PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606340}
8,4 19 026
ocen
8,4 10 1 19026
Mass Effect
powrót do forum gry Mass Effect

Podobne gry

ocenił(a) grę na 9

Chodzi mi o RPG, które nie będzie tak trudne jak klasyczne RPG i fabuła będzie bardziej filmowo-
zwięzła niż mega długie teksty o niczym.
Tylko jednocześnie dająca więcej niż w Mass Effect opcji wyboru i tworzenia postaci, kreowania
jej. Bo granie w RPG narzuconą postacią mija się z celem. Tym bardziej, że zawsze narzucają
nam białego faceta.
Poziom trudności gdzieś na poziomie KotORa albo Mass Effecta, a nie na poziomie Arcanum czy
Baldur's Gate. I nie chodzi mi o sam rozwój postaci i mechanikę jej rozwoju, tylko oto, że w starych
RPG wszystkie rzeczy (typu znalezienie NPC i danie mu jakieś rzeczy, bo mamy takie zadanie jest
zrobione w żmudne i trudne)
No i muszą być towarzysze naszej postaci, którzy są fajnymi postaciami.

I nie chodzi mi o żadne hack & slashe, RPG akcji. Bo dla mnie liczy się fabuła w RPG, a nie
bezmyślne naparzanie przeciwników.
I też nie chodzi mi o gry, gdzie trzeba kupę czasu wykonywać bardzo żmudne i nudne zadania
(typu zbieraj grzyby w lesie, walcz z szczurami), bo nie po to gram w RPG by się nudzić.To
rozrywka, a nie jakaś żmudna praca domowa.

Grałem w:
-Mass Effect (+)
-KotoR (+)
-Neverwinter nights (-)
-Neverwinter nights 2 (-)
-Jade Empire (-)
-Gothic II (-)
-Baldur's Gate (-)
-Dragon Age (-)

http://zpopk.pl/polec-zwierz-cos-fajnego-czyli-krotki-poradnik-dla-polecajacych- i-szukajacych-filmu-
na-wieczor.html Polecam przeczytać zanim cos polecicie.

I proszę o niespamowanie. Jak nie chcesz pomóc to nie pomagaj. A jak chcesz pomóc to
przeczytaj uważnie o co mi chodzi, nie podrzucając tytułów, które ewidentnie kłócą się z
większością tego co napisałem.

ocenił(a) grę na 9
MistrzSeller

Dragon Age? Jest wystarczająco casualowy i podobny do ME. Poza tym nic.

ocenił(a) grę na 9
Iselor

Napisałem, że w to grałem. Była słaba gra, słaba fabuła, kiepscy towarzysze, mało swobody.

MistrzSeller

No to KotOR 2 wypróbuj, jeśli 1 Ci się podobało to 2 też powinno, według mnie fabuła trochę słabsza ale generalnie gra podobna - jeszcze większe możliwości rozwoju postaci, wpływ na rozwój towarzyszy, fajne misje, fabuła nie tak dobra jak 1 ale z drugiej strony chyba nic pierwszej części nie pobije, pierwszy raz w życiu tak mi szczęka opadła podczas gry. Więc według mnie w 2 część też warto zagrać. Teraz przymierzam się do Mass Effect 2, spodziewam się czegoś równie dobrego co 1, podobno jest nawet jeszcze lepsza.

ocenił(a) grę na 9
Szymen

Matko, chyba logiczne, że jak grałem w pierwszą cześć i mi się podobała to wiem, ze jest następna część! KotOR II grałem już z kilkanaście razy. Nie wypisywałem, bo wydało mi się logiczne, że jak grałem w X, to słyszałem o X 2 i w nią zagrałem, albo z jakiś powodów nie mogłem zagrać.

MistrzSeller

Skoro takie logiczne to zupełnie nielogicznym jest, że wymieniłeś Neverwinter Nights 1 oraz Neverwinter Nights 2 ale już KotOR 2 nie chociaż grałęś kilkanaście raz... Nieważne. Ale w takim wypadku nie pomogę bo wszystie najlepsze gry które spełniają lub próbują spełniać Twoje (dość surowe) kryteria zostały umieszczone na powyższej liście :). Gdybyś był trochę bardziej otwarty na szeroko pojęte RPG poleciłbym starego dobrego Wiedźmina, który w prawdzie nie ma jakiegoś oszałamiającego systemu rozwoju postaci, nie mówiąc o towarzyszach a mino to uważam, że to gra z najwyższej półki pod względem fabularnymi.

ocenił(a) grę na 9
Szymen

Ale to nie kwestia otwartości, po prostu jak gram w RPG, to chce grać w RPG, a nie grę gdzie mi z góry definiują kim jest bohater.

ocenił(a) grę na 9
MistrzSeller

Znaczy Torment jest słaby?

Trololololo xD

ocenił(a) grę na 9
Iselor

A gdzie o tym pisałem RPG to RPG, nie jakaś visual novels, gdzie mamy narzuconego bohatera.

MistrzSeller

No to z całym szacunkiem stwierdzam, że niestety nie ma na polskim rynku więcej gier RPG które w pełni Cię zadowolą poza tymi które wymieniłeś (a nawet w tych dostrzegasz pewne minusy). Filmowa, zwięzła i ciekawa fabuła. Duże możliwości rozwoju (stworzonej przez siebie) postaci. Towarzysze z ciekawą osobowością. Umiarkowany poziom trudności. Pozostaje Ci grać w KotOR bo tylko to jest najbliżej.

MistrzSeller

kingdom of amalur reconing ? Nie ma polskiej wersji, ale gra się przednio.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones