PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608442}

Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
9,2 38 331
ocen
9,2 10 1 38331
Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii
powrót do forum gry Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Nie rozumiem

ocenił(a) grę na 5

W III grałem tylko przelotnie, nigdy nie zrobiłem fabuły ani prawie żadnej misji, dla mnie nudna, ze słabym soundtrackiem, co w w niej widzicie ,ze jest taka dobra, w czym jest lepsza od V, która według mnie jest najlepszą odsłoną Heroes.

mich145

"nigdy nie zrobiłem fabuły ani prawie żadnej misji"

Dawno czegoś głupszego nie czytałem.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

No ja też, ale no cóż, takie jest życie

mich145

Ty też uważasz , że napisałeś głupotę?
Jak miło jest nas dwóch.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Uważam ,że ty napisałeś głupotę, bo tego co piszę nawet nie czytam.

mich145

Właśnie widać , że nie czytasz , bo w przeciwnym razie może byś nie płodził takich głupot i herezji.
A to co ja napisałem , to było tylko skromne podsumowanie i swobodna opinia nt. bzdur zawartych w Twoim pierwszym poście.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

No ale to nie była odpowiedź na moje pytanie, tylko zupełnie coś innego, czytaj uważnie, pisze tam abyś ocenił mój post czy to abyś powiedział mi co czyni tą grę według was ,,Boska''

mich145

Kto powiedział , że mam zamiar udowadniać Ci co czyni Heroes III wyjątkowym?
Nie będę tłumaczył tego komuś kto piszę o "robieniu fabuły" (?) i o jakichś misjach (?) w grze turowej.
Po prostu jeszcze mało wiesz o grach komputerowych i nie wiem czy jest sens tłumaczenia Ci czegokolwiek , bo wątpię żeby cokolwiek dotarło.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Miałem na myśli przejście całej gry, ale widzę ,żę twój intelekt nie sięga za wysoko informatyku.

mich145

Boże widzisz , a nie grzmisz...
Po pierwsze - też nie przeszedłem całej kampanii ( jeśli to masz na myśli ) a i tak świetnie się bawiłem grając w H3
Po drugie - mam nadzieję , że zdajesz sobie sprawę z tego , że oprócz kampanii masz też pojedyncze scenariusze?
Po trzecie - "robienie fabuły". Ty jesteś nienormalny czy tylko głupi?
Po czwarte - w H3 nie ma misji ( chyba , że liczyć te z chat proroka )
Po piąte - przyznaj się , że nawet nie zainstalowałeś tej gry i jesteś zwykłym trollem , przynajmniej oszczędzisz sobie upokorzeń
Po szóste - jakże uroczym jest usłyszeć od 'dziecka gothicka' aluzje dot. intelektu. Zważając na fakt , że swoim chyba specjalnie nie możesz się popisać?

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Mhm, Zainstalowałem miałem tą grę w złotej edycji... jeśli wiesz w ogóle co to znaczy ;)

,,Robienie fabuły'' a co masz w heroes nie fabułę? a sory ta gra jest bez fabuły masz rację

Nie widzę sensu chwalenia się moim intelektem w internecie, dziecko gothica?? wytłumacz mi co to znaczy bo nie wiem ;(

Fajnie się grało w fife?

mich145

Twoje poczucie humoru jest równie żenujące jak Twoja osoba.

Naucz się pisać składniowo... jeśli wiesz w ogóle co to znaczy ;)
Heroes III ma szczerze mówiąc zalążek fabuły i nie różni się tym od jakichś 90% turówek i IMO jedyną grą z dobrą fabułą jest saga Disciples ( nie wliczając ostatniej części ).
Ja , w przeciwieństwie do Ciebie zdaję sobie sprawę , że fabuła w turówkach ma znaczenie drugorzędne a na pierwszy plan wysuwają się inne , bardziej odpowiednie dla tego gatunku wartości.
Zresztą nie będę wprowadzał Cię w te i inne niuanse , bo jak zdążyłem zauważyć Twoja znajomość gier komputerowych kończy się na 5 dla Wolfensteina i 8 dla CoDa4.
Aha byłbym zapomniał , przecież jesteś ograniczony umysłowo a pisząc o "robieniu fabuły" chciałem zwrócić Twoją uwagę na fakt , że NIE ma takiego zwrotu.
No chyba , że tworzysz fabułę do jakiejś gry , ale jeśli się nad tym głębiej zastanowić to wątpię , by jakiekolwiek studio było zainteresowane pracami kogoś takiego jak Ty , nawet przy cięciu kosztów produkcji.


No jasne , bo jak można chwalić się czymś czego się nie ma?
Co do niezrozumiałego dla Ciebie zwrotu - jeśli to Cię jakoś szczególnie interesuję to radziłbym poszperać po moich wcześniejszych wypowiedziach , a w mig otrzymasz odpowiedź na dręczące Cię pytanie.


Skoro nie umiesz tego wywnioskować po ocenię , to nie widzę dla Ciebie żadnej nadziei.
Widzę , że jesteś "dzieckiem gothicka" , "dzieckiem CoDa' i "dzieckiem fify".
Fjuu wybuchowa mieszanka.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

No fify to na pewno, gratuluje. Tworzenie fabuły to nie robienie jej, dla mnie to znaczy przechodzenie poszczególnych misji. Nie wiem czy jesteś chory na umyśle czy po prostu nie wiesz co to dobra gra.

Nie mówie tutaj o codach a ni o fifach.

Tak wiem powinienem użyc dla ciebie słowa ,,przechodzenia fabuły'' czyż nie ?

Nie chce mi się pisać składniowo, bo po co ? odpowiadam po prostu na twoje pytania.

A twoja wiedza kończy się na 1 dla wszystkich gier które przynajmniej zasłużyły na 3/4, ale to twój gust ale tylko nienormalna osoba ocenia grę na jeden.

mich145

Codziennie człowiek dowiaduję się czegoś nowego. "Robienie fabuły" to przechodzenie misji (sic!) , pomijam już w fakt , że w Herosach takowych nie ma. Ja jestem zdrowy w 100% , ale daj swoje namiary , bo taki szczególny przypadek jak Ty na pewno zainteresowałby środowisko lekarskie.
A skoro Fifa jest dla Ciebie dobrą grą to ( jeśli masz jakąkolwiek godność ) zamilcz i przestań się ośmieszać.


Tak powinieneś. Bo coś takiego akurat istnieje i nie jest to kolejny z Twoich neologizmów ( sprawdź w słowniku ) zrozumiałych tylko Tobie.


Nie wiem , może po to bym zrozumiał , to co chcesz mi przekazać?
Jak będziesz pisał CV ( ponownie odsyłam do słownika ) to też napiszesz byle jak ?
No bo w sumie po co , skoro rowy się same nie wykopią a do nich nie trzeba pisać tego 'śmiesznego' papierka.


Znowu nie wiem co masz na myśli.
Chodzi Ci o to , że wystawiłem dobrym grą niskie noty?
To Fifa , Sniper , Penumbra 3 , Rajd na Berlin zasługują na więcej niż 1?
Ahh na śmierć zapomniałem , że jesteś tylko zwykłym pyskatym dzieciaczkiem z podstawówki i Twoja znikoma wiedza obejmuję tylko gry powstałe po 2006 roku a te starsze to już nie warte pamięci starocie.
Jestem nienormalny , bo oceniam w skali od 1 do 10? I weź dyskutuj z takim burakiem...

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Hoho nie mówie ,że fifa jest dobra grą ;)

No widać, A co ty pisałeś CV i rowy teraz kopiesz, nie no nieźle,

To jest tylko portal internetowy, nie ku*wa matura...

Podstawówka mam już dawno za sobą, dla ułatwienia powiem ,że gim też.


Zasługują na 0,5 według twojej noty, oceniasz dokladnie tak samo jak moja siostra, ale to teraz nie ważne.

No niewarte dokładnie dla tego oceniam je na 1 gratuluje ;)

widziałeś chociaż połowę moich ocen?

mich145

Skoro nie twierdzisz , że jest grą dobrą to dlaczego dziwi Cię ta 1?
Chyba coś kręcisz...


Składnia , składnia , składnia.
Nie będę tłumaczył Ci się z mojego życia zawodowego.
Wystarczyć powinien Ci fakt , że zarabiam powyżej średniej krajowej i nie jest to praca fizyczna.


Brawo.
Napisałem Ci baranie , że jak piszesz coś co będzie później czytała druga osoba , to postaraj się by było to przynajmniej czytelne.
Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie popełniam jakichś większych błędów i na czytelność moich postów chyba nie możesz narzekać?



Dla mnie ktoś , kto nie potrafi napisać poprawnie zdania w języku polskim jest niewykształconym idiotą albo po prostu jest uczniem gimnazjum/podstawówki.
Z dwojga złego wybrałem drugą opcję , ale skoro twierdzisz , że te etapy nauki masz już za sobą to pozostaje pierwsza.


Widziałem dostatecznie dużo , by utwierdzić się w przekonaniu , że nie masz o grach komputerowych ( i nie tylko ) żadnego pojęcia.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Dziwi mnie dla tego ,że żadnej grze nie powinno wystawiać się 1, nie przepadam za fifami ale nie daje im 1 tak jak ty.

To ciesz się ,że tyle zarabiasz, a ja ci powiem ,że nie trafiłeś nie chodzę do zawodówki ;)

No nie mogę ale ja piszę to szybko nawet nie sprawdzam bo mam w ch*j nauki wchodzę tylko popatrzeć co też mądrego napisałeś :)

Jestem Dyslektykiem.

Podaj przykład tego ,że się nie znam poza Robieniem Fabuły :)

mich145

Ale o ile mi wiadomo na fw obowiązuje skala od 1 do 10.
Dlatego nie widzę niczego zdrożnego w stosowaniu się do podanej skali i ocenianiu czegoś na tyle na ile zasługuję.
Są filmy i gry gorsze od gówna i dla tych zarezerwowana jest ta ocena , nie lubię takich przekłamanych ludzików jak Ty , którzy podwyższają specjalnie ocenę , by tylko nie wystawić najgorszej.
Tak czy tak o 'Fifie' pisałem na forum gothicka 2 , więc jeśli jesteś zainteresowany dlaczego oceniłem ją tak , a nie inaczej to zapraszam na tamto forum.


Niepotrzebny sarkazm.
Tak czy tak , jak zaczniesz pracę to zatęsknisz za szkołą , chyba , że wyłapiesz jakąś ciekawą fuchę.


Bez obrazy , ale za moich czasów takich ludzi nazywało się debilami.
Może wyjaśnisz mi czym się różni dyslektyk od debila , bo nie jestem na bieżąco z tymi nowymi terminami a słyszałem , że dyslektycy dzielą się na jakieś specjalne grupy czy cuś...


Już podawałem , ale znaj moją dobroć - HIII analogicznie 3 , Diablo III 8 ( dla mnie niecałe 5 ) , Red Dead Redemption ( no comment ) , The Sims: Średniowiecze ( nie zasługuję nawet na 3 ) , Return to Castle Wolfenstein ( dla Ciebie 5 , dla mnie 8- , wszak to gra-legenda ) , Fifa 13 ( uzasadnienie jw ) , CoD 4 ( nudna nawalanka dla bogatych bezmózgów , idealny kandydat do oceny niedostatecznej ).
Z ocen , które mi się wyświetliły to by było na tyle , ale mogę się założyć , że jak bym miał dostęp do wszystkich Twoich ocen to znalazłbym całą masę podobnych 'kwiatków'.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Zapraszam ;)

Dyslektyk to osoba która nie radzi sobie z ortografią są jeszcze inne, a debil to ktoś typu
JP.


Return oto castle wolfenstein to była gra mojego dzieciństwa w demo się pogrywało, a taka jest ocena ,że nie lubie horrorów, poza walking dead.

mich145

Za moich czasów nie było takich określeń i ktoś kto nie umiał składni czy ortografii był nierzadko określany mianem debila lub idioty.


Przecież to jest zwykły FPS a nie żaden horror.
Po prostu umiejscowiony jest w takiej a nie innej konwencji a to przecież nie czyni go od razy survival horrorem ( jeśli to masz na myśli ).
Walking dead to natomiast P&C , tyle , że ktoś na fw błędnie przyporządkował go do gatunku Survival horror.
Zapewne dlatego , iż dodawanie gatunków na fw jeszcze kuleję i wielu z nich brakuje.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Składnie to ja umiem :)

Masz go ocenionego na 7 nie na 8 ;p


I co znalazłeś na moim profilu coś dziwnego ?
poza tym ,że średnia filmów to 6,90

mich145

Wiem , ale ja serduszko traktuję jak 7+ bądź 8-.

Chodziło mi o gry , a nie o filmy.
Parę rzeczy znalazłem , jeśli o to pytasz.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

hehe ,np jakich?

mich145

Czy to ważne?

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Jak uważasz, ale chciałbym poznać twoja opinie na ten temat.

mich145

Proszę bardzo.
Oprócz tego , co nie wymieniłem wcześniej:

-Diablo III ocenione na 8 , ja dałbym max. 6. Co prawda grałem tylko przelotnie , ale owa gra z miejsca mnie odrzuciła. Gdzie klimat poprzednich części , gdzie groteskowa grafika? D3 przypominało mi niestety coś , czego nie cierpię i co od początku było wierną kalką dwóch pierwszych części Diablo - Torchlight mianowicie.

- Sleeping Dogs - b. dobra gra. Owszem ma wiele ciekawych pomysłów i dobrze wyważonych elementów ( jak np. system walki ) , ale 10?

- Arcania vel Gothic 4 - 7 to gruba przesada. Dla mnie maksymalnie 3. Ilość błędów w tej grze podchodzi chyba pod liczbę trzycyfrową. Poza tym gówniane modele postaci i potworów a o głównym bohaterze wolę się nie wypowiadać , bo jak to to wygląda każdy widzi.

- Risen + Risen 2. Pierwsza część serii to jakby nie patrzeć taki 'lepszy' gothic3.
Co nie znaczy , że gra jest dobra. Owszem może się wydawać dobra jak czyta się o tym w internecie , ale ta wszędzie zachwalana fabuła , oryginalne postaci czy wszechobecny klimat jakoś mi umknęły.
Znacznie lepiej prezentuje się tu druga część serii. Klimat wreszcie jest wyczuwalny i miejscami gra przypominała mi 'Piratów Z Karaibów'. Ale postaci nadal są papierowe ( poza jednym wyjątkiem ) , muzyka to kwintesencja słowa 'średnia' a eksploracja nie sprawia żadnej satysfakcji , tylko żmudny obowiązek.

- Władca Pierścieni: Wojna na Północy. Gra która miała być dobra , z akcentem na miała być.
Początkowo może się to to wydawać fajne , ale później uwidacznia się szereg wad , których nie powinno być. Po pierwsze gra jest za łatwa - m.in. dzięki inteligencji przeciwników , która woła o pomstę do nieba. Owszem orki nigdy nie grzeszyły inteligencją , ale w tej grze pierwsza lepsza mrówka jest od nich mądrzejsza ( te przynajmniej umieją działać w grupie ). Ilość zdobywanego złota też nie utrudnia gry. Na koniec gry miałem tyle forsy , że mogłem kupić cały Gondor i Rohan z okolicznymi wioskami.
Cóż spodziewałem się zagrać w dobrego RPGa w dobrze znanych klimatach Śródziemia a otrzymałem słabego H&Sa w TPP.

- Gothic 3 - wszystko co miałem do dodania chyba już napisałem. Mogę tylko nadmienić , że ze wszystkich RPGów w jakie grałem , ten zajmuje zaszczytne trzecie miejsce od końca.

- Counter Strike - też nie mam nic więcej do dodania w tej kwestii. Wystarczy poczytać moje wypowiedzi na forum tejże gry.

- GTA: San Andreas - jedna z gier których fenomenu nigdy nie zrozumiem. Gra dobra tylko pod warunkiem wklepania kodów. W każdym innym aspekcie gra ssie i lepsza pod każdym względem jest jej poprzedniczka.

W skrócie to by było na tyle. Z niektórymi ocenami się zgadzam z innymi mniej , a w dużą część tego co oceniłeś po prostu nie grałem.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Każdy ma swój gust, Zacznijmy od:
1. Sleeping Dogs gra jest bardzo dobra, na 10 zasłużyła miedzy innymi dla tego ,że bardzo mnie wciągnęła, chodz była bardzo krótka.
2. Arcania, całą przeszedłem nie trafiłem na żadnego buga, tylko denerwowało mnie to ,że jest strasznie liniowa.
3.Risen, oba były takie same, ale bardziej przypodobała mi się 1, tak jak wspomniałeś lepszy Gothic 3, chociaż Gothic 3 też był niesamowitą grą nie rozumiem twojej oceny tej gry, bugi bugami ale liczy się klimat, wspaniała muzyka(z tym się musisz zgodzić ,że w tej odsłonie jest ona bardzo dobra)
4. CS gra w którą przegrałem prawie całe gimnazjum.

U ciebie najbardziej rzuca mi się ocena.
minecrafta, pograłem w to trochę po 2/3 h grania byłem znudzony żeby coś zrozumieć musiałem przeczytać 200 stron poradnika, który i tak mało dał, dla innych gra wolności dla mnie zwykły szajs dla dzieci, Każdy którego znam z podstawówki gra w to i jest tym zachwycony.

Twierdza Krzyżowiec- wspaniała gra strategiczna, jedyna w swoim rodzaju na 8/9 przynajmniej zasługuj.
Grasz może jeszcze w to?


mich145

2. Nie wierze , że nie miałeś lewitującej trawy czy buga z deszczem przez który nic nie widać.
Ta gra jest żałosna i powinna być rozpowszechniana za darmo , bo każdy grosz wydany na tę grę jest groszem straconym.
Rozumiem , że jesteś jakimś tam fanem sagi gothic , ale ocenianie na 7 tego niegrywalnego gniota jest co najmniej zabawne. Podobnie jest z g3.


3. Masz rację liczy się klimat , z tym , że g3 żadnego klimatu nie posiada. Muzyka jest średnia , jakoś szczególnie nie pozostaje w pamięci i pozostawia niesmak w stosunku do dwóch pierwszych części , gdzie muzyka również nie wybijała się ponad przeciętność , ale można było przynajmniej tego słuchać.
Tak na marginesie nawet jak gram w słabe gry to zawsze próbuje odnaleźć w nich dobre strony , ale g3 jest jedną z nielicznych gier w których takowych nie ma.


4. Ja grałem w Unreal i Vietconga.
I dla tych gier mam większy szacunek , bo multi mają kilkakrotnie lepsze a nie są tak znane jak przereklamowany CS.


Ja grałem do czasu aż nie wprowadzili gównianych poziomów , czarów i innego RPGowgo badziewia. Do tego czasu gra była przystępna i nie było takiego natłoku opcji jak dotychczas i najważniejsze przepisy można było łatwo zmieścić na dwóch kartkach samoprzylepnych.
Czemu mi się podobało? Ano , może dlatego , że lubię budować i zawsze lubiłem zagrywać się w różnego rodzaju RTSy czy gry ekonomiczne. Dlatego spodobał mi się Minecraft , który oferował pełną swobodę działania , losowo generowany świat i możliwości , które ograniczała tylko nasza wyobraźnia.
A , że dla dzieci? Co z tego ? Gothic wszak też jest grą dla dzieci , bo tak irracjonalnie głupia fabuła nie mogła zostać wymyślona dla dorosłego odbiorcy , tylko dla dzieci , które na ten element nie zwracają żadnej uwagi.


Owszem , Stronghold jest świetny.
Grałem ostatnio jakiś miesiąc temu , ale grę nadal mam na dysku , bo jakoś żal mi usuwać.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Gothic dla dzieci ?? hehe nie nie zgodzę się z tobą, żeby w ogóle zrozumieć fabułę jakiejś gry trzeba mieć przynajmniej 9/12 lat a żeby umieć grać w tą grę powyżej 14, Minecraft nie ma żadnej fabuły,

Z niesmakiem względem poprzednich części gothica się zgodzę, a grałeś w go z patchami czy prosto po premierze?


Arcania zasłużyła na 7, zobacz sobie ,że np zmierzch bogów oceniłem na 2, bo to jest gniot nie warty uwagi.

Widzę ,że grałes w the walking dead, pamietam ,że ta gra była kiedyś na xboxa za darmo, tyle ,że po ang i nigdy w nią nie pograłem a też jestem fanem, sądzac po twojej ocenie musi być dobra ;)

Co byś powiedział na jakiś pojedynek w twierdzę??



mich145

A i owszem. Zwłaszcza trzecia część , która była tak przesłodzona , że przy każdej partii musiałem obowiązkowo mieć w zanadrzu miskę , by nie porzygać się od nadmiaru kolorów i cukierkowości świata.
A gdy gram w cRPGi to wymagam jak sama nazwa mówi ( komputerowa gra FABULARNA ) , by posiadała chociaż średnią fabułę , lecz niestety żadna z części gothicka ( prócz jedynki ) nie spełnia tych wymagań i jest tylko zwykłą sieczką od bezmózgów dla bezmózgów.
Wiek , który podałeś jest strasznie umowny i chciałbym zobaczyć kogoś z podanego przez Ciebie kryterium jak próbuje zrozumieć fabułę PT czy Bioshocka.
Ja zaczynałem grać w wieku 7 lat , więc nie wiem skąd bierzesz te dane.
Poza tym pisanie o fabule w Minecrafcie zakrawa mi już na idiotyzm. W symulatorach czy grach sportowych też szukasz fabuły?
Minecraft nigdy 'nie miał' posiadać fabuły , bo jak słusznie zauważyłeś jest to gra tworzona pod młodszych odbiorców , więc obciążanie gry stricte edukacyjnej fabułą jest moim zdaniem bezsensem.


Grałem bez patchów.
Słyszałem , że patche wiele załatwiają , ale to i tak w niczym nie usprawiedliwia twórców , bo nie wyobrażam sobie jakim trzeba być zachłannym kretynem żeby wydać takiego niegrywalnego gniota bez odpowiednich testów i poprawek.


W mało RPGów grałeś , skoro wystawiasz takiej grze tak wysoką notę.
Obiektywnie patrząc jest to kolejny gniot po trzeciej części , na którego zwyczajnie brak czasu i nerwów.
A o 'Zmierzchu bugów' nawet się nie wypowiadam , bo nie grałem , a sądząc po wszelakich opiniach i recenzjach może to i lepiej.
Co śmieszniejsze studio robiące tę grę jest z Indii , a nie słyszałem nigdy o jakimś dobrym RPGu z tego kraju.


Jest świetna. Zastosowano w niej też znany chociażby z Wiedźmina system "wyborów i konsekwencji" , który został dodatkowo wzbogacony przez pasek czasu. Mówiąc wprost większość decyzji podejmujemy pod presją czasową a nie zmieszczenie się w podanym przez twórców przedziale czasowym skutkuję zazwyczaj negatywnymi konsekwencjami.
Opcja ta nadaje grze niebywałej dramaturgii i sprawia , że zawsze musimy mieć rękę na pulsie a chwila dekoncentracji zazwyczaj grozi śmiercią lub poważnymi skutkami w przyszłości.
Warto też napisać o świetnych postaciach pobocznych. Nie ma tutaj stricte złych ani dobrych postaci , każdy ma jakieś ukryte pobudki i motywy działania i z każdym możesz zawrzeć dobre lub złe stosunki.
Inaczej niż w większości gier dobro jednostki schodzi na dalszy plan , a na pierwszy wysuwa się dobro grupy. I wszelkiego rodzaju postawy hedonistyczne są zazwyczaj surowo karane przez twórców jak i samą grę.
Widzę , że oglądasz serial , więc taka ciekawostka dla Ciebie - epizodycznie w grze występują Glenn i Hershel.
Sama historia jest świetnie napisana i prowadzona. Chociaż jest w niej wiele oczywistości i ogranych chwytów , to dawno żadna gra pod tym względem nie zrobiła na mnie takiego wrażenia i trzeba przyznać , że na końcu łzy same cisnęły się do oczu.
WD to idealny kandydat na grę roku 2012 i jak jeszcze nie grałeś to zagraj , a gwarantuje , że się nie zawiedziesz.

Zawsze chętnie pogram w Twierdzę.
Ściągnij tylko Gamerangera i możemy od razu zaczynać.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Mam gamerengera bo z kolegami w age of empires graliśmy wiec z tym problemu nie będzie.
Grałem TWD 400 days i niezbyt przypadła mi do gustu, krótka.
Ja w Gothica 3 grałem bez patchy 1 raz i z patchami 2 razy, każdą z możliwych dróg, Gothic 3 jest niedopracowany bo Jowood czy jak to się tam piszę Nalegał PB aby wydali gothica w ustalonym terminie chociaż był on jeszcze niegotowy, dla tego jest taki zbugowany, a patche załatwiają tą sprawę, dlatego moja ocena jest taka a nie inna, bo gra jest dobra i jednyna w swoim rodzaju.

Nie grałeś w inne części TESA?




Grałem w bardzo wiele RPG, chodzi mi o gry w 3D a nie z góry kamera, w takie nie grałem bo strasznie nie przepadam za takimi grami, CRPG to się chyba nazywa.


Ja grałem też od 7 lat do była 1 klasa podstawówki gdy kupiłem pierwszy komputer.
Dane obstawiam w ten sposób ,że mam kilku kuzynów w tym wieku jeden jest w wieku 12 lat a drugi w wieku 10 lat ani jeden ani drugi nie zainteresował się fabułą, a ty piszesz ,że Gothic to gra dla dzieci, Ja od razu zainteresowałem się fabułą, a jak grałem w gothica byłem w 1 klasie gim.

mich145

No to jedno z głowy.
To DLC nie wymaga podstawki?
Myślałem , że trzeba mieć wszystkie epizody , by pograć w 400 days.

Ano często wynikają z nieporozumienia na linii producent - wydawca. Tak samo było m.in. ze Stalkerem. Gdzie wydawcy naciskali na twórców a tamci chcieli dodać wiele nowych lokacji , mutantów czy frakcji , by urozmaicić i znacząco wydłużyć rozgrywkę.
Osobiście poczekałbym nawet jeszcze rok i więcej , by dostać grę z wizji GSC a nie okrojonego do granic możliwości , choć wciąż dobrego Stalkera.
Wracając do g3 - mimo , że bugi były w większej części winą wydawców a nie twórców a patche załatwiają niektóre błędy , to IMO to za mało, by wystawić mu 5 czy 10.
Ale Ty masz swoje zdanie a ja swoje i nie widzę powodu , aby wracać ponownie do tej sprawy.


Grałem w Daggera , Morka i Obka.
W planach mam jeszcze Skyrima , ale nie wiem , kiedy zagram , bo chwilowo nie mam dostępu do tej gry.


Takie gry nie mają żadnej nazwy.
Po prostu są to gry RPG z rzutem izometrycznym , który był prekursorem widoku 3D.
Litera c przed RPG oznacza po prostu 'computer'.
Bo RPG to nie tylko gry komputerowe , ale też karcianki , LARPy i gry PBF.
A skoro nie grałeś w gry z rzutem izometrycznym , to nie masz praktycznie żadnego pojęcia o RPG , bo gdyby nie te gry to Gothic , Risen i inne nowoczesne badziewia , po prostu by nie powstały.
Pomijam już fakt , że PT , Fallout , BG czy Diablo to gry najlepsze w swoim gatunku i żaden gothic , risen czy dragon age tego nie pobije.


Tyle , że napisałeś wcześniej ZROZUMIEĆ. A zrozumieć i zainteresować to dwie różne sprawy.
Ja np. zrozumiałem "fabułę" gothicka , ale się nią nie zainteresowałem.
A gothic JEST grą dla dzieci , bo począwszy od części drugiej , fabuła każdej kolejnej sprowadza się do tego samego a cukierkowe g3 , tylko to potwierdza.

ocenił(a) grę na 5
GarvinSitho

Grałem w Diablo III, I i II oglądałem na internecie ale nie zachęciły mnie na razie.

Skryim teraz po 20 zł chodzi na allegro np, gra strasznie potaniała ale 2 lata po premierze, grasz na komputerze czy konsoli?


Kiedy byś miał czas aby pograć w tą twierdze?

mich145

Nie chodzi o samą cenę , ale też o to , iż mam strasznie zawalony dysk i druga sprawa - nie wiem jak będzie z jakością , dlatego spróbuje najpierw wypożyczyć od jakiegoś znajomego.
Przykładowo , nie tak dawno temu kupiłem Wiedźmina 2 , którego mój komputer po prostu nie uciągnął i teraz podchodzę bardziej sceptycznie do kupowania nowych gier.
Gram i tu i tu. Mam w domu komputer i Xboxa , ale na razie gram na kompie z racji tego , że nie mam żadnych nowych produkcji na X'a i wszystko już przeszedłem.


Zobaczymy jeszcze.
W poniedziałek , jak będziesz online to do Ciebie napiszę.
Myślę , że tak koło 17 się wyrobię.


GarvinSitho

Piszac, ze saga Gothic ma slaby soundtrack, udowadniasz tylko, ze jestes kompletnym laikiem w tej dziedzinie i twoje zdanie jest nic nie warte.
Jesli to byla subiektywna ocena to ok.

saturnos

To jest obiektywne zdanie. Niestety.
Pewnie Cię to zaboli , ale Gothic nigdy nie posiadał dobrej ścieżki dźwiękowej i nie może się pod tym względem równać z Falkami , Morkiem , Diablo , PT , Baldurami czy chociażby Wiedźminem.
Ja w gry RPG gram 10 lat z hakiem i grałem w większość lepszych gier z tego cyklu , więc nazywając mnie laikiem robisz z siebie równocześnie ignoranta.
Zresztą pochwal się w co też takiego , Ty grałeś i co bardziej interesujące , czy Twoja wiedza nt. gier RPG nie kończy się czasem na ww. Gothicku.
Zresztą nie wiem czy jest sens dyskutować z kimś , kto trollowaniem próbuje zamaskować swoje niskie IQ.

GarvinSitho

Widze kolega z tych co wszystkie rozumy pozjadal.Zrozumialem.
Nie bulwersuj sie tak.

saturnos

Widzę , że kolega z tych co trollowaniem zabijają wolny czas , który mogliby równie dobrze wykorzystać na naukę i poszerzenie swoich jakże ubogich intelektualnych horyzontów.
Nie jestem jakimś znawcą w temacie gier RPG ale denerwują mnie pajace Twojego pokroju , które próbują innym wmówić , że nie znają się na cyklu tylko dlatego , iż nie trawią miałkiej produkcji jaką niewątpliwie jest seria Gothic.
To , że Twoja wiedza nt. cyklu RPG zatrzymała się na serii Gothic , nie oznacza , że każdy jest na tym punkcie upośledzony.
Ponawiam pytanie - w ile to gier RPG drogi kolega grał , by wpierać mi , że jestem laikiem w tej dziedzinie( proszę o konkretne przykłady )?.

GarvinSitho

Co do laika, to sie odnosilem nt. soundtracku z gier, bo bez watpienia Gothic ma jeden z najlepszych, a juz na pewno lepszy od Heroesa III, Planescape, Diablo itp.

saturnos

Soundtrackami z gier interesuję się od dobrych kilku lat , więc laikiem żadną miarę nie jestem.
Dla mnie jest nim ktoś , kto ubzdurał sobie , że gothic posiada dobrą ścieżkę dźwiękową.
Nie będę Ci narzucał swojego zdania , ale obiektywnie patrząc każdy RPG sprzed 2004 posiada lepszy soundtrack od gothickowego smęcenia.
Ale , po co słowa?
Niech przemówi muzyka:

http://www.youtube.com/watch?v=l9uRc7t1gGM ( nie ma nic lepszego. Wystarczy usiąść po ciężkim dniu , zaparzyć herbaty i odprężyć się przy tym kawałku )
http://www.youtube.com/watch?v=AnMR6SOBa9k ( jeden z najlepszy RPGowych kawałków świata i nie trzeba być znawcą , by docenić ten kunszt i geniusz )
http://www.youtube.com/watch?v=vh2ytI3PquY ( ciekawość , jaki kawałek gothicka jest lepszy od tego? z podkręconymi bassami ten utwór robi piorunujące wrażenie )


http://www.youtube.com/watch?v=begKD8mT2nc ( świetnie buduje klimat tytułowego Sigil )
http://www.youtube.com/watch?v=8h5-zvZsgvA ( surowy , zimny , ale pozytywnie dobry w odbiorze )
http://www.youtube.com/watch?v=tUt84LyH2JI ( piękny , niezwykle budujący i przede wszystkim inny niż wszystkie znane z PT )


http://www.youtube.com/watch?v=nJD-Ufi1jGk ( absolutny number 1 , niedościgniony ideał i najbardziej wzniosły i piękny kawałek w dziejach gier komputerowych )
http://www.youtube.com/watch?v=nWoc_X0vSl8 ( drugie najlepsze dzieło Soule'a , idealny towarzysz każdej wyprawy )
http://www.youtube.com/watch?v=w8xbZ1O5h1s ( miażdżenie setek wrogów z tą muzyką w tle to czysta przyjemność )

A to tylko mały odsetek ścieżek dźwiękowych , które ośmieszają i biją na każdym froncie to 'gothickowe byle co'.

GarvinSitho

Jedynie Morrowind mnie urzekl, bo lubie te serie.Reszta soundtrackow przecietna.
Mimo wszystko Morrowind jednak odstaje z soundtrackiem od Gothica.
Jak znam zycie, to nawet sie nie wsluchales w niego.Polecam przesluchac caly, a gwarantuje ci, ze te wczesniej przez ciebie wymienione beda najwyzej przecietne.

saturnos

Twoim zdaniem przeciętna , dla miliona fanów tychże tytułów ponadprzeciętna.
Tak czy siak Diablo , Wiedźmin , Morrowind i Fallout ( 1, 2 ) to gry które pod względem ścieżki dźwiękowej zostawiają inne tytuły daleko w tyle i to nawet nie powinno podlegać dyskusji , bo to fakt niepodważalny.
Gothic pod względem ścieżki dźwiękowej ( cała saga ) zajmuję u mnie jedno z ostatnich miejsc i już nawet Beyond Divinity , które moim zdaniem jest jednym z najgorszych RPG jakie w ogóle powstało , pod tym względem dyskredytuje wszystkie Gothicki.
Ścieżkę dźwiękową Gothicków od 1 do 3 znam doskonale i tylko melodia z jedynki ze starego obozu , wybija się jakoś przed szereg.
Nie wiem kto tworzył muzykę do Gothicka ale do takich geniuszy jak Uelmen , Soule , Klepacki czy Riepl to mu jeszcze dużo brakuje...

mich145

ok, po zdaniu - przechodzenie misji zrozumiałem już z kim tu ma się doczynienia albo fps fun boy albo zbyt młody by móc docenić wilowymiarowość gier, a nie jak wspólczesne gry, gdzie stopień trudności spada szybciej niż IQ społeczeństwa

ocenił(a) grę na 5
vasil_zajcev

Tylko RPG :)

Jak się gra w jakieś marne gierki to się nie dziwie ,że narzekasz na poziom trudności w grach :)

mich145

Nie wiem czy robisz z siebie debila, czy nim jesteś.

ocenił(a) grę na 5
ocenił(a) grę na 10
mich145

O czym ty piszesz? Słaby soundtrack? Pograłeś przelotnie i oceniasz gre?

ocenił(a) grę na 5
hugo2333

Trochę grałem, grę oceniam przeważnie po przejściu gry, ale tej nie ukończyłem

użytkownik usunięty
mich145

Pewnie trollujesz, ale wkurzyłem się tym słabym soundtrackiem, muzyka jest wspaniała.
Ja do 5 i do 6 się nie przekonałem, przez właśnie styl graficzny i brak heksów. Zagraj dłużej, najlepiej zerwij nockę z jakimś znajomym czy cuś. Osobiście dla mnie to jest największy zjadacz czasu w pozytywnym sensie, drugiej takiej gry nie będzie. Grafika piękna, prosta, ale na pewno nie prostacka. Miasta przepełnione klimatem, mapy pełne skarbów i stworów. Czekam tylko jeszcze na mod Horn of the Abyss w pełnej wersji i mogę potem spokojnie umierać :)

ocenił(a) grę na 5

Niestety ale nie trolluje :)
wymień mi chociaż jeden dobry kawałek z 3

użytkownik usunięty
mich145

Mogę dać trzy na początek
http://www.youtube.com/watch?v=GSwATqPUsv0 - combat 2
http://www.youtube.com/watch?v=LXGBh_3J25g - Necropolis Theme
http://www.youtube.com/watch?v=EsYjN4wFw4o - Fortress Theme
Nie czujesz wylewającego się z głośników klimatu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones