PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606340}
8,4 18 981
ocen
8,4 10 1 18981
Mass Effect
powrót do forum gry Mass Effect

Uwielbiam trylogię Mass Effect, jestem wielką fanką, ale właśnie obejrzałam pierwszy odcinek Stargate: Atlantis i jestem
zrozpaczona. Bo okazało się, że te pomysły, które tworzą szkielet gry, są toćka w toćkę zerżnięte z uniwersum
Stargate. Przekaźniki, żniwiarze, a nawet John Shepard z różnicą jednej litery w nazwisku. Wszystko to samo, tylko w
innej oprawie. Oglądając wyobrażałam sobie tylko jak obok głównego bohatera pojawiają się punkty (Egoizm +4, Idealista
+2). Rozumiem, że gra to tylko gra i nie musi mieć mega oryginalnej fabuły, jednak wcześniej bardzo się zachwycałam ME
i strasznie mnie to ubodło.

ocenił(a) grę na 10
maruta_hiro

Tak sam jak Breaking Bead ma pełno scen zerżniętych z Pulp Fiction

ocenił(a) grę na 9
maruta_hiro

W serii jest pełno motywów zerżniętych z innych gier/seriali/książek. Raknii są ściągnięte z cyklu o Enderze, Orsona Scotta Carda. Dużo rzeczy wzięli z gry Advent Rising z 2005 (chociażby wygląd Virmiru). Tak jak wspomniałaś, szkielet wzięty z SG:A. Jedno z zakończeń trójki ewidentnie bazuje na pierwszym filmie Star Treka, a jednocześnie przypomina trylogię Matrix. Na pewno jest tego więcej, ale nie sposób wymienić wszystkiego.
Nie zmienia to jednak faktu, że Mass Effect jest serią niesamowitą, szczególnie pierwsza część :)
(Trójka w zasadzie też... śmierć przyjaciół, Thessia...)

ocenił(a) grę na 9
Sagatora

Dodajmy jeszcze Quarian, którzy są IMO wzorowani na kolonistach z nBSG.

ocenił(a) grę na 9
Christof20

i cykl powieściowy Alistaira Reynoldsa "Przestrzeń objawienia". ME nie jest fabularnie dziełem samodzielnym, to takie delikatne wręcz określenie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones