Horizon Zero Dawn

2017
8,5 5 580
ocen
8,5 10 1 5580
1 905
chce zagrać
powrót do forum gry Horizon Zero Dawn
  • forgetaboutit ocenił(a) tę grę na: 7

Gra ma parę wad, które w moich oczach bardzo mocno ją psują. Pierwsza i zarazem największa z nich jest estetyczna i związana z wątkiem fabularnym. Scenariusz, dialogi, voice acting, te elemnty gry 'action rpg' są według mnie kluczowe. Opowieść w grze, budowa świata, jego historia powinny zaangażować gracza, by mógł wczuć się w wielowątkową rozgrywkę na długie godziny. Opowieść w horizon jest bardzo ciekawa, niestety jej realizacja to dno. Aktorzy są tak beznadziejnie randomowi, kompletnie nie pasujący do postaci, ich dialogi pozbawione są emocji, drętwe, nudne, nikt, absolutnie nikt w tej grze nie brzmi dobrze, nawet znośnie, poczynając od głównej bohaterki beznamiętnie męczącej wszystkie swoje kwestie ( to jest najmniej fascynująca ruda laska ever, także kudos) , poprzez postaci drugoplanowe, z których żadna nie wyzwala pozytywnych emocji, a większość wręcz irytuje swoją casualową amerykańskością, na zapętlających się empecach kończąc. Za każdym razem, kiedy pojawia się drzewko dialogu wypełnione po brzegi drętwymi, łopatologicznymi paplaninami rodem z najczerstwszych, niskobudzetowych vhsow, zapominam, jaka to w istocie fajna gierka. Widać, że cały hajs poszedł na te zapierające dech w piersiach krajobrazy. Do tego też gra jest absolutnie pozbawiona humoru, śmiertelnie poważna a przy tym nastawiona na masowego odbiorcę bez wyraźnej granicy wieku, przez co jest pozbawiona mięsa, ulukrowana i niegroźna. Decyzje, które podejmujemy w grze, też pozostają bez znaczenia dla jej przebiegu. Druga wada, to system walki z ludźmi. Wszystko robi się prakrycznie rzecz biorąc na pałę, elemnty skradankowe po prostu tutaj nie działają, nie ma tego funu, jak np. w fcrayach przy skradankowym oczyszczaniu posterunków. Tak jak pojedynki z maszynami są bardzo rajcowne, tak ten element, potencjalnie stanowiący fajną odskocznię i urozmaicenie( właściwie bardzo standardowy dla sandboxu, nie wiem jak można to bylo spartolic) zasysa po całości.

• forgetaboutit ocenił(a) tę grę na: 7

forgetaboutit Po 60+godzinach ( nie raszuję i jestem chyba gdzieś w 3/4 całej historii łącznie z wątkami pobocznymi) muszę skorygować swoją opinię: gra jest po prostu ch.jowa. Niestety. Nudne, niesatysfakcjonujące misje, powtarzalność, wtórność, liczne niedopracowania i błędy w rozgrywce, ale przede wszystkim irytacja. Absolutnie zmarnowany potencjał. Wielka szkoda. Do Primala ta gra się po prostu NIE UMYWA. ot i wsio

• forgetaboutit Zgadzam się choć dopiero przegrałem jakieś 2,3 godziny. Ta gra poza oprawą audiowizualną jest bardzo infantylna, dialogi czy wątki są denne i pozbawione logiki. Prosty przykład, główna bohaterka przybywa na dzień próby razem z innymi wygnańcami. Do tej pory plemię odnosiło się do nich z pogardą i do tego jestem od początku przyzwyczajony. Tymczasem jedna z matron przemawiająca podczas wieczoru Próby już na starcie mówi ciepło i entuzjastycznie - witajcie przybysze! To tylko mały szczegół ale kompletny brak konsekwencji, który mnoży zię przez całą grę jak sądzę. Jestem graczem od połowy lat 80-tych i naprawdę grałem i widziałem już wiele. Niestety ten tytuł jest dobry dla nastolatków a nie dla takich weteranów jak ja. Oczywiście potrafię go docenić, bo nie jestem hejterem ale gra jest pod względem fabularnym i logicznym bardzo ale to bardzo dziecinna. Zresztą sam wątek maszyn i jednocześnie plemion posługujących się prymitywnymi narzędziami, choć nie tylko też jest mocno przekombinowany.

• lukas_172 ocenił(a) tę grę na: 8

forgetaboutit Wg. mnie historia i głowna bohaterką sa naprawdę spoko ;) w porównaniu do ostatnich sandboxów Ubisoftu, Horizon jest sporo lepszy.
    W grach Ubi niestety fabula totalnie lezy i kwiczy, na dodatek trzeba sie skupiac na nudnych misjach pobocznych i calkiem sie to wszystko rozmywa.

W Horizonie tego nie ma i ja osobiscie chcialem bardzo poznac zakonczenie tej historii.
    System walki jest swietny, swiat jest przepiekny zarowno artystycznie jak i technologicznie (grafika cud), sciezka audio powala.

Jak dla mnie jeden z najlepszych sandboxów na tej generacji, poczatek gry nie powala ale z kazda godzina jest coraz lepiej, watek glowny moglby byc nieco dluzszy, a postacie poboczne ciekawsze.
    Nie jest to gra idealna, ale gralo mi sie nią znakomicie i bardzo dobrze ja wspominam
    Dla mnie 9 z malym minusem

Primal to przy tej grze dno, tam nie ma kompletnie zadnej fabuly, gameplayu nawet nie skomentuje ;P

• lukas_172 Rzeczywiście główny wątek Horizona jest bardzo ciekawy i z niecierpliwością czekałem na wyjaśnienie rozwiniętych wątków. Misje poboczne są niestety strasznie żmudne i infantylne. Większość z nich polega na usługiwaniu jakimś randomowym postaciom, za co nie dostajemy praktycznie nic. Miałem wrażenie, że robimy za jakiegoś sługusa, który biega i robi za wszystkich brudną robotę. 90% dialogów przy misjach pobocznych pomijałem, bo nie mogłem już patrzeć na te żałosne rozmowy + dochodzą tutaj jeszcze dodatkowe dialogi to wyboru, które nie wnoszą nic do rozgrywki. Większość odpowiedzi ze strony postaci i tak są ogólnikowe i nic ciekawego z nich się nie dowiemy.

A w grach Ubi przy misjach pobocznych jest jeszcze gorzej więc nie rozumiem porównać do serii Far Cry, szczególnie że 5 część nie jest nawet w połowie tak dopracowana jak Horizon :-)

• lukas_172 ocenił(a) tę grę na: 8

upgrade11 Dlatego wlasnie nie ruszam misji pobocznych.
    W Fc5 je robilem sila rzeczy, a w Horizonie olalem

• forgetaboutit Zgadzam się, przeszedłem podstawę i dodatek, łącznie ponad 100h. Zarówno dialogi jak i aktorzy podkładający głos są całkowicie bezpłciowi. Brzmią ch**owo zarówno w wersji oryginalnej jak i polskiej (zmieniałem sprawdzałem co gorsze, to samo dno). Co do fabuły to jest do zniesienia, ale wszystko jest zbyt grzeczne (najlepszy przykład: w jednej z notatek Dervahla mamy napisane "wy głupole", co?!). Większość dialogów brzmi "oh, ah, muniu muniu, pitu pitu".

Ale tak jak napisałem, nagrałem ponad 100h więc sama gra mnie zadowoliła.