PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623523}
9,0 323
oceny
9,0 10 1 323
Reksio i kapitan Nemo
powrót do forum gry Reksio i kapitan Nemo

Piąta już część przygód Kretesa i Reksia. Dlaczego napisałem to w takiej kolejności
ponieważ tym razem ważniejszym bohaterem jest właśnie kret.
Bezpośrednio dzieje się to po RiWC, Wehikuł czasu zniszczony przez pociąg (jak w
powrocie do przyszłości 3) a Reksio i Kretes utknęli w XIX wieku. Gra ma jest bardzo
rozbudowana pod względem fabuły, i jak pierwszych częściach miało się wrażenie że
Reksio wszystko wydarzyło się w przedsionku dwóch dni tak teraz mamy wrażenie że dni
lecą jeden za drugim...
Zagadki logiczne i momenty zręcznościowe nie ustępują poprzednikowi, ale można
zauważyć że jest więcej momentów zręcznościowych. Fabuła jest bardzo spójna i bez
żadnych niedopowiedzeń sprawia to że historia w RiKN jest najlepszą ze wszystkich
dotychczasowych. Poszukiwania, ucieczki, archeologia, akcje ratunkowe i zagadki
sprawiają że ma to co każda gra przygodowa powinna mieć. Gra pod wpływem sterowania
się prawie nie zmieniła mamy inne menu a gdy gracz ma używać myszki jest to pokazane.
Jest też spore nawiązanie do poprzednich części a w szczególności do RiWC jak i do RiSP.
Bo okazuje się że to lądowanie w prehistorii było jednak bardzo ważne, nie tylko ze względu
na lej czasowy. Podróże przez cały świat to tylko kolejne plusy których jest bardzo wiele.
W grze jednak są minusy brakuje głównego antagonisty, dla mnie minusem też jest wybór
poziomu trudności wybierając łatwy przejdzie się gry w kilka dni a później na trudnym już
niema takiej frajdy w poznawaniu fabuły. Ocena to oczywiste 10/10.

Prawie wszystkie gry z serii o Reksiu oceniłem na 10, może dlatego że to gry mojego
dzieciństwa. Jednak naprawdę polecam te gry ,nawet jedynkę która może być dobrą
rozgrzewką przed kolejnymi częściami, dzieciom powinna przypaść do gustu chyba że
preferują gry typu zabij, zabij i jeszcze raz zdobądź.
Całej fabule, różnorodności, zagadką, misją zręcznościowym i logicznym, wszystkich
częściom razem dam 9,8/10.

ocenił(a) grę na 8
Bilet95

I te boskie teksty!

Szlafrok Holmes. xD

Arolowy

Taka gra familijna.

Bilet95

Można zacząć od tej części ("Reksio i kapitan Nemo") bez znajomości poprzednich?

Oglądałem na YouTube (lub grałem w demo) mniej więcej pierwsze kilka minut rozgrywki z niektórych odsłon tej serii (np. Skarb Piratów, Czarodzieje, Wehikuł Czasu) i te poprzednie części wydają się być dla mnie mało ciekawe czy śmieszne (może czasem się coś zdarzało trochę zabawniejszego), a Kapitan Nemo prawie od samego początku wydaje mi się być interesujący i nawet śmieszny. Czy fabuła będzie zrozumiała, jeśli zacznie się od tej części? Czy wiele się wtedy straci?

kamil950

Czy może po prostu te poprzednie części dopiero po pewnym czasie się rozkręcają i stają lepsze?

kamil950

Cóż. Aby przejść grę, nie potrzebujesz znajomości poprzednich części. Ale, będziesz miał tak zwane dziury fabularne.
Więc tak można.

Przykładowo, gra zaczyna się tak że wehikuł czasu został zniszczony, skąd ten wehikuł czasu, i tak dalej.....

W grze jest trochę nawiązań do poprzedniej części, proponuje ci jednak przejść te poprzednie części aby zrozumieć niektóre momenty później. Na początku (czyli w demo) niema jeszcze nawiązań tak dużych.
(Napisałem to dość kiepsko ale nie chce ci zdradzać fabuły)

RiKN jest według mnie najlepszą częścią pod względem fabuły.

Bilet95

"W sumie obejrzałem jakiś dalszy fragment z Reksio i UFO i w sumie faktycznie już po pewnym czasie fabuła i humor zaczynają się bardziej rozkręcać (np. to pranie wstępne w pralce etc.). :)

Zresztą jak Sławek Serafin poleca, to trzeba spróbować. :) (Chociaż Ty może nie wiesz kto to jest.)

http://polygamia.pl/Polygamia/1,129919,7426559,Alternatywy_30__Przygody_Reksia.h tml
http://www.gram.pl/artykul/2013/03/21/my-lenie-zyczeniowe-reksiu-wroc.shtml "

https://www.youtube.com/watch?v=PWrFUocvldU&google_comment_id=z13dcfqb0vnof5k5h0 4cgjywynvse5lhczo0k

ocenił(a) grę na 10
Bilet95

Zgadzam się

rudy_filmy

W październiku 2016 będzie 10-lecie serii ciekawe czy coś się wydarzy.

ocenił(a) grę na 10
Bilet95

Wątpię, już dawno nic się nie dzieje w firmie AidemMedia.
Chociaż z okazji 10-lecia Forum Przygód Reksia trochę się zmieniło.

rudy_filmy

Może się wezmą w garść.
Mi się marzy aby zrobili złotą kolekcje która byłaby wyposażona w te wycięte fragmenty gry które ci napisałem :D

rudy_filmy

W październiku będzie 15-lecie

ocenił(a) grę na 10
Bilet95

Fakt, trochę ten czas leci. ;) A reedycji gier z Reksiem nadal nie ma i szczerze wątpię, czy kiedykolwiek jeszcze będą...

rudy_filmy

I raczej nie będzie. Ale aż strach, że od jest rozmowy już 5 lat minęło.

ocenił(a) grę na 10
Bilet95

Stara gra z dzieciństwa :D
Moim zdaniem też RiKN jest najlepszą ze wszystkich 5 części.
Najbardziej podoba mi się to, że jest najdłuższa.
Nie będę się bardziej rozpowiadać, bo nie mam za bardzo o czym, bo wszystko zostało tu ładnie powiedziane.

Jedyne co to te teksty xD
Zwłaszcza Kretesa.
Zwalają z nóg ;D

Mdzia00

Powiem ci, że gra została wydana praktycznie w połowie.
A najwięcej akcji miało się dziać po wiosce masajajów.

Szkoda, że nie powstał ani remaster, ani jakaś wersja kolekcjonerska....
Najlepsza gra z tego studia... i dziś mają ją gdzieś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones