PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683339}
68
chce zagrać
Pro Evolution Soccer 2014
powrót do forum gry Pro Evolution Soccer 2014

Według mnie gameplay jest lepszy niż w fifie, bardziej realistyczny, zagrania i strzały nie są tak
powtarzalne, fajnie zrobione przyjęcia piłki i główki. Na minus na pewno mało realnych twarzy( ale
konami pewnie wyda jakiegoś patcha), brak licencji i bundesligi, mało rozbudowane menu no i
przyznam, że kariera w fifie mi się zawsze bardziej podobała. Tak żeby sobie pograć champions
league czy z kumplami PES jest ok. Daję 7/10. Fifa pewnie też niewiele się zmieni , tylko
zaktualizują składy i dodadzą pare pierdół, ale jakiejś rewolucji się nie spodziewam

użytkownik usunięty
palel47

Konami nie wyda już pewnie żadnej łatki, tak jak nie robiło tego do tej pory przez czternaście lat. Twarze faktycznie są jakieś dziwne. Wygląda na to, że robiono je od początku i nie korzystano ze starej bazy danych. Modrić wygląda jak sprzedawca ziemniaków z pobliskiego targu, Marcelo to nie Marcelo. Neymar to jedna z twarzy flagowych Konami, więc się przyłożyli. Grywalność na początku mnie zniesmaczyła. Męczyłem się chyba dwadzieścia spotkań, podglądałem lepszych na YouTube. Wreszcie doszedłem do wniosku, że gry trzeba się nauczyć od podstaw. Ruchy zawodników są naprawdę przepiękne. No, może poza wyjątkiem przyśpieszeń. Wszystko wygląda bardzo naturalnie. Za to niepokoi mnie inteligencja taktyczna konsoli i własnych zawodników. Zwłaszcza konsoli. Jednak z pełną oceną taktyczną muszę się wstrzymać co najmniej na miesiąc. Jak ktoś to lubi, można pobawić się z aparatem fotograficznym i wgrywać własne wzorki i loga do strojów. Naprawdę działa, ale to praca na długie tygodnie. Trzeba kochać PES, żeby to robić. Ponoć są łatki robione przez osoby niezależne od Konami. Jednak nie wiem, jak to ściągnąć i jak wgrać do pamięci konsoli. U jednych działa, u innych nie. Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 1
palel47

jest tak zawiedziony ze szok, wyrzucilem go od razu i gram w 2013, tak uproszczony, graficznie tak slaby ze az oczy bola, nie moge patrzec nawet na banery pes 2014 za bramkami stadionow bo to wyglada jakby w paincie bylo zrobione.. kosmiczne rozczarowanie

DrGozno

Graficznie słaby? Weź włącz obie gry obok siebie i porównaj, bo pod wpływem emocji piszesz bzdury :) Nie patrz na bannery tylko porównaj zawodników i stadiony. Banner to pierdółka, której w ogóle mogłoby nie być.

ocenił(a) grę na 1
LukeInside

ale jest i dlatego nie włączę tego badziewia więcej

użytkownik usunięty
DrGozno

Na twoim miejscu lepiej bym, wrócił do PES 2014, a poprzednią wersję odstawił do kąta. Nie sądź, że takie zachowanie ujdzie ci bezkarnie. Nie podoba mi się to, co zrobiłeś.

DrGozno

Jeśli ktoś nie docenia świetnej rozgrywki, grafiki, atmosfery meczu, tylko skupia się na bannerach, to jest z nim coś nie tak :D

ocenił(a) grę na 3
LukeInside

Trochę odświeżę temat, ale co mi tam :)

Trudno docenić "świetną" rozgrywkę, gdy twórcy dopuścili się tak rażących błędów (a ta gra posiada ich multum).

Po kolei:
- faule dokonywane ręką i głową(!!), gdzie zawodnicy faulowani padają jak rażeni piorunem,
- błędnie odgwizdywane spalone (twórcy gry chyba nie widzą różnicy między tym czym jest spalony a czym jest pozycja spalona),
- błędy przy dyktowaniu lub nie rzutów rożnych (raz na powtórce widać było ewidentne odbicie piłki przez bramkarza, gra zdecydowała o tym, aby zaczynać z "piątki").

Można tak wyliczać i wyliczać.

damianancelotti

Mam platynę na PSN w tym tytule i jeszcze nigdy nie natrafiłem na problemy wymienione wyżej. Jedyne błędy to piłka delikatnie przelatująca przez głowy obrońców, raz na jakiś czas przy rzutach wolnych.
"Można tak wyliczać i wyliczać" - ciekawe co jeszcze wymyślą przeciwnicy tego PESa. W poprzednich częściach też bywały błędy, ale o nich prawie nikt nie wspomina. Dziwne. Jak dla mnie to jedynym minusem gry są ciągłe update'y. Na początku ten PES był lepszy; później Konami posłuchało fanów i przyspieszyli rozgrywkę. To oczywiście sprawiło, że gameplay zrobił się arcade'owy, przypominający FIFĘ. Za mało było konkretnych zmian, ale w nowych częściach na pewno będzie coraz lepiej. Nie ma co marudzić i narzekać wciąż :)

ocenił(a) grę na 3
LukeInside

Również mam platynę :) Wczoraj udało mi się ją wbić po roku zmagań (ok. 1000 rozegranych meczów, więc materiał do analizy dość spory :) ).

W poprzednim poście wspomniałem o sprawach, które najbardziej mnie denerwowały. Niektóre występowały częściej (chociażby te dziwnie wyglądające faule, które występowały w prawie każdym meczu), inne rzadziej (błędnie odgwizdywane spalone, które mógłbym tylko policzyć na palcach obu dłoni - no ale niestety występowały; i to jest dziwne, bo nigdy nie spodziewałem się, że w grze będzie występował taki koszmarny błąd regulaminowy).

Nie wiem na ile ta gra jest słabsza/lepsza od FIFY, bo już długo w żadną nie grałem. Moja opinia (i nie tylko, bo wielu moich znajomych ją podziela) odnosi się tylko i wyłącznie do tego jak ta gra wygląda w stosunku do poprzedniczki oraz do nowego pesa.



damianancelotti

Nie wiem o jakich "dziwnie wyglądających faulach" piszesz, bo na żadne nie natrafiłem. No chyba, że coś się ostatnio zmieniło na gorsze, bo ostatni raz grałem w tego PESa we wakacje 2014 r., dokańczając trofea na platynę. Trzeba pamiętać, że dzisiejsze gry piłkarskie nie są w stanie odtworzyć jeszcze tych z boisk. Grałem w poprzednie części i tam rozgrywka była na poziomie zręcznościówki, a powinna być właśnie bardziej strategiczna. Tak jak pisałem - Konami zaczęło słuchać "znawców internetowych" i pogorszyło sprawę. Na początku ten PES był wyśmienity, a potem kolejne łatki tylko ciągnęły ten tytuł w dół. Powinni iść swoją drogą, a nie tylko słuchać opinii publicznej.

LukeInside

Hihi, powiedział ten, który ignoruje klimat RPG, bo ma "więcej itemów"

hyrkan

Nie masz naprawdę nic z życia i dziecinnie musisz pisać w każdym temacie w którym ja coś napisałem? Kochasz mnie czy nienawidzisz, zastanów się.

LukeInside

Wydaje mi się, że nie jestem z tych, którzy mówią dużo o miłości, a potem się śmieją, że innych rzekomo boli. Jezus też z tych nie był. ;)

Właściwie wszyscy znani mi sataniści (ok 20 osób, dalsze 100 słabo) byli pod tym względem bliżsi Jezusowi niż ty. :)

hyrkan

Nie śmiałbym się gdybyś był od początku kulturalny i szczery. Sam zmusiłeś mnie do takiego poziomu "dyskusji". Dlatego jestem człowiekiem, a nie Chrystusem :)

Liczy się komu służyli, a nie co zrobili.

LukeInside

Pisałem ci już, że liczy się dla ciebie, skąd są pieniądze, a nie - czy ustalenia są rzeczowe. :) Dlatego właśnie nie masz wiedzy naukowej. No i Chrystus na 100 postów nie miał 200 kłamstw.

hyrkan

Czy to jest tak trudne do skumania, że to, czy ustalenia będą rzeczowe może być zależne od finansowania? Twoja wiedza kończy się na korzystaniu z komputera na forach :)

LukeInside

Ależ "może być zależne". Natomiast ty nie sprawdzasz tego, czy jest czy nie. Ty odrzucasz wiedzę przez ideologiczne mity. Dlatego w XXI wieku uważasz, że tlen jest niematerialny! Że jak czegoś nie widać, to nie ma związku z materią!

Przepraszam, musiałem to opowiedzieć znajomym. Tak, jest mi przykro, stanowisz teraz obiekt wielkiego polewu. Ale wina twoja.

hyrkan

To ty masz znajomych ?:D Buahaha...powiedz też im jak stwierdziłeś, że reptilianie mają coś do czynienia z Biblią :D Wspomnij, że gaz to nie stan skupienia materii tylko materia sama z siebie - jak taki pierwiastek "Gaz" hahaha ":D

LukeInside

W dodatku samych wiedzących, że tlen jest materialny!

:)

LukeInside

To jest pierwsze forum, gdzie ktoś ma gaz za pierwiastek, a tlen za niematerialny. :D Jesteś zabawny.

LukeInside

Musiałem bronić chrześcijan przed atakiem z twojej strony.

LukeInside

Nie wiem, czemu się mnie uczepiłeś, no ale jakoś to znoszę. Pewnie ta twoja prawacka ideologia, czy jak się teraz faszyzm eufemizuje.

hyrkan

Faszystowskie hasła głosiłeś przy pierwszym poście. Odnieś się do tego.

LukeInside

Cały czas się odnoszę. Próbuję obronić chrześcijan przed tymi atakami szowinisty, no ale trollujesz zaciekle.

LukeInside

Zdajesz sobie sprawę, że gdy się pożegnasz, to każdy napisany post jest kłamstwem? :)

hyrkan

Zdajesz sobie sprawę, że za głoszenie takich poglądów i pisanie nie na temat grozi banem konta?

LukeInside

Na jaki temat? Że kłamiesz? Przecież kłamiesz. Poważnie jest za to ban? Dziwne forum.

hyrkan

Nie potrafisz pisać pod tematem pierwotnym i rozpisujesz się w innych - o to chodzi. Zaśmiecasz w efekcie forum.

LukeInside

Dziwny jesteś. Czemu o Cejrowskim mam pisać w temacie "Bóg nie umarł"?

ocenił(a) grę na 8
palel47

Zgodzę się w 90%, bo nawet licencje nic nie dadza jeśli model gry rozgrywki jest słaby. A to mi zawsze przeszkadzało w FIFie

użytkownik usunięty
7mari

A mnie zastanawia, dlaczego newsy wyświetlają się w komunikatorze powtórnie po kilku dniach?

palel47

Dla mnie jest lipa z porównaniem do Fify. W PES te strzały nie są takie "soczyste", wykonywanie rożnych, wolnych jest śmieszne przez te celowanie, mało drużyn, piłkarze dziwnie się męczą (biegnie, biegnie, nagle idzie), opóźnione reakcje - wciskam podanie a on dalej biegnie po 3-5 krokach podaje to samo tyczy się strzału. Jedyny plus to Liga Mistrzów i Liga Europejska. Gram na PS3
3/10

użytkownik usunięty
Alaric_Saltzman

Własnie tego czepiam się w FIFA 13 i 14. Jeśli popatrzysz nas prawdziwy mecz, zauważysz, że zawodnicy po kontakcie z piłką, czy na chwilę przed zagraniem, mają moment bezwładności. Za to w FIFA 14 każdy oddaje niesygnalizowane podanie, co woła już o pomstę do nieba. Popatrz, jak wygląda zachowanie zawodnika przed podaniem piłki w PES 2014. Animacja wygląda bardzo realistycznie. Natomiast mniej jestem zadowolony z sytuacji podbramkowych. Łatwo spudłować nawet z 5 metrów.

Podanie w PES 14 wygląda tak że jest opóźnione a w grach zwłaszcza sportowych jest to nie do pomyślenia.

użytkownik usunięty
Alaric_Saltzman

Niby dlaczego? Od PES wymagam dobrej symulacji, czyli odwzorowania wydarzeń z boiska. Zobacz, jak wygląda rozgrywanie piłki i ruchy piłkarzy podczas prawdziwego meczu. Co takiego realistycznego jest więc w FIFA 14?

Zgodzę się, stał w PES 2014 nie jest najlepszy, ale w tej grze strzały trzeba potrenować. Jest kilka kombinacji. Warto obejrzeć drills&skills z PES-a i spróbować naśladować. Naprawdę nie zauważasz tego, że w FIFA 14 wszystko jest sztuczne?

tu nie chodzi o wygląd tylko o tą pieprzoną reakcję piłkarzy, biegniesz na piłkarza przeciwnej drużyny chcesz go minąć zwodem, albo zawrócić ale nie bo za nim on zareaguje to piłkę ma przeciwnik. Koniec tematu nie będę się kłócił z żydem dla którego Borat jest Arcydziełem :)

użytkownik usunięty
Alaric_Saltzman

Ostatni argument jest zwalający z nóg. Nie każę grać w PES. Zawsze można wybrać "rewelacyjne" GTA V.

GTA V grałem przeszedłem było rewelacyjne ale wolę gry typu NBA, NHL, Gran Turismo, Fifa, Tomb Raider, Uncharted:) żydzie

użytkownik usunięty
Alaric_Saltzman

תזדיין

Alaric_Saltzman

Saltzman to żydowskie nazwisko, wiesz o tym ? :D

użytkownik usunięty
dafciu7

No i co z tego? Zając nie jest, a może być nazwiskiem Żyda.

Po pierwsze, to pisałem do niego. A po drugie, to chodziło mi o to, że pisze do Ciebie żydzie, a ma takie nazwisko w nicku. Rozumiesz? :)

użytkownik usunięty
dafciu7

To jego ksywa, a nie nazwisko.

Alaric_Saltzman

PES symuluje prawdziwy mecz. Podczas meczu na prawdziwym boisku trzeba myśleć ZANIM się wykona ruch i tak samo jest w tej grze. Jeśli biegniesz to masz tzw. "momentum", bo ludzie to nie roboty jak w grach wirtualnych. Konami odeszło od rozgrywki, gdzie wystarczyło opanować "tiki-takę" i szybkie, bezmyślne rozpykanie przeciwnej drużyny podaniami. Tutaj jedno podanie może zmienić wynik - jak w przypadku realnego sportu. Może ci się to nie podobać, ale nie krytykuj tylko dlatego, że czegoś nie rozumiesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones