PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683339}
5,9 814
ocen
5,9 10 1 814
Pro Evolution Soccer 2014
powrót do forum gry Pro Evolution Soccer 2014

Graliście już?

ocenił(a) grę na 7

Jak wrażenia? Ja się trochę zawiodłem, czekam na FIFE.

ocenił(a) grę na 7
nexylevel96

Gram od wczoraj. Kilka meczy towarzyskich, kilka z kumplem, trochę on-line. Mi się bardzo podoba. Kilka rzeczy które trzeba poprawić ale ogólnie bardzo dobrze odbieram. Od 2010 gram w pesa non-stop. Fifę próbowałem demo i mi nie podeszło. Gram na pc. Wiadomo każda gra ma swoich fanów. Daje mi dużo frajdy gra w pesy więc nic nie zmieniam tylko gram.

użytkownik usunięty
nexylevel96

Ja zawiodłem się na początku. Przez dwa tygodnie ogrywałem wersje demo FIFA i PES. Z każdym dniem patrzyłem z rosnącym niesmakiem na FIFA, a nie FIFĘ, jak pisze większość i doszedłem do wniosku, że w tym roku tej gry nie kupię. PES przekonał mnie o wiele bardziej. Jest trudny. Po pierwsze trzeba dużo grzebać w opcjach kontrolera. Im więcej ustawisz na "manual", tym lepiej realizmu. Kamerą jak najdalej od boiska - to symulator, więc trzeba wszystko ogarniać jednym spojrzeniem. Grać należy powoli, jak w prawdziwym meczu i szukać dostępu do bramki. To mi się podoba. Są jednak poważne rysy. Kiedy tylko przyśpieszysz, obrona przeciwnika może zareagować w porę lub stoi i patrzy, jak stoisz prze bramkarzem i mierzysz w dowolny róg. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Odnoszę wrażenie, że nowy silnik, jakim jest "Fox Engine" trochę przerósł ekipę odpowiedzialną w Konami za produkcję nowego PES-a. Ogólnie nie narzekam i należę do zadowolonych. Po prostu do tej gry trzeba się cholernie mocno przyłożyć w każdym aspekcie, począwszy od ustawień, na grywalności skończywszy. Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 1
nexylevel96

ja odpalilem tylko raz, zagralem trzy mecze i wyrzucilem. Moja ulubiona gra w pileczke, od zawsze królująca, od zawsze mozliwosc tysiaca kombinacji i zgran a tu bum, jakis dziwny pol produkt.. mam wrazenie ze robili ta gre i w polowie powiedizeli a chu.. i tak sie sprzeda bo to pes. Grafika wola o pomste do nieba, te twarze :D stadiony... chyba na nes-ie juz sie gralo przyjemniej w pilke..

DrGozno

Ograniczenia czasowe mogły spowodować, że nie dokończyli tego, co chcieli. Jak widać zaczynali praktycznie od podstaw, bo system się bardzo zmienił. W kolejnym roku może być już dużo lepiej, ale zawsze to jakiś krok w przód. Zresztą każdy by znowu narzekał, że PES jest ten sam co roku a tak mamy cos nowego :)

nexylevel96

Olbrzymie rozczarowanie. Chyba najgorszy PES w którego grałem, a gram od czasów kiedy gra nazywała się ISS na pierwszym Playstation. Wszyscy piszą że to symulacja a ja odnoszę wrażenie że to totalny arcade w najgorszym znaczeniu tego słowa. Czyli jest chaotycznie, zero taktyki, piłkarze latają bezładnie po całym boisku, tempo gry jakieś dziwne - niby powolne ale kiedy włączy się sprint to szybkość wzrasta dwukrotnie co wygląda co najmniej dziwnie. Do tego ciągłe gubienie piłki, piłkarze nie potrafią dobrze przyjąć nawet lekkich podań po ziemi, skrzydła nie istnieją, bramkarze też. Nowy system strzałów to jakaś kpina, trzeba mieć kilka metrów miejsca żeby oddać mierzony strzał bo piłkarze składają sie do strzału przez dobrych kilka sekund. No i jeszcze problemy techniczne - szarpiąca animacja, denni komentatorzy, uboga ścieżka dźwiękowa. Dla mnie była to najbardziej oczekiwana gra roku ale niestety niewypał. FIFy nie trawię więc pozostaje mi PES 2013. Może za rok się uda chociaż Konami w tym roku straciło resztki mojego zaufania więc nie liczę na nic lepszego w PES 2015. Obym się mylił.

użytkownik usunięty
ReveAnge

Każdy, kto grał dawno temu w PES (nie trzy lata temu, a osiem i więcej), chciałby lepszego produktu. Seria zeszła bardzo na psy. Z tym tempem to racja. Niby wolno, ale wystarczy sprint i jesteś sam pod polem karnym. Jestem bardzo niekonsekwentny. Właśnie rozgryzłem FIFA 14 i jestem coraz bardziej zadowolony. Do PES więc już nie wrócę.

ocenił(a) grę na 1
ReveAnge

dokładnie, tez gram w 2013 i jeszcze bardziej mi sie podoba po tym pseudo pes-ie

użytkownik usunięty
ReveAnge

A ya liczę, że za rok lepiej sobie poradzom z nowym silnikem y taktykom.

ocenił(a) grę na 3
ReveAnge

dpkladnie tak nowy Pes jest totalnie za sztywny nie da sie grac normalnie kicha na maxa strzaly sa oiddawane z takim opoznieniem ze jak wychodze sam na sam to brmkarz druzyny przeciwnej wybiega i mi ja wybija!!! a same strzaly to smiech na sali ktos napisal gdzies czytalem ze strzaly sa mocniejsze niz w 13 ale gowno prawda to sa jakies obiki pilka leci jak balon szkoda slow kicha na maxa czekam na pesa15 a obecnie gram w pes13 na patchach;)

użytkownik usunięty
Jackie82

A mnie się jednak FIFA znudziła po miesiącu. "Skrypt" CPU na zdobycie bramki zniesmaczył mnie. Gdzieś tam napisałem, że rozgryzłem grę EA i odstawiam PES, ale teraz znowu próbuję i niebawem osiągnę satysfakcję. Sam wgrywam łatki do strojów. Olewam Bundesligę. Wystarczy mi to, co jest. Dopiero jak się uważniej przyglądam rozgrywce, dochodzę do wniosku, że bije EA na głowę realizmem. PES jest trudny, ale to dobrze. Nie ma co liczyć na schematy. Możesz wymyślić sto strategii i jeśli są skuteczne, wygrasz.

Jackie82

To, że sobie nie radzisz z nowym PESem to nie znaczy, żebyś krytykował w przypływie emocji. Jest trudniejszy, ale przez to bliższy prawdziwej piłce na boisku. Obniż sobie trudność i zacznij konstruować akcję - tak jest najlepiej wprawić się w nowy system. FIFA jest bardziej przyjazna graczom, ale jest pustakiem, podczas gdy PES jest dla fanów prawdziwej piłki, gdzie trzeba kombinować i walczyć..Ja też początkowo narzekałem na tempo gry i reakcję zawodników, ale zaczynam się wprawiać i mogę jedno stwierdzić - najlepsza gra piłkarska od dawna!

użytkownik usunięty
LukeInside

No tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones