PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614511}
8,1 7 165
ocen
8,1 10 1 7165
Metro: Last Light
powrót do forum gry Metro: Last Light

9/10

ocenił(a) grę na 9

Panowie i Panie. Konsole to możecie sobie w dupę włożyć,Piec zawsze będzie lepszy, zresztą to nie tylko ta gra o tym dowodzi.Grafika miażdży i to dosłownie.A na placku to możesz sobie poskakać i pocieszyć, że tyle potrafisz.

ocenił(a) grę na 10
sylwester_3

Zgadzam się z autorem tematu ;D metro 2033 9/10 a metro last light jak dla mnie 10/10 ;p

sylwester_3

Taka prawda, a i też nigdy nie zrozumiem sensu gry FPS na tych gałkach. Kilka razy próbowałem i jest to koszmar

ocenił(a) grę na 8
mmaakkss

Kwestia wprawy. Pieprze siedzenie skulony przy pcecie, musze się wywalić z padem na łożu przed moim 52 calowym lcd żeby poczuć komfort gry.. Mysz i klawa tylko w rozgrywkach sieciowych.

Detoksynator

Co kto lubi:)

ocenił(a) grę na 10
Detoksynator

Może i kwestia wprawy ale nadal psuje całkowicie realność. Poruszanie się na padzie działa jakbyśmy sterowali robotem. Pady nadają się do gier sportowych. W taką fifke gra się bardzo przyjemnie :) skulony nie musisz siedzieć jak sobie wszystko dobrze ustawisz.

ocenił(a) grę na 8
DeadHawk

E tam kompletnie nie zauważam różnicy w sterowaniu, znaczy jakieś tam jest, owszem mysz jest bardziej precyzyjna, ale jak pisałem w singlu pad nie wadzi w fps ach.Co do gier typu wspomniana fifa, lub całą masa slasherów czy bijatyk pad to konieczność...No i ja wole leżeć ;p

ocenił(a) grę na 10
Detoksynator

Jest i to duża mój przyjacielu, patrząc na gameplaye z xboxa widać dużą różnice. Jak już wspomniałem na padzie gra wygląda jakbyśmy grali robotem, a na myszce można wczuć się bardziej w postać człowieka precyzyjnie się poruszać bez żadnych ograniczeń. Co do leżenia wydaje mi się, że to psuje trochę klimat takiej gry. Jak sobie usiądę blisko monitora, rozstawie głośniki, tak że dźwięk dochodzi z każdej strony, takie wyskoczenie potworka zza pleców jest na pewno bardziej zaskakujące ;D "Co do gier typu wspomniana fifa, lub całą masa slasherów czy bijatyk pad to konieczność..." tylko w rozgrywkach sieciowych :) Wystarczy spojrzeć na oceny :D Ty na konsoli dałeś 8 a ludzie grający na PC dają 9 lub 10 ;D

ocenił(a) grę na 8
DeadHawk

Ziomuś a gdzie Ty wyczytałeś, że ja gram na konsoli? Od konsoli to mam tylko pad bezprzewodowo podłączony do pC, Xbox360 leży na strychu i zbiera kurz, bo to antyk, który już dawno nie dorównuje pecetom.Co do dźwięku, moje kojo otacza 7 głośników, także surround jest ok, z resztą i tak najlepiej było na słuchawkach w nocy jeżeli chodzi o Metro LL.

ocenił(a) grę na 10
Detoksynator

Wywnioskowałem to, bo skomentowałeś ten temat w którym autor porównuje konsole i PC ;D ("Panowie i Panie. Konsole to możecie sobie w dupę włożyć") :)

ocenił(a) grę na 8
DeadHawk

No tak , mogłeś tak wywnioskować, ale mój post był kierowany do jegomościa o nicku mmaakkss , który narzekał na sterowanie padziną w Fpsach.

ocenił(a) grę na 10
Detoksynator

Jeżeli grasz na PC to zmienia postać rzeczy xD nasza rozmowa w tym momencie traci sens xD

Detoksynator

mądrego to i dobrze posłuchać:) jak kto woli właśnie!!ja mam pieca od zawsze i tez nieraz gram ale po 10000 kroć wole konsole i takie pieprzenie że piec lepszy?w czym?że wywalam w niego co 2 lata 3 klocki żeby kroku rynkowi dotrzymać? i takie pitolenie ze takie ps4 to zadna rewelka bo ma parametry jak dzisiejszy piec?a tak a takie ps3 ma znacznie nizsze i biedne 256 ramu a gry wygladają nieznacznie gorzej jak na piecu(ale gra sie o wiele przyjemniej)odpal takie metro na piecu z 256 ram to pogadamy a jeśli konsola i piec ma zblizone parametry w danej chwili to gry z konsoli zjadaja pieca kilkakrotnie i tak az ze dwa razy znowu zmodernizujesz za kilka tysi.Ale znajdą sie ludki które napiszą ze nie mam racji i takie tam a w większości to tępole które nie mają konsoli i żal dupe ściska

ocenił(a) grę na 8
hantos

Głupotki wypisujesz..

ocenił(a) grę na 8
hantos

Upgrade sprzętu co dwa lata ...Stara śpiewka fanbojów konsolowych.Skąd wy to wysysacie? Prawda jest taka , że jak teraz kupisz pc za 2,5-3tysie to masz go na minimum 5 lata.A teraz spójrzmy na fakty:Granie online na konsoli rocznie - 200zł, - na pc za free(wliczone w cene gry),gry powiedzmy rocznie ze 20- na konsoli to koszt 20*200 (nowości)= 4000, na pc te same gry to koszt niecałe 2000.Z tą różnicą, że tańsze gry z pcta prezentują się o niebo lepiej od konsolowych..O czym wogóle mowa?/ Ale dawaj się dymać Billowi, to nie moje pieniądze..przepłacanie za towar gorszej jakości to dopiero bystre...
Żeby nie było mam konsole, to żaden wyczyn ją mieć. Kiedyś grałem dużo, ale graficznie została wyparta przez pcta i od roku jej nie włączałem..

Detoksynator

spoko spoko nie będę się wykłucał bo widzę że próbujesz polubownie i inteligentnie pogadać.Słuchaj jestem trochę po 30-ce i gram odkąd pamiętam i nie jestem fanboyem!!!Mam jak ci pisałem Pc (stacjonarka i laptop),tablet i ps3(a niedługo ps4) i nie mów mi że pc za 2,5 tysia starczy na pięć lat!! bo po 3 roku gry odpalać będziesz w minimum!! A powiedz szczerze masz ps3?grałeś w dużo gier na porządnym sprzęcie(tv i kino)Pc wciąż uważam że jest lepszy w strategiach np. i fps(dla mnie np nie,ja wole fps na konsoli)i nie zamienię na przykład diablo z pc na diablo na kosoli!! ale we wszystkie inne gry 100 razy lepiej wole konsole.I zauważ że jak już pisałem ps3 ma 256 ram i słabe na dzisiaj bebechy a jak gry wyglądają!!Konsola nie potrzebuje mocy większej od pc żeby lepsze gry generować.Ps4 znowu wyjdzie (jak 3 poprzednie)będzie miało lepszą grafę za dwa lata i znowu pc ją lekko a potem mocniej wyprzedzi i tak do ps 5:)Ale nie gadaj też że pc za 2,5 starcza na 5 lat.Ja wywaliłem w sierpniu 2011 na kompa4,7 tysia i już np tomb raider w full detalach 6 klatek na sekundę działa więć po zmniejszeniu detali wyglądał tak samo(jak nie gorzej jak na ps3 kupionym w 2006 roku)i nie bierzesz jeszcze jednej sprawy pod uwagę:są jeszcze gracze(jak ja i masa moich znajomych)którzy nie graja wogóle on line(nie kręci mnie to )A koszt gier??4000???Mam przejść 20 gier rocznie??a skąd czas na to człowieku??Praca i obowiązki a granie może ze 2 godz dziennie.A koszt??NIE nie nowości po 200 ok.Ale na premierę to może ze 3 gry kupiłem resztę jak były już po ok 100(mam 37 tytułów i niektóre taniej łykłem przez 6 lat to robiąc) Do tego mam 2 kumpli co mają zupełnie inne tytuły i się wymieniamy co by więcej mieć do grania i dwa razy nie kupić tej samej gry.MOŻNA??!!A jeśli wolisz pc twoja decyzja ale ja napewno nie a nie oszukujmy się!!większość ludzi których uważa tak jak ty że lepiej grać na pc,mówi tak ze względu tego że sobie ściągnie gre z neta za free (pirata) i tyle w temacie .Na pleju gram od 1994 roku od premiery psx a pc mam od 1992 roku.Miałem w wcześniej amigę500 ,atari 65xe,pegazusa i x360.Pozdrawiam graczy grających na wszystkim niezależnie od platformy!!:)I nie bardzo rozumiem że niektórzy mówią jak to konsole zostały wyparte graficznie??!!serio??jest różnica na korzyść blaszaka ale nie aż taka duża a nie o grafe tylko chodzi(dalej gram w deluxe ski jump 2.1:))a poza tym czym jest monitor obok tv 60 cali i 1100 vat kina:))i nie mów tylko mi ze pc mozna podpiąć do tv ( ja mam podpięte ale nie zawsze używam)bo 99% graczy pc tak mówi a nigdy nie podpina.No to pozdrawiam i zakończę już .Słonko świeci trza iść na powietrze(nie samym graniem człowiek żyje) :)

Detoksynator

Już kiedyś nie zgadzaliśmy się z jakimś filmem o ile pamiętam:) ale po twoich ocenach filmów i gier widzę że masz ciekawy gust.ślę zaproszenie do znajomych można nieraz pogadać i wymienić się poglądami:)nara

Detoksynator

aha a granie na ps3 on line zawsze było za free :)z xboxem 360 ci sie pomyliło

ocenił(a) grę na 8
hantos

No, to juz niedługo.Wraz z ps4 sony wprowadza opłaty za korzystanie z sieci - 5$ miesięcznie... Xone chce zarabiać na jednym nośniku z grą najlepiej z 10 razy, za klucze aktywacyjne i już się nie powymieniasz z kolegami grami...Doją na każdym kroku...

Detoksynator

a widzisz opłata on line faktycznie piątak za miesiąc wejdzie ale nie będzie blokady na ps4 i dalej sie wymieniać będzie można .Blokade tylko microsoft wprowadza!!(i to strzał w stope z ich strone)

ocenił(a) grę na 8
Detoksynator

Pamiętaj że w opłate wliczone są pełne wersje gier czyli za 200 zł rocznie dostajesz co miesiąc dwa pełniaki na ps3 plus jeden na ps4. Czasami są nawet i 3 gry miesięcznie na ps3 więc lekko licząc za 17zł rocznie masz okoł 26-27 gier.

Detoksynator

Każdy konsolowiec przy tym temacie pisze to samo

mmaakkss

trzeba umieć, mi sie wyodniej gra galkami niz myszka

qczbon

Może i wygodniej ale na pewno nie celniej, nie ma takiego wyczucia w kciuku jak w ruchu nadgarstkiem i wszystkimi palcami gdzie pracują dziesiątki mięśni jednocześnie, korygując każdy ruch :)

użytkownik usunięty
sylwester_3

Na low nawet grafika jest ładna! Wiem, bo sam muszę na takich ustawieniach grać xD

sylwester_3

sylwester_3 : Lepiej sie pochwal ile razy w roku zmieniasz karte graficzna, dokladasz ramu i ile pieniedzy na to wydajesz zeby pograc w najnowsze tytuly i spuszczac sie nad detalami graficznymi ... kupilem iXa 5 lat temu i do tej pory ciesze sie nowymi tytulami bez dokladania do sprzetu ani grosza ... liczy sie grywalnosc fabula itd .... grafa jest wazna ale nie najwazniejsza .. pozdro

ocenił(a) grę na 9
sanczoso

Synku za kompa zapłaciłem ponad 4 tysiaki więc wiem co mówię, robię i gram.A całe to gówno z plejkami i x shitami to nadaje się jedynie do gierek typu podnieś podskocz uciekaj lub zabij .Kupa gówna i tyle.Jescze spoko można w wysigi pogradz ale nie pierd#olcie, że gracie w ghot wariors na padzie .

ocenił(a) grę na 8
sanczoso

Ale to przecież bzdura,że trzeba wymieniać podzespoły, raz na rok, to stara śpiewka fanbojów konsolowych wyssana z dupki...Jak teraz kupisz mocnego pcta to starczy na minimum 5 lat.

ocenił(a) grę na 9
Detoksynator

Zagraj w Spec Ops The Line na placku.Chciałbym, to zobacz to granie padem. I skończ pie#rdol#ic bo żal czytać te syfy

ocenił(a) grę na 8
sylwester_3

Oj troglodyto, naucz się najpierw poprawnego składania słów w zdania, potem się wypowiadaj.
I co to niby za problem granie w Spec Ops na padzie? Grałem, pad się świetnie sprawdza w tpp.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
sylwester_3

Na PC grają tylko zapyziali informatycy a na PS3 normalni faceci każdy kto gra na pc jest bardzo chudy albo gruby ja uwielbiam telefony , tablety ale nie nawidze komputera nie wiem jak wy możecie na tym grać zwykli frajerzy i tyle

ocenił(a) grę na 9
HUBERTciawo

Ty już lepiej dziecko nic nie pisz

ocenił(a) grę na 9
Detoksynator

Już to widzę. Mam do ciebie prośbę. Weź rozpęd i pierdo#nij# się w ścianę. Tyle możesz zrobić mega debilu.

sylwester_3

Na coś czas trzeba poświęcać Playstation bardzo cenię ale wybrałem PC i tylko PC w gry strategiczne i FPP myszka i klawiatura rządzi:) dodatkowo komputer oferuje możliwości o jakich konsolowcy mogą tylko pomarzyć;)

sylwester_3

Porownujesz pcta do konsoli|(w tym wypadku ps3 i xboxa) i schylku jej kariery? No gratulacje ... Porownaj obecnego pcta do ps4 , a oczywiscie bedzie to zle porownanie bo w pctach system ile zzera ... Ja nie jestem fanboyem mam wszystkie konsole z playstation od 1 do 3 imam zamiar kupic 4 , mam tez komputer . Kazde z tych dwoch rzeczy ma swoje do zaoferowanie ja np cenie sobie komfort gry ,czyli nie musze bawic sie w ulepszanie pcta co jakis czas , instalowanie lub jak co niektorzy co piraca hakowanie ,crackowanie inne tego typu duperele , szczerze przyznam nie znam sie na tym i nie chce sie w to bawic , wole kupic konsole raz na 6 lat i miec spokoj mam tv 42 cale 3d , do tego glosniki logi z5500 czego chciec wiecej? Dlatego nie rozumiem takie najezdzania na graczy konsolowych ... myszka lepsza od pada ? bo co bo latwiej sie nauczyc? ja smigam na padzie od ponad 10 lat , i jak koledzy pctowcy przychodza to im galy wychodza na wierzch jak zasuwam online na wlasnie padzie wystarczy ustawic czulosc , i nieraz sami gracze sie mnie pytaja czy gram na padzie czy na klawie i myszce i sa mega zdziwienie ze akurat na padzie ... Czego to dowodzi ano ze wszystko mozna fakt na padzie jest ciezej ale jak ktos gra tyle lat to praktycznie nie ma roznicy , roznica jest taka ze na klawie i myszce sie latwiej nauczyc . Co do grafiki to warto sobie przypomniec co sie dzialo po wyjsciu ps3 jak to pctowcy narzekali ze na kompie gorsza grafa ... Zreszta twoje porownanie sylwester to jak porownanie starego auta do nowego (ktore sie jeszcze ulepszalo) wiec calkowicie bez sensu , podam troche drastyczny przyklad ale w miare realny poniewaz rynek elektroniki jest na tyle dynamiczny ze twoje porownanie to jak jakby 20 latek sie smial z dziadka ze biega wolniej od niego .... mimo ze i tak biegnie szybko jak na swoj wiek . Kazdy ma swoj wybor siedzenie przed pctem z wlepionymi galami na odleglosc max metr , ulepszanie , gry co prawda sa tansze (bo i tak nie schodza przez piracenie ) , no sam system ile zzera , a na ps3 moze sie walnac gdzie chcem mam w pokoju pelne stereo duzy telewizor , wkladam plyte i mam doslownie wyj#### jakie ma wymagania , fakt sa drozsze ale tez sa chetnie kupowane uzywki czego nie mozna powiedziec o grach komputerowych ktorych nawet nie wiem czy skupuja . Tyle mam do powiedzenia to jest oczywiscie moje zdanie nikt nie musi sie zgadzac , wyrazilem swoje wady i zalety dlaczego wole tak a nie inaczej . Pozdrawiam

ps. pisze bez polskich liter bo jestem na szwedzkim lapku na ktorym ich nie ma .

ocenił(a) grę na 9
bartek50cent

kolega odpowiedział Ci jak wyżej

ocenił(a) grę na 8
sylwester_3

Uwielbiam te przepychanki fanbojów - PC jest lepszy nie bo konsola, a tu grafika jest lepsz nie bo tu jest lepsza, tu się lepiej steruje nie bo tu, itp. Można się pośmiać lepiej niż na niejednym kabarecie, więcej takich tematów :)

ocenił(a) grę na 8
sylwester_3

"Miażdży" to Ci tyłek z żalu że nie masz konsoli :) a tak na poważnie, gierka wymiata :)

ocenił(a) grę na 9
michal2788

nniałem ale nie używam to sterowanie nie nadaje się do tego typu gier

ocenił(a) grę na 8
sylwester_3

Jestem zwolennikiem wyboru a dokładniej.... każdy gra na tym na czym woli. Na kompie praktycznie wogóle nie gram choć mam wiele gier kupionych w niezłych promocjach (bangle) ale od miesięcy ich nie odpalałem natomiast gdybym miał te same tytuły na ps3 już dawno bym je ograł. Np Battlefield 3.... pograłem może 30-40 minut i mimo że gra na klawiaturze+myszce jest precyzyjniejsza (nie koniecznie wygodniejsza) nie sprawia mi przyjemności choć w połowie tak dużej jak ogrywanie tej gry na ps3. Jedyne co mnie drażni to kłótnie o tym co jest lepsze, o gustach się nie dyskutuje to po pierwsze a po drugie skoro ktoś gra na konsoli lub na pc to jest to jego świadomą decyzją. Pozdrawiam :)

sylwester_3

Kazdy gra na tym na czym lubi, mowisz ze na ps 4 jest slaba grafika?

sylwester_3

Panie i panowie

http://www.chip.pl/testy/notebooki/notebooki-duze/toshiba-qosmio-g40-11d

przetstawiam toshiba qosmio g40 za 11 000 kupiłem w 2009 i w co moge sobie pograc???w gówno od dawna nie domaga do gier a za xboxa dałem 1200 w 2010 roku i smigam w nowości po dzień dzisiejszy,może i grafika jest ważna ale nie najważniejsza a jesli chodzi o pada to nawet do kompa podłaczałem pada od xboxa bo gra sie mi sto razy lepiej gałkami niz myszką.Ale to kwestia gustu tak jak z piłką nożna jedni wolą real a drudzy barce i odwieczna walka hejterska trwa.

ocenił(a) grę na 9
siwielec666

Tylko idiota kupuje laptopa za takie ceny.

ocenił(a) grę na 8
sylwester_3

A graj se na czym chcesz. Głupie wojenki rodem z gimbo - głów. Na plasterki!

ocenił(a) grę na 5
sylwester_3

W sumie to kwesta przyzwyczajenia. Jednak ja od zawsze preferuję pada, opanowałem go do tego stopnia, że teraz nie dałbym radę grać na klawie i myszce. Swoją droga, nie wyobrażam sobie grać na klawie i myszce w slashery, dynamiczne tps-y (typu AC), bijatyki, gry sportowe typu Fifa, rpg itp. Trzeba być chya sadomasochistą :D

BTW: nie rozumiem dlaczego od razu twierdzisz, że konsole nadają się do dupy. Co za problem podłączyć myszkę i klawę do ps3?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones