PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652855}
7,7 1 270
ocen
7,7 10 1 1270
Pro Evolution Soccer 2013
powrót do forum gry Pro Evolution Soccer 2013

Co to ma być?!

użytkownik usunięty

PES 2013 jest lepszy od FIFY 2013, ale to wcale nie znaczy, że to dobra gra. FIFA ma sporo problemów (o czym pisałem
gdzie indziej). PES stara się być symulatorem, ale ma poważne błędy. To co mnie irytuje to koszmarne podania po ziemi.
Kilka razy na mecz zdarza się, że podaje nie do tego zawodnika do którego chciałem, mimo, że wyraźnie wyginam analog
w dobrą stronę. Nie mam pojęcia po co jest pasek siły, skoro on właściwie nie działa. Ledwo naciskam przycisk, żeby
podać do zawodnika najbliżej mnie (pasek się ledwo zapełnia) a tu piłka idzie do zawodnika po drugiej stronie boiska.
Innym razem znowu podaje ale między piłkarzem do którego podaje a mną stoi jeden piłkarz mojej drużyny i zamiast
przepuścić tą piłkę albo przynajmniej przyjąć to ten stoi i głupio gapi się jak piłka się od niego odbija. Czasami zdarza
się, że normalne podanie po ziemi jest traktowane jak podanie na dobieg. Jak można popsuć podania po ziemi w
symulatorze piłki nożnej? Inną sprawą są wyjścia zawodników. Ok, możemy kontrolować zawodników bez piłki, ale
Konami zachowało się beznadziejnie. Chyba pomyśleli, że kontrola nad zawodnikami sprawia, że nie trzeba dawać im
inteligencji i ci debile prawie w ogóle nie wychodzą na pozycje! Za każdym razem muszę sam to robić. I to ma być
symulator? Błędów jest oczywiscie więcej, ale nawet nie chce mi się o nich pisać.

Otóż to! Podania po ziemi są chyba najbardziej irytujące. Nie raz mi się zdarzyło, że miałem kogoś na czystej pozycji i skierowałem do niego podanie, a piłka i tak poszła do kogoś innego (albo do rywala). Co do paska siły to warto ogarnąć atrybuty zawodników, w tym przypadku Shot Accuracy i Shot Power, jeśli są wysokie (85-99) to wystarczy tylko trochę przycisnąć, jeśli mniejsze, to trzeba potrzymać, to samo z podaniami (short, long pass accuracy i speed).

ocenił(a) grę na 9
RustyRyan

Podania działają tak że czasem wystarczy tylko dotknąć A, a piłka z dużą siła przeleci pół boiska, a czasem lekko się potoczy. Wszystko zależy to od pozycji zawodnika do którego chcemy podać oraz pozycji zawodnika podającego. Łatwiej jest podać do zawodnika stojącego samotnie niż otoczonego przez obrońców. Jeżeli jest kilku piłkarzy na małej przestrzeni, wtedy trzeba precyzyjnie trzymać kierunek podania, albo używać podań manualnych z L2, gdzie również pozycja zawodników odgrywa kluczową role. Takie rozwiązanie uważam za bardzo dobre, ponieważ nie zrobimy wszystkiego tylko za pomocą przycisków, musimy też czekać na okazje. Przykładem są górne podania na dobieg, gdzie liczy się pozycja, timing i wolne pole zawodnika, a dopiero na końcu siła naszego podania (pomijając wpływ atrybutów piłkarzy).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones