Mafia: Edycja ostateczna

Mafia: Definitive Edition

2020
8,2 325
ocen
8,2 10 325
301
chce zagrać
powrót do forum gry Mafia: Edycja ostateczna
  • Nie jest to original ale wkręca . Mogłaby być trudniejsza ale to już kwestia doboru ustawień. Miasto Lost Heaven bardzo ładnie 'odtworzone'. Taka byłaby Mafia III jakby była udana ;)

• Qjaf ocenił(a) tę grę na: 6

Eryczek Jeśli miałbym ocenić samą jakoś remake`a to wystawiłbym notę w okolicach 7-ki. Głównym atutami produkcji są klimat i generalnie udana oprawa audio-wizualna, czyli właściwie to samo co 18 lat w przypadku pierwowzoru. Ponarzekałbym jednak na model jazdy, niektóre sztuczne refleksy świetlne, sposób poruszania się głównego bohatera. Krótko mówiąc, to właśnie spadek po 4-letniej już Mafii 3. Przez ten czas można było jakoś dopracować ten silnik. Zapewne ze względów budżetowych nie dodano więcej pobocznych misji i w końcu nie urozmaicono potencjału na świetny sandbox. Edycja ostateczna przypomina nieźle odpicowany motoryzacyjny youngtimer. Można nim pojeździć, ale bez przejażdżki można się obejść i wiele nie stracić.

• Qjaf Czy dobrze mi się wydaje że kolejność misji jest zamieniona? Ten wyścig zdecydowanie za szybko się pojawił w remasterze. A co do refleksów to faktycznie beka - aż razi w oczy ze w łazienkach szafki są bez lusterek - chyba ten sam silnik co w Mafii III - tam lustra były niewydolne to z nich po prostu teraz zrezygnowali.

• Qjaf ocenił(a) tę grę na: 6

Eryczek Sprawdzałem na Youtube kolejność misji w oryginale i wyścig też był 5 misją z 20/21. Spora część rozgrywki zatem to takie wprowadzenie w świat. Już nie pamiętam ile grałem w oryginał, ale nie wydawało mi się żeby to była specjalnie długa gra.

• Eryczek Nowa Mafia sprawia wrażenie jakby wszystko działo się szybciej. Wpływa na to, moim zdaniem, pominięcie często długich podróży po misji do baru oraz bardziej sprawne niż w wersji z 2002 samochody.

• matvei91 Właśnie przez te ulatwienia gra straciła trochę smak. Ponadto nie zobaczyłem nawet kawałka piersi - bardzo słaby ruch. No i brak piosenki Chinatown! Na ten moment ( jestem na jednej z ostatnich misji) gra nie zasługuje na więcej niż 6.

• KulturalneOcenianie ocenił(a) tę grę na: 9

Eryczek Wyścig pojawił się tak samo szybko, może ci się wydawać inaczej, dlatego, że Tom dowiaduje się na torze, że ma zastąpić pobitego przez ludzi Morela kierowcę i nie było trzeba jeszcze dojeżdżać z baru :)

• KulturalneOcenianie ocenił(a) tę grę na: 9

Eryczek Ja grając na klasycznym poziomie trudności (nie licząc wyścigu), stwierdziłem, że poziom trudności jest w sam raz, trudniejsza to mogła by być mafia 2, bo ona moim zdaniem była zdecydowanie za prosta :)