PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638130}

Resident Evil 6

BioHazard 6
6,9 3 020
ocen
6,9 10 1 3020
Resident Evil 6
powrót do forum gry Resident Evil 6

Niestraszne Zło

ocenił(a) grę na 3

Szósta część Resident Evil nadaje kompletnie odmienny tor serii przypominając bardziej horror-action-shooter niż tradycyjnie pojmowany survival-horror.
Elementy dotyczące stricte przetrwania praktycznie nie występują. Już od samego początku miało być głośno, widowiskowo i pompatycznie. Wyszło - słabo.
Resident Evil o niebo lepiej radził sobie w duszących, klaustrofobicznych lokacjach, wypełnionych strachem i żywymi trupami. Przejście z tego modelu na model action-shooter-a dobitnie nie wyszedł grze na dobre.
Tytuł jest kiepsko zoptymalizowany. Działa to bardzo niedobrze.
Model graficzny jest spóźniony o jakieś 5 lat wstecz. O ile całościowo jest to w miarę znośnie, tak tekstury wyglądają fatalnie. Grafik położył sprawę kompletnie. Jedynie modele postaci są dobrze wykonane.
Kolejny element ciążący na grze to rozgrywka.
Sprowadza się do przedzierania się przez tabuny irytujących kreatur od lokacji do lokacji usilnie próbując postawić na spektakularność, co w praktyce sprowadza się do niesmaku.
Gra jest nierówna, im dalej w las tym pokonywanie przeciwników przestaje sprawiać jakąkolwiek satysfakcję. W pewnym momencie zmieniłem poziom trudności na najłatwiejszy aby możliwie jak najbardziej uprościć sobie przejście gry. Rozgrywka jest wystarczającym koszmarem, nie trzeba dodatkowo jej sobie utrudniać.
Fabuła, nawet jak na gry tego typu, nie trzyma się kupy i próżno doszukiwać się w niej głębszego sensu.
Cały klimat horroru został wypompowany i zastąpiony “efektowną” akcją.
Niewiele jest elementów łączących szóstą część z poprzednimi. W pewnym momencie nawet poczułem się jak na planie nowej gry o przygodach Lary Croft wśród antycznych ruin.
Resident Evil 6 totalnie nie moja bajka.
Gra jest pełna technicznych niedociągnięć, graficznych bug-ów i błędów. Została nawet pozbawiona duszy przez odebranie swego lore. Twórcy w nieudolny sposób postanowili wszystko zastąpić daniem nam giwery z poleceniem siania chaosu na świecie. A ja nie jestem pewien czy taki format na pewno mi odpowiada.
Ocena: 3/10.

ocenił(a) grę na 3
Jaskier16

Wybaczyłbym wszystko gdyby gra wciągała, ale tak nie jest. Fabuła jest tak nieciekawa, że odechciewa się grać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones