PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608442}

Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
9,2 38 331
ocen
9,2 10 1 38331
Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii
powrót do forum gry Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Nie rozumiem

ocenił(a) grę na 5

Nie rozumiem ani trochę fenomenu tej gry... Zasypiam przy niej. Zero grywalności. Możecie mi
wytłumaczyć to takiego fajnego jest w tej grze? Dla mnie ta gra jest bardzo słaba.

Danthex

Tego się za bardzo nie da wytłumaczyć, ta ocena to po prostu sentyment do lat dzieciństwa, coś takiego jak Dragon Ball prawie każdy oglądał, prawie każdy grał... A co do gry, to na TOP 10 zasługuje jak najbardziej. Kiedyś w to się grało codziennie, nawet teraz z kuzynem który ma 20 lat ( ja 18 ) czasami sobie w to lubimy razem pograć, choć znamy każdą planszę. Tyle nowych gier powstało, a i tak się wraca do takich klasyków.

ocenił(a) grę na 10
Arleton

To troll, założył konto tylko po to by wystawić herosowi ocenę 3/10.

ocenił(a) grę na 5
Iselor

To, że komuś nie podoba się to co ty, nie znaczy, że ten ktoś jest trollem.

ocenił(a) grę na 5
Arleton

Grom powinno się wystawiać obiektywne oceny, a nie takie z sentymentu

ocenił(a) grę na 10
Danthex

Była już taka dyskusja. Ta będzie taka sama czyli bezproduktywna i bezsensowna.
Nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena w przypadku tej gry. Albo kochasz albo nienawidzisz i tyle.

ocenił(a) grę na 10
Danthex

Chłopczyku, gram od dwudziestu lat i znam "trochę" gier, ale żadna inna gra, może z wyjątkiem Tetrisa nie ma takiej grywalnosci bo trzeci heros pod każdym względem jest idealnie wyważony, idealny. Ale ty tego nie zrozumiesz. W zasadzie jeśli czytasz fantasy a nie lubisz tej gry jesteś "inny". Jeśli nie czytasz, to nie polubisz tej gry. Bo to jest gra dla ludzi którzy czytają fantasy, którzy kochają ten klimat, te wspaniałe światy. Opinia reszty mnie nie interesuje. Zostało już udowodnione że ta gra jest arcydziełem. Nie muszę powtarzać oczywistych oczywistości.

ocenił(a) grę na 5
Iselor

No to jestem jakiś inny. Po prostu ta gra mi się ani trochę nie podoba.

ocenił(a) grę na 10
Danthex

Faktycznie, wystawiasz 10 jednej z największych kup w historii cRPG. Jesteś inny. Choć jesteś pewnie gołowąsem ciągle. Może za 10 lat dojrzejesz do herosów.

ocenił(a) grę na 5
Iselor

Jednej z największych kup? Masz na myśli G2 czy Baldura? A poza tym, do czego tu dojrzewać? Myślisz, że w ciągu 10 lat mój gust się zmieni czy co?

ocenił(a) grę na 5
Iselor

Czemu nic nie piszesz?

ocenił(a) grę na 10
Danthex

Bo nie siedzę wiecznie na kompie?

Jeżeli nie rozumiesz fenomenu tej gry - uwierz mi, nikogo to nie interesuje.
Co do kupy - mam na myśli sagę Gothic.

ocenił(a) grę na 5
Iselor

To ty jesteś jakiś inny. Nie spotkałem się jeszcze z negatywną opinią na temat tej gry. Poza tym, skoro cię to nie interesuje to czemu ciągle tu piszesz?

ocenił(a) grę na 10
Danthex

:D

Znam mnóstwo takich ludzi:) Niestety, jesteś, jeszcze młodzikiem, w dupie byłeś i gówno widziałeś, także w kwestii cRPG:) Poczytaj trochę, zapoznaj się z klasyką cRPG, znajdź sobie nauczyciela do herosa:)

Ja jestem inny?:) Chłopcze, posiadam jedną z największych w Polsce kolekcji cRPG i gier w ogóle:) Nie ucz ojca dzieci robić.

użytkownik usunięty
Iselor

Iselor
Dyskusja tu raczej nic nie da. Danthex nie podał żadnych racjonalnych argumentów. Ja Heroes 3 uwielbiam. Ta gra ma świetną fabułę, genialny świat, nieziemską grywalność i śliczną grafikę. Co do serii Gothic to ma ona tylko ciekawy świat, gorzej z rozgrywką pełną bugów.

ocenił(a) grę na 5

Napisałem, że gra mnie nudzi, zasypiam przy niej, a ty piszesz, że nie podałem argumentów?

użytkownik usunięty
Danthex

Jeden argument typu "gra jest nudna" nie udowadnia, czemu wystawiasz ocenę tylko 3/10. Nawet, jeśli gra jest dla Ciebie nudna możesz spojrzeć bardziej obiektywnie na tą produkcję. Chodzi mi o świetny klimat fantasy, śliczną grafikę i dobrą fabułę. Z racji tego gra zasługuję przynajmniej na 7. Lubisz w ogóle klimat fantasy i gry z gatunku strategia turowa?

ocenił(a) grę na 5

Fantasy uwielbiam, strategie średnio. Dla mnie w grach najbardziej liczy się to, żeby się rozerwać, więc jak gra mnie nudzi do odstawiam ją. Poza tym, gdyby nie fabuła gra miałaby 1/10. Grafika nie jest śliczna.

użytkownik usunięty
Danthex

Grafika jest świetna. Nie pod względem technicznym oczywiście (chociaż w swoich czasach była świetna i pod tym względem). Nie wyjaśniłeś dlaczego gra jest dla Ciebie nudna. Ja mogę CI podać wiele powodów dlaczego Gothic jest dla mnie nudny i kiepski.

ocenił(a) grę na 5

Rozgrywka jest dla mnie zbyt powolna (nawet jak na strategię), gra jest zabugowana (co jakiś czas miałem błąd "brak odpowiedzi" albo "Raport błędów", nie podoba mi się ani trochę system tej gry (czyli ogólnie sposób walki, zdobywania surowców).

użytkownik usunięty
Danthex

nie podoba mi się ani trochę system tej gry (czyli ogólnie sposób walki, zdobywania surowców)." A jak inaczej można by zrealizować walkę w strategii turowej? A co jest złego w systemie zdobywania surowców? Co do zbyt powolnej rozgrywki, to też bzdura. To nie jest gra akcji. W niej trzeba nieco pomyśleć. W większości strategii liczy się tylko ilość wojska. Tutaj ważna jest taktyka, co jest ogromnym plusem. Grałem w kilka strategii i nie widzę żadnej dużej różnicy w tempie rozgrywki.

ocenił(a) grę na 5

Teraz ty podaj, czemu nie podoba ci się gothic?

użytkownik usunięty
Danthex

W skrócie:
- upierdliwe sterowanie
- nieintuicyjny interfejs
- pozorna nielliniowość
- bardzo prosta fabuła
- nużąca rozgrywka, przez sterowanie walka jest po prostu słaba, nie realistyczna i w ogóle w trakcie walki miałem uczucie, że bardziej walcze ze sterowaniem, niż z wrogiem.
- okropna oprawa graficzna, nawet jak na 2001 rok
- masa bugów, które utrudniają i irytują w trakcie rozgrywki
- niezbyt interesujące dialogi
- brak wyrazistych postaci

Mam wrażenie, iż autorzy stworzyli wspaniałe uniwersum, lecz później nie do końca wiedzieli co z nim zrobić i wyszedł taki Gothic.

ocenił(a) grę na 5

- Ja się od razu przyzwyczaiłem, według mnie jest ok.
- Jest dobry, przynajmniej nie jest niepotrzebnie skomplikowany
- Tu masz w sumie rację
- Fabuła nie jest niesamowita, ale jednak wciąga
- Walka jest niesamowita! W wielu innych RPGach wystarczyło kliknąć na wroga i bohater sam atakował, tu przynajmniej trzeba mieć skilla.
- Grafa jest dobra, nie wiem co od niej chcesz
-Ja spotkałem się tylko z paroma bugami w trakcie gry, przynajmniej nie wywala mnie ciągle do pulpitu jak Heroes.
- Tu również się nie zgodzę. Jest dużo fajnych tekstów.
- Niektóre postacie sprawiają wrażenie niepotrzebnych, ale większość ma bardzo dobrą historię i ciekawy charakter

użytkownik usunięty
Danthex

Właśnie interfejs jest skomplikowany. Popatrz na ekran ekwipunku. Zamiast prosty i intuicyjny, jest irytujący. Grafika jest straszna. W 2001 roku wyszło też np Metal Gear Solid 2, a przepaść w oprawie graficznej miedzy MGS-em 2 a Gothiciem jest ogromna. Fabuła jest kiepska, a gdy wstępuję się do starego obozu jeden zwrot akcji jest kompletnie nielogiczny i cała fabuła jest mało logiczna. Bugi są w ogromnej ilości, a Bugi graficzne występują cały czas (np. jak postać ma łuk na plecach i siada to łuk wbija się w ziemie, przenikanie przez ściany. Raz nawet mój bohater wypadł poza świat ;p). Teksty są banalne, nawet nie mogą się równać z DA, czy WIedźminem, już nie mówiąc o Planescape Torment.
Postacie są strasznie nijakie. Przeszedłem gry i nie zapamiętałem ani jednej postaci. Podczas gdy postacie z innych rpgów w które grałem kilka lat temu pamiętam dobrze.
Walka jest wymagająca i dobrze, ale przez złe sterowanie walczy sie ze sterowaniem, nie z wrogiem.
Na początku jest świetny klimat jednak z godziny na godzinę klimat się rozpływa, tak samo jak grywalność. Tak gra ma tak banalne questy, że po pewnym czasie strasznie nuży.

ocenił(a) grę na 5

Dobra, zakończmy tą dyskusję. Jak już pisałem: Każdy ma swój gust. Nie zmieni się tego. Marnujemy tu czas siedząc i pisząc wiadomości, bo do niczego nie dojdziemy.

ocenił(a) grę na 10
Danthex

ja napiszę tylko jedno o zabugowaniu "hirołsów" to nie wina gry tylko za nowego systemu i tyle więc nie zaliczaj tego na minus gr bo to bardziej wina Twoja niż jej :P

ocenił(a) grę na 10
Iselor

Proszę, nie karm trolla. Bo inaczej ten też zacznie wytykać błędy interpunkcyjne :p

ocenił(a) grę na 5
Bystrainaczej

Piszę drugi raz: To, że komuś nie podoba się to co ty, nie znaczy, że ten ktoś jest trollem.

ocenił(a) grę na 10
Danthex

Nie o to chodzi. Możesz nie być trollem, ale możesz być tak odbierany.
Zwłaszcza gdy piszesz tego typu posty. Niekoniecznie musisz być trollem, każdy ma inny gust. Niektóre produkcje mają tylu fanów, że jedna negatywna opinia wygłoszona na forum potrafi doprowadzić do niezłej wojny.

ocenił(a) grę na 10
Danthex

posłuchaj ta gra zawsze będzie najlepsza na świecie nie znajdziesz takiej samej choćby za 40 lat gdy wszystko będzie wyglądało jak w realu nie zrobi takiego wrażenia jak homm3 kurde miałem bardzo długi okres gdzie grałem w tą grę 2 miesiące miesiąc przerwy znowu 2 miesiące i tak zarwałem 5 lat gry tak myśle że każdy gracz heroesa miał to samo

ocenił(a) grę na 10
Danthex

Bo tylko kwestia gustu, mnie się podoba, ponieważ jest strategiczna, a ja lubię kombinowac itp, ale każdemu może się nie podobac, w końcu jest turowa, a są ludzie, którzy wolą gry dynamiczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones