PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720567}
8,6 18 051
ocen
8,6 10 1 18051
Life is Strange
powrót do forum gry Life is Strange

Life is Strange jest grą niepowtarzalną, śmiem stwierdzić, że jedną z najlepszych jaka kiedykolwiek powstała. Wielu ludzi prosi o propozycję czegoś w podobnym klimacie albo chociaż w porównywalnym ładunkiem emocjonalnym. Zazwyczaj jako odpowiedzi padają oczywistości typu "Efekt motyla" (film), The Walking Dead (gra), Alan Wake (gra), Twin Peaks (serial). Dziwię się, że nikt nie wymienił filmu "Donnie Darko". Myślę, że twórcy LiS sporo z niego zaczerpnęli, zatem polecam obejrzeć :) Gorąco zachęcam także do obejrzenia "Gdzieś w czasie", najpiękniejszego (i najstmuniejszego zarazem) filmu jaki widziałem. Klimat wprawdzie inny niż w LiS, ale jest podróż w czasie i wyciskajace łzy zakończenie. Nie mogłem przez kilka dni pozbierać się po tym filmie. Na koniec polecam powieść Stephena Kinga "Dallas '63". Książka ta ma chyba najwięcej elementów wspólnych z Life is Strange. Podróże w czasie - są. Próby zmian biegu wydarzeń i wywoływanie tym samym paradoksów - są. Postacie, do których szybko się przywiązujemy - są. Wzruszające momenty - są. Ciężkie wybory i rozterki protagonisty - są. Mocne zakończenie - jest. Wszystkim, którzy czują pustkę po zagraniu w Life is Strange (sam tak to odczuwałem) polecam sięgnąć po te pozycje. Pozdrawiam wszystkich fanów LiS!!!

ocenił(a) grę na 10

Jeśli chodzi o podobne gry to zdecydowanie heavy rain

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones