PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611126}

Quake

8,1 3 509
ocen
8,1 10 1 3509
Quake
powrót do forum gry Quake

Niestety ale Quake jako FPS stał się bardzo zapomniana grą. Jeżeli zapytasz kogoś o FPSy lat 90'tych to w pierwszej kolejności wymieni ci DOOMa 1 i 2, albo nawet Wolfensteina 3D (tak pseudo 3D).
Quake to pierwsza gra, która była w prawdziwym 3D. Wtedy były zachwyty ale dziś gra jest bardzo zapomniana. Według mnie niesłusznie, jasne że weterani o niej pamiętają, ale duża część społeczeństwa po prostu o niej zapomniało. A według mnie QUAKE to taki KING of FPS, wniosła tyle nowego że głowa mała, no i te nieszczęsne konsolowe porty na Nintendo 64 oraz Sega Saturn wyprute z piękna gry.
Ogólnie QUAKE wyciskał z PCta tak zwane siódme poty, bez akceleratora 3D odpaliłeś grę, ale była ona ostro pikselowa i niewyraźna, wszystko było takie do dupy. Wiem bo sam odpalałem Quaka na takim PC, gra działała OK lecz graficznie odbiegała mocno od tego co widzieliśmy na spotach reklamowych w TV.
Dopiero jak miałem drugiego PCta, dopaliłem QUAKE to mogłem dostrzec jego piękno.
Aby było ciekawiej, nawet na PC bez akceleratora grafiki, miałeś efekt światłocienia. Zaś na konsolach tego w ogóle nie było.
Za dużo pisania czas na moją recenzję z Quake (1996) gra naprawdę mega.

https://www.youtube.com/watch?v=VS7qM0Mu0lM

MaXXi

Z dzisiejszej perspektywie to się dziwie że w ogóle w to grałem Ale te kilkanaście lat temu piksele nie raziły, a rozgrywka na swój sposób wciągała. Teraz choć ciągle mam Quake 2 na Pendrive i czasem sobie odpalam to nie wytrzymuje dłużej niż 2 minuty. Nudzi mnie. Mimo to sentyment pozostał.

ocenił(a) grę na 9
skoczek_narciarski

Są mody graficzne i pełnie wsparcie OPEN GL pod starą kartę VooDoo 2 3dfx no więc ładujesz ten modzik potem ustawiasz sobie klawisze wpisujesz zestaw komend jak +mlook żeby można było grać jak w Q3 Arena czyli spoglądasz tam gdzie prowadzisz broń dodatkowo kupujesz bardzo czułą gamingową myszkę i załatwione można szaleć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones