PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608442}

Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
9,2 38 331
ocen
9,2 10 1 38331
Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii
powrót do forum gry Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

j.w.
Czym sobie zasłużyła na tak wysokie miejsca?

ocenił(a) grę na 10
jankotelegazeta23

Przede wszystkim dzięki świetnej grywalności i dobrej niestarzejącej się grafice 2D. Po 13 latach dalej masa ludzi gra w tę grę i są tworzone fanowskie dodatki (HotA, WoG), mało gier po tylu latach jest tak popularna i lubiana. :)

GuTeK_696

Poza tym dla dużej części z nas to gra dzieciństwa więc niesamowity sentyment :)

jedrzej1996

Jak widać jestem w mniejszości.

ocenił(a) grę na 10
jedrzej1996

Celna uwaga. podpisuje się pod tym:)

jedrzej1996

Jak gra wyszła miałeś 3 lata...

GuTeK_696

"Przede wszystkim dzięki świetnej grywalności i dobrej niestarzejącej się grafice 2D."
To Wormsy tez powinny być w top :)

ocenił(a) grę na 10
jankotelegazeta23

W sumie dziwne że nie są w top100, bo pamiętam że kiedyś był popularne i każdy w nie grał. Heroes pewnie się tak trzyma, bo z tej gry w przeciwieństwie do Wormsów (dziecinna grafika, oraz mniej myślenia, a więcej wybuchów) się nie wyrasta, ja gram w tę grę już ponad 10 lat i pewnie za dziesięć dalej będę ze znajomymi w nią grał.

GuTeK_696

Heroes chyba jakoś strasznie skomplikowaną gra nie są (grałem w IV, wiem że to ponoć gorsza część, ale nie powala na kolana). Nie wiem w czym jest na przykład lepsza od innej strategii Starcrafta (tez bardzo grywalnego), gdzie postaci, różnorodność misji i i sama rozgrywka stoi dużo lepiej.

ocenił(a) grę na 10
jankotelegazeta23

Więc grałeś podobno w najgorszą cześć (nie grałem w IV i VI, więc nie wiem czy to prawda). Co do Starcrafta to nie wiem czy jest lepszy, bo nigdy nie udało mi się w niego wciągnąć i po max godzinie mnie nudził (chyba nie moje klimaty).
Heroes nie musi być najlepszą grą, po prostu wielu "niedzielnych graczy" lubi w niego grać i dzięki temu zawdzięcza dobra pozycje w rankingu, a że jest to głównie strona do oceniania filmów to pewnie większość ludzi który oceniają grą to ludzie którzy rzadko grają w gry (np ja).

jankotelegazeta23

Nie ma to jak porównywać dynamiczny RTS do taktycznej strategii turowej.

Lecho1523

A czy schemat w obu grach jest aż tak różny?
1. Zróżnicowane jednostek i ras.
2. Bohaterowie.
3. Upgradeowanie budynków.
4. Potrzeba taktycznego myślenia.

Główne różnica to że w Starcrafcie trzeba robić wszystko kilka razy szybciej.

jankotelegazeta23

Co z tego że mają podobne czynniki skoro to dwa zupełnie inne gatunki.

Lecho1523

No chyba nie bardzo. Przecie jedno i drugie to strategia, tylko jedna turowa, a druga czasu rzeczywistego. Schemat ten sam, tylko forma inna.

jankotelegazeta23

To tak jak porównywać Tormenta albo BG do Diablo.

Lecho1523

Idąc tym tokiem myślenia, chyba żadnych gier nie można porównywać (chyba że są z tej samej serii).

jankotelegazeta23

Wystarczy żeby były z tego samego gatunku.

Lecho1523

Heroes i SC to strategia.
Diabolo, Torment i Baldur to RPG.
Ty chyba mylisz gatunek z podgatunkiem.

jankotelegazeta23

Pulp Fiction to gangsterski gatunek, Ojciec Chrzestny to gatunek. Porównajmy który jest śmieszniejszy.

Boks to sport walki, K1 to sport walki, K1 jest lepszy bo można kopać.

Lecho1523

Wiesz co to hybrydy gatunkowe? PF jest również komedią (podgat. komedia gangsterska)

j.w.

jankotelegazeta23

I co z tego główny gatunek to "gangsterski" więc można śmiało je porównywać.

Lecho1523

Oczywiście, że można. Pisałem, że nie?

jankotelegazeta23

A Diablo jest lepsze od Tormenta ponieważ ma lepszy system walki.

Lecho1523

Czynników porównawczych jest chyba znacznie więcej.

jankotelegazeta23

Torment ma lepszą fabułę, grafikę mają na podobnym poziomie czyli gry są równe.

Lecho1523

No i w czym problem?

jankotelegazeta23

Teraz idź na jakieś forum o grach i napisz że Torment nie jest lepszy od Diablo.

Lecho1523

Ej, było na odwrót :(

jankotelegazeta23

A na jako argumenty podaj te które podałem tobie.

Lecho1523

Sorry, ale nie wiem o co Ci w tym zdaniu chodzi.

Lecho1523

he, he
Miałem na myśli, że Twoje zdanie w jednym fragmencie jest nielogiczne (chyba że to była jakaś celowa aluzja):

"A na jako"
A może miało być Anna Jajko?

jankotelegazeta23

To nie brak logiki tylko prosta literówka i dokładnie o tym wiesz, nie wiem po co to bezsensowne wstawki. Skreśl A albo Na. Whatever.

Lecho1523

Gdyby to była literówka, to by nie wypaczała sensu zdania.
Ta zamiana też była przypadkiem, czy jednak miała jakiś podstęp?
Chcę się tylko upewnić czy to nie jest jakiś 'haczyk'.
"A jako argumenty podaj te które podałem tobie."
Ale argumenty w stosunku do czego?

jankotelegazeta23

Jaka zmiana? Nie było żadnej zmiany.

*A albo Jako.

"Ale argumenty w stosunku do czego?"

W stosunku do zarzutów jakie otrzymasz.


Lecho1523

Była. Torment <---->Diablo

Czekam na te zarzuty :P

jankotelegazeta23

Przewidziało ci się.

Czekaj, wejdź na forum z grami bo tu się nie doczekasz.

Lecho1523

Wzrok mam jeszcze dobry. Tylko ciekawi mnie czy to był celowy zabieg czy tylko przypadek.

jankotelegazeta23

Medialna prowokacja.

jankotelegazeta23

Widzę że z tobą trzeba prosto. Porównywanie Heroes 3 do Starcrafta to jak porównywanie szachów do warcabów.

Lecho1523

Chyba nie sugerujesz że SC to warcaby wśród gier.

jankotelegazeta23

A jak myślisz?

Lecho1523

Myślę, że jesteś w błędzie.

jankotelegazeta23

Czemu to porównanie jest złe? Dla mnie nie ma lepszego przykładu niż warcaby=RTS, strategie turowe=szachy.

Lecho1523

Szachy to gra wymagająca większych umiejętności i bardziej strategicznego myślenia. To jakbyś dyskredytował RTS-y względem turówek.

jankotelegazeta23

Porównywanie SC do H3 to jak porównywanie warcabów do szachów, proste.

ocenił(a) grę na 10
jankotelegazeta23

Dla mnie największą zaletą tej gry jest różnorodność. Mamy do wyboru aż 9 unikalnych zamków, różniących się niemal wszystkim. Nie znam drugiej takiej strategii, w której miałbym taki wybór.

ocenił(a) grę na 10
wojtekm_fw

W grze Warlords: Battlecry III (świetna strategia) jest chyba z 16 ras, ale mimo wszystko Heroes 3 jest lepszy :)

jankotelegazeta23

Nie wymaga jakiegoś super refleksu (bo jest turówką), z dodatkiem ma 9 różnych klimatycznie nacji (dzięki temu każdy miał jakąś swoją ulubioną), jest bardzo łatwo przyswajalna, nawet dziewczyny które na co dzień nie grały, bardzo chętnie siadały do kilkugodzinnej rozgrywki. Dzięki ładnie stylizowanej (nieśmiertelnej) grafice 2D i świetnej muzyce gra trzyma wyśmienity klimat. Niesamowita grywalność i różnorodność map, zamków, bohaterów, strategii. Dzięki temu zwyczajny gracz spędzał w niej setki godzin. To ten typ gry, którą łatwo opanować, ale trudno być w niej mistrzem. No i oczywiście sentyment.

ocenił(a) grę na 10
jankotelegazeta23

Tym że się nie starzeje, ma niestarzejącą się grafikę 2D (prosze nie pisać bzdur o Wormsach), znakomitą muzykę, klimat baśniowego fantasy, elementy RPG i znakomitą fabułę wplecioną w historię jednego z najlepszych cykli cRPG ever czyli Might and Magic.

ocenił(a) grę na 10
jankotelegazeta23

Klimat, grywalność i te gorące krzesła (z ang. Hot seat - dla niewiedzących tryb multiplayer przy 1 kompie) w 8 osób ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones