wojskowej dzisiejszych czasów dzięki niemu.

Po ograniu na konsolach trzeba wpisać Halo - nawet do top 10 ogółem. Dobre też z PS3 Killzone 2 i 3 oraz Resistance, dobry klimat ala Wojna światów.

A do zagrania mam jeszcze dużo:

Właśnie Alien vs Predator 2, System Shock 2 i Clive Barker Undying oraz Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay, No One Lives Forever, Realms of the Haunting, Doom 3, Quake 4 i inne.

grzegorz_cholewa

Pierwsza 10 na dziś to:

1. Half- Life
2. Halo
3. Call of Duty
4. Crysis
5. Fear
6. Stalker
7. Duke Nukem
8. Quake
9. Far Cry
10. Bioshock Infinite - tylko trójka bo jedynka nie zachwyca.

A dalej Unreal, Rage, Blood, Killzone itd. Deus Ex 3 można by wpisać, mimo, że nie 100 % FPS to większa rola strzelania i ogólna przyjemność z używania giwer w stosunku do RPG-owego raczej niż FPS-wego pierwowzoru.

ocenił(a) grę na 8
grzegorz_cholewa

1. Call od Duty Black Ops (jak i cała seria)
2. Metro Last Light
3. Medal of Honor Allied Assault (również niezła całą seria z wyjątkiem Warfightera..)
4. Metro 2033
5. Battlefieldy : 2142, Bad Company 2, BF2

ocenił(a) grę na 8
grzegorz_cholewa

Tu trochę jest śmiesznie, bo taki FPS FPSowi nie równy. Bo jedno może być survivalem z elementami RPG, jak System Shock 2 czy STALKER, horrorem, jak Clive Barker's Clive Barker's Undying... by Clive Barker (:D) czy Call of Cthulhu (mój faworycik, szczególnie ta ucieczka przed psychopatą), pseudo realistyczną strzelanką (wszystkie śmieszne te CoDy i BFy) lub po prostu wesołą rozpierduchą, jak Painkiller czy Doom.

Różnica jest znaczna, bo od takiego powiedzmy System Shock 2 oczekuje przemykania z ściany do ściany w ponurej atmosferze, a od takiego Brutal Doom'a po prostu wyluzowania się tapetując ściany flakami i mózgami demonów i zombie ^^

Krol_Sedesow

W tym wypadku wszelkie rankingi nie mają sensu. Top 20 strzelanek tej generacji wg. PSX Extreme:

1. Bioshock 2. Far Cry 3 3. COD 4 4. Gears of War 5. Battlefield: Bad Company 2 6. Max Payne 3 7. Bioshock Infinite 8. Bulletstorm 9. Gears of War 3 10. Orange Box 11. Bordelands 2 12. Killzone 2 13. Cod: MW 3 14. Metroid Prime 3 15. Killzone 3 16. Bordelands 17. Left 4 Dead 18. Halo 4 19. Halo Reach 20. Halo 3.

Czy te zestawienie dziennikarzy ma sens?

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

1. Far Cry
2. Borderlands
3. FEAR
4. Call of Juarez
5. Killing Floor

ocenił(a) grę na 10
dawid1420

1. BioShock
2. Far Cry
3. F.E.A.R.
4. Half-Life
5. Kroniki Riddicka
6. Call of Duty
7, Crysis
8. Singularity
9. Metro
10. Prey

Poleciałem oczywiście seriami, a i takich tytułów jak Deus Ex czy Condemned do strzelanek nie zaliczam, że już o tps'ach jak girsy, max payne czy uncharted nie wspominając ;)
Ranking PSX jest bez sensu bo albo tpp albo fpp..

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

1. Half-Life 2
2. Half-Life 2: Episode Two
3. Half-Life 2: Episode one
4. Half-Life
5. Far-Cry

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

Oto moja 10 wszech czasów (bez specjalnej kolejności, choć Opposing force dla mnie faworyt wraz z podstawową częścią):
1. Half Life.
2. Opposing Force
3. System Shock 2
4. Doom & Doom 2
5. Medal of honor: allied assault
6. Duke Nukem 3D
7. Wolfenstein 3D
8. Blood
9. Half Life 2.
10. Killing Time.

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

Brakuje gier, żeby nawet wymienić top 5.

Seria Half-Life i uppsss koniec listy. Nie ma na świecie, żadnej porządnej strzelanki. a już wymienianie w tej liście, Codów, srajzisów, Medalów i innych gównianych serii to wstyd i hańba.

michal9o90

Nie samym HL człowiek żyje. Obecnie na drugim miejscu umieściłbym serię Halo.

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

Mym zdaniem...
1. Half Life (chociaż nie ukończyłem i tak pozostała w mej pamięci, a teraz przechodzę dwójkę)
2. Halo: Combat Evolved
3. Battlefield 1942
4. Left 4 Dead
5. Call of Juarez
6. Postal 2 (zwłaszcza dodatek Apocalypse Weekend :D)
7. Unreal Tournament
8. Serious Sam
9. Duke Nukem 3D

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

Zapomniałem o czeskiej produkcji - Vietcong. :/

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

Moja lista:
1. Bioshock
2. Half Life 1,2
3. Cod: MW1
4. Portal 1,2
5. Unreal tournament 2004

grzegorz_cholewa

Beka, żeby wstawiać crysisa na 2 pozycji, mógłbym wymienić 20 sto razy lepszych fpsów od tego chłamu, który oprócz grafiki nie oferuje nic.

madrok_626

Jakby nie był dobry to bym go nie dawał. :)

grzegorz_cholewa

Nie masz gustu

madrok_626

Jakoś powątpiewam w twój. :)

grzegorz_cholewa

Stawianie w jednym rzędzie klasyków i filarów gatunku z takim shitem jakim jest crysis świadczy o tym, że nie masz pojęcia o fpsach.

madrok_626

Crysis chcąc nie chcąc już jest klasykiem. Czemu nikt nie wspomni o świetnej fizyce w tej grze, jedynie HL 2 ma równie dobrą. Od tamtej pory zagrałem w trochę więcej FPS-ów i obecnie drugie miejsce przyznałbym serii Halo. A Crysis na pewno utrzymuje się w piątce. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones