PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722931}

Resident Evil: Revelations 2

Biohazard: Revelations 2
7,3 1 175
ocen
7,3 10 1 1175
Resident Evil: Revelations 2
powrót do forum gry Resident Evil: Revelations 2

Ostatnio ukończyłem Resident Evil Revelations 2 (po 20 godzinach i 40 minutach) i muszę powiedzieć, że jest to zdecydowanie najsmutniejsza gra (najbardziej przygnębiająca) w jaką kiedykolwiek grałem (zapewne bardziej wzruszających nie ma), jeśli chodzi o mainstream.
Jestem maksymalnie zaskoczony, gdyż [spoiler]podczas ucieczki z wieży umarła Moira (to była wyjątkowo wzruszająca scena), która było jedną z głównych bohaterek (fajna i piękna 20 letnia dziewczyna), a na końcu gry wygrała ta zła czyli Alex, przejmując ciało Natalii, czyli tej 10 letniej dziewczynki).[/spoiler] Jednym słowem maksymalny BAD END. Nigdy bym się tego nie spodziewał.
Tym bardziej, że zarówno Revelations jak i Resident Evil 5 miały same dobre zakończenia. Wszystko kończyło się świetnie, więc tego samego oczekiwałem od Revelation 2.

Dramat, rozpacz i smutek to jest zdecydowanie dominujący element tej gry i to od początku do końca (mało jest filmów tak dramatycznych i wzruszających, a co dopiero gry). Humoru w niej nie ma żadnego (no chyba, że ktoś uzna za humor wulgarne słowa wypowiadane przez Moirę).

To moja trzecia Resident Evil, ale całkiem inna niż dwie wcześniejsze.

I muszę wspomnieć, że to chyba pierwsza i jedyna gra dla dorosłych (należąca do mainstream), w której można grać dziewczynką i jest to jedna z głównych bohaterek. Poprawcie mnie jeśli się mylę?
Jednak nie ma scen z jej udziałem, które można by uznać za zbytnio brutalne (pozostałych postaci to nie dotyczy). Z jednej strony to dobrze, a z drugiej źle. Oczywiście to i tak przepaść w porównaniu do tego, co można zobaczyć w zachodnich grach (sceny duszenia dziecka na pewno by nie przeszły, a w Revelations 2 jednak były).

Za największe zalety tej gry uznaję postać Moiry i Natalii. Chociażby z powodu oryginalności, bo normalnie takich postaci to nie ma w grach 18+, a co dopiero mówić o możliwości ich bezpośredniego udziału w grze, jako głównych bohaterek.
W dodatku Japończycy przykładają się do urody, bo obie są piękne.

PS:

[spoiler]Po ukończeniu gry czytałem na Wikia, że miałem BAD END, a jest także dobre zakończenie. Po prostu IDIOTYZM, bo nie było możliwości domyślić się, w którym momencie gry decydowało się o zakończeniu, więc niby skąd miałem wiedzieć? To irytujące, bo zamiast mieć dobre zakończenie jako pierwsze, to miałem tylko złe i smutne.[/spoiler]

10/10 - ARCYDZIEŁO

ocenił(a) grę na 9
pawel_nowakk

Jeszcze w The Last of us mozna grać mała dziewczynka z ta przewaga że Ellie morduje wrogów na potęgę

ocenił(a) grę na 10
pawel_nowakk

Ta gra jest tylko na konsolę. Podaj tytuł takiej gry na PC?

ocenił(a) grę na 9
pawel_nowakk

Nie podam gdyż nie grywam na PC.

ocenił(a) grę na 10
JoaHa88

A ta gra nigdy nie wyjdzie na PC. Poza tym jaki ma sens kupić dla jednej gry konsolę.

pawel_nowakk

Właśnie ukończyłem RE: Revelations 2 i muszę Ci powiedzieć że ja kończąc grę miałem zupełnie inne zakończenie. Pozytywne. Jak pózniej sprawdziłem w necie to zakończeń jest co najmniej 2 (dobre i złe) i podobno jeszcze jakieś EXTRA. Warto o tym wspomnieć bo to jeszcze bardziej uatrakcyjnia grę zmuszając gracza by podjął przygodę ponownie. Moim zdaniem to najlepszy Resident Evil od czasów legendarnej już części czwartej. Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 10
marcino55555

Miałeś pozytywne zakończenie gdyż to Moira zabiła tamtego bossa.
Natomiast jeśli bossa zabiłaby Claire to miałbyś tragiczne zakończenie.

Uważam właśnie, że tragiczne zakończenie powinno być jako pierwsze bo wtedy masz całkiem inną ocenę gry.

użytkownik usunięty
pawel_nowakk

Najsmutniejsza gra? Toś chyba nie grał w Walking Deady i Life is Strange.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones