PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680532}
7,4 5 128
ocen
7,4 10 1 5128
Saints Row IV
powrót do forum gry Saints Row IV

W stosunku do prawie każdej gry w obecnych czasach takie błędy jak niedoróbki techniczne,
brzydka grafika czy kiepski model postaci
jest dość znaczącą wadą. Wyjątek stanowi seria od studia Volition u której każda potencjalna wada
dodaje siły ich produkcji.
Tym co nadaje oryginalności Saints Row jest niewątpliwie wylewający się z tej gry absurd, który w 4
odsłonie daje mnóstwo śmiechu i zabawy.
Ogromną zaletą jest czasami dziwny ale świetnie trafiony humor, który objawia się przede
wszystkim w genialnych dialogach.
Dla fanów nawiązań ta pozycja jest rajem, bo tutaj różnego rodzaj odniesień do popkultury jest
mnóstwo. Cieszy również możliwość beztroskiej demolki,
dość przyjemny system prowadzenia pojazdów oraz misje które pozwalają graczom w moim i
starszym wieku powrócić do starego dobrego dzieciństwa.
Najważniejszy jest jednak humor który wylewa się z tego absurdalnego świata, drwina, komplement
czy lata 50, a także różne nietypowe i odjechane sytuacje
pozwalają z olbrzymią przyjemnością przechodzić wątek główny. Pochwała należy się też za
system walki, ułatwienia które likwidują masę ograniczeń i małą namiastkę dzieciństwa.
Wszystko zwieńcza rewelacyjny finał, godny całej gry. Minusami których się tu doszukałem były
przede wszystkim błędy techniczne: bugi, mało inteligentne w większości AI i inne niedociągnięcia
trochę mnie zirytowały. Do minusów trzeba dodać zżynki przede wszystkim z GTA , a także
wrażenie sztucznie rozciągniętej końcówki no i powtarzalność misji pobocznych.
Mimo tych wad grało mi się w nowe ,,Saints Row" rewelacyjnie, była to przede wszystkim wspaniała
ucieczka od powagi gier które obecnie zalewają rynek w masowych ilościach.

ocenił(a) grę na 7
lechita1995

"Do minusów trzeba dodać zżynki przede wszystkim z GTA "

Jakież to "zżynki" ? Obie gry łączy to że są sandboxami .

ocenił(a) grę na 10
lechita1995

Koleżka ma racje, pierwszy SR był prawie wyłącznie próbą zarobienia na popularności GTA ale ta gra ma swojego ducha, który jest przeciwieństwem GTA. Co reszty masz racje, a do błędów zaliczyłbym jeszcze kiepska muzyke.

ocenił(a) grę na 10
czuczul

Kiepską muzykę? Gust muzyczny jest bardzo względny (dodatkowo muzyki zrobionej dla gr jest bardzo mało i gra jedynie w tle) ale przecież podstawowa nuta jaka nam towarzyszy to hity z różnych gatunków muzycznych. Zarówno te grane w radiu jak i w misjach (zresztą świetnie dobrane, podkreślające humor). Typu:

https://www.youtube.com/watch?v=AZKpByV5764

lub

https://www.youtube.com/watch?v=xhrBDcQq2DM

ocenił(a) grę na 10
Martin von Carstein

No fakt, ale 1 stację kompletnie usunięto, piosenki które są wybrane jako tło do misji właśnie w ogóle nie pasują do sytuacji, (co na początku jest fajnym żartem, ale powtarza się wiele razy i to już nie zawsze celowo), i ogólnie muzyka stoi na niższym poziomie niż chociażby w trójce.

ocenił(a) grę na 10
czuczul

Ja tego nie odczuwam, a grałem dwa razy. Fakt, że moją ulubioną stacją była "Classic", gdzie Zinyak i jego angielski akcent wiodły prym (tak jak wielu świetnych klasyków). Poza tym za drugim razem używałem miotacza muzycznego (z Oktoberfestem) więc być może zagłuszyło.

W misjach "muzyka oryginalna" gra rzadko i jest to całkowite tło (może faktycznie słabe zważywszy iż to parodia i mogli się bawić tak jak w Far Cry 3 Blood Dragon). Mi głównie wpadły w ucho te powyższe i piosenka śpiewana z Piercem. Trzy momenty w 40h grze.

Wyjątkiem są DLC. Oczywiście "Dominatrix" jest zbyt biedny z racji tego iż to zwykły żart ale "How Saints save Christmas" nadrabia (choćby przeboje świąteczne w wersji metalowej. :D).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones