PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620549}
6,8 1 157
ocen
6,8 10 1 1157
Neverwinter
powrót do forum gry Neverwinter

Optymilizacja

ocenił(a) grę na 8

Hej. Grałem w sryliard MMORPG'ow( W WoWa i GW też ) i naprawdę, w tej produkcji znalazłem oczko. Fabuła niezmiernie mi się spodobała, i chce
poznać jej zakończenie tylko...no właśnie. W miastach, czy na instancjach w to się nie da grać. Jakieś rady, poza ,,kup nowego kompa'' która mi się nie
przyda bo jestem konsolowym graczem( na kompie tylko MMO ). Od razu mówię że posiadam RGB i dał jakieś 2/3 fpsy w górę ale to tyle. Gram na
najniższych od razu mówię. Obecnie pobieram sterowniki, bo jakby to powiedzieć strasznie mój komp zacofany pod tym względem. I dam znać później
czy chociaż o odrobinkę jest lepiej.








PS: Jeśli chcecie konfigurację kompa mogę podać.

Bartonson12

Na słabszych komputerach gra może mulić, w głównym miescie szczególnie, jak i w instancjach tak, jak zresztą napisałeś.
Wejdź w Options > Video options > zakładka Details i obniżasz wartość :: Max physics debris objects :: do zera.
To powinno załatwić sprawę mulenia w instancjach.

Dalej, z zakładki Performance, najbardziej zżerające pamięć opcje to: Antiallasing / Shadows / Texture anisotropic filtering. Z tych trzech, dwa pierwsze wyłączasz. Ostatnia opcja może być włączona zależnie od mocy procesora i posiadanego ramu, podobnie z tej zakładki: Dynamic lighting / Lighting quality / Max lights per object / Max shader quality mozesz ustawić według preferencji Twojego komputera. Z czego dynamic lighting przy słabym procesorze również odpada.

Z następnej zakładki Detail, najbardziej zżerające pamięć: Show high detail objects i wspomniany wyżej Max physics debris objects. Wyłączasz obydwa. Reszta wedle preferencji komputera (w dużym tłoku można zmniejszyć Character detail distance).

Główni pożeracze pamięci z zakładki Effects to: Screen-space ambient occlusion / Cinematic focus i Bloom quality. Wyłączasz. Czasem Lens Flare quality i Soft particles może mulić więc też możesz wyłączyć. Reszta wg preferencji komputera.

Upewnij się, że masz włączoną grę w fullscreenie, nie w fullscreen window czy windowed (Video> Display mode). W oknie działa wolniej.
Może to wydać się dziecinną radą, ale polecam przeczyścić komputer sprężonym powietrzem, przy wiatraku/procesorze i wszelkich otworach wentylacyjnych. Zwiększa to wydajność.
Wyłącz niepotrzebne usługi w windowsie które działają w tle. Zależnie od systemu operacyjnego są to różne usługi. Przewodników jak to zrobić znajdziesz mnóstwo na youtubie czy porządnych stronach z tweakiem. "Odkurz" dysk ze śmieci, podobnie rejestr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones