PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611199}
7,0 511
ocen
7,0 10 1 511
Silent Hill: Downpour
powrót do forum gry Silent Hill: Downpour

Bliżej tej grze do SH: Homecoming niż poprzednich części, a to za dobrze nie znaczy. Na dodatek gra przypomina bardziej Alan Wake niż Silent Hill. Cóż zobaczymy co z tego wyjdzie, ale jestem nastawiony na kolejny przeciętny tytuł. Na dodatek Akira i Mary nie tworzą muzyki czy SH może istnieć bez nich?

InowroclawskiWilk

ech.... a juz chcialem sciagac ost do tej czesci ale jak piszesz ze nie ma co sie spodziewac tam uslyszec glos Mary Elizabeth Mcglynn to daje sobie spokoj :/i niestety tak jak piszesz po homecoming silent hill nie byl juz taki sam jak dawniej :/ kiedys myslalem ze 2 czesc jest najgorsza do czasu az.... zagralem w wyzej wymieniona :/

Venom_6

Druga część najgorsza, dobre sobie... Nie tyle co jest uważana za najlepszą część, ale powszechnie nazywana najlepszym survival-horrorem w historii gier video.

Co do Silent Hill Downpour to będzie dobrze, jeśli nie bardzo dobrze. Klimat tej gry może się okazać najlepszym w serii, a to jest już jakaś podstawa do sukcesu. Jak będzie w całości, to się okaże.

OldSnake

moim zdaniem jest najgorsza czescia od kiedy powstal resident evil gram we wszystkie survival horrory ktore powstaja silent hill 2 byl jedna z niewielu gier tego typu ktore w zaden sposob nie sprawialy ze czulem niepokoj lub jakies inne odczucia nie wspominajac o tym ze jako jedyna czesc przeszedlem ja tylko 2 razy i mi starczy :/ powod ?? fabula : gosc dostaje list od zmarlej zony ktora zmarla na jego oczach (lub "pomogl jej w tym zaleznie od zakonczen) ech.... swiat alternatywny silent hill: .... to juz tragedia.... gdzie te sciany ociekajace krwia lancuchy z wnetrzosciami itp przeciwnicy: w kazdej czesci byli oni dziwni ale w tej czesci bardziej smiesza a nie strasza :/ a co do tego co napisales ze "Nie tyle co jest uważana za najlepszą część, ale powszechnie nazywana najlepszym survival-horrorem w historii gier video" to poprosze o linka do strony ktora tak napisala bo... jesli chodzi o najlepsze survival horrory to ja nigdy czegos takiego nie przeczytalem a jesli chodzi o czesc silent hill'a to powiem to a raczej napisze tak.... na pc pierwsza czesc nie zawitala (dopiero po latach zostala stworzona przez fanow na pc w raz z instalacja) pisze o tym bo dla tych ktorzy znaja ta gre od deski do deski czyli kazda czesc najbardziej podoba sie i uwazaja za najlepsza czesc pierwsza lub trzecia gdyz sa te czesci powiazane (trzecia czesc dla graczy ktorzy nie maja pojecia co dzialo sie w 1 bedzie totalnie bez sensu i dla nich z tego powodu bedzie bez sensu konami popelnilo blad ze 1 od razu nie wydali na pc) dla tych ktorzy nie znaja wszystkich czesci bedzie pewnie najlepsza 2 (chociaz ja osobiscie wole 4) reszte czesci pomine ...i tyle ci napisze ;) jestem po kilku piwach wiec jak jakis blad to sorki :P pozdro

Venom_6

Zacznę od końca(od najsłabszego punktu): Konami nie popełniło żadnego błędu nie wydając Silent Hill 1 na PC ponieważ ta gra była exclusivem konsoli SONY i sorry ale żaden normalny człowiek z ekipy Konami nie zastanawiał się nad problematyką przyszłej wersji PC SH 3 czy jakiejkolwiek innej części. Po drugie: Silent Hill to gra typowo konsolowa, a wersje PC to takie dodatkowe wersje, nie docelowe. Można powiedzieć, że zawsze docelową konsolą jest PlayStation iż to jedyna platforma na którą wychodziły wszystkie części co do jednej.

Sporo wiem o całej serii i o tym jak jest postrzegana. Hierarchia Silent Hill jaką przedstawiłeś nie jest prawdą, a już na pewno nie to: (cytat)''dla tych ktorzy nie znaja wszystkich czesci bedzie pewnie najlepsza 2''(polecam odwiedzić pierwsze z brzegu forum o SH).
Za najlepszą część najczęściej uważane są Silent Hill 1 i Silent Hill 2, z naciskiem na SH2, natomiast dużo rzadziej wymieniana jest SH 3. Szczególnie w polskim środowisku można zauważyć szczególną przewagę SH2 nad SH1.

To, że nie rozumiesz fabuły gry(lub nie chcesz zrozumieć), a z tego co widzę to nie bardzo, to już Twój problem. Nie będę tutaj polemizował, ponieważ w tym przypadku nie ma to kompletnie sensu.

Cytat: ''swiat alternatywny silent hill: .... to juz tragedia.... gdzie te sciany ociekajace krwia lancuchy z wnetrzosciami itp przeciwnicy: w kazdej czesci byli oni dziwni ale w tej czesci bardziej smiesza a nie strasza''.
...o jakiej części tutaj piszesz, ponieważ coś mi się nie zgadza...??

OldSnake

napisze tak po pierwsze widze ze juz prowadzisz robic jakas konfrontacje z tego ze ktos uwaza inaczej wiec jestes tzw "trolem" po drugie caly czes pisze ze "moim zdaniem" po trzecie DAJ PRZYKLAD ze 2 jest najlepsza po czwarte w koncu.... ech.... to mnie rozwalilo poprostu.... " To, że nie rozumiesz fabuły gry(lub nie chcesz zrozumieć), a z tego co widzę to nie bardzo, to już Twój problem." hmmmm.... rozumowanie fabuly tej czesci.... jest ona tak "skomplikowana" ze trudno tu czegokolwiek nie rozumiec z tego co piszesz co do tego cytatu ktory podales :"Cytat: ''swiat alternatywny silent hill: .... to juz tragedia.... gdzie te sciany ociekajace krwia lancuchy z wnetrzosciami itp przeciwnicy: w kazdej czesci byli oni dziwni ale w tej czesci bardziej smiesza a nie strasza''.
...o jakiej części tutaj piszesz, ponieważ coś mi się nie zgadza...??" to gdybys znal pierwsza czesc to bys wiedzial ze niestety 2 zaoferowala zupelnie inny "ALTERNATYWNY" swiat i ostatnie najwazniejsze..... przykro mi bardzo co do twoich slow ale.... "Silent Hill 3 jest według mnie znacznie lepszą grą niż część poprzednia." - wp; Silent Hill 2 i Silent Hill 1 nie posiadały nawet w połowie tak trudnych łamigłówek. - http://pclab.pl/art13602-3.html ; i najwazniejsza polska strona : http://www.espritdesign.pl/psxzone/silenthill/sh3_data/recenzja.htm - poczytaj sobie dokladnie o wszystkich czesciach to mozemy podyskutowac jesli jestes WIEKSZYM znawca odemnie w SILENT HILL'u a niestety dajesz swoje przyklady teraz ja jeszcze kilka ich mam od 100% znawcow silenta a ty .....?? lepiej zagraj w jedynke i trojke ze slownikiem by wszystko zrozumiec a nie wypisujesz brednie typu : "To, że nie rozumiesz fabuły gry(lub nie chcesz zrozumieć), a z tego co widzę to nie bardzo, to już Twój problem." bo rozumiem ja o niebo bardziej niz ty bo od kiedy powstal typ gier "survival horror " to ja w nim siedze bo innych gier nie uznaje i nie chodzi mi tylko o znajomosc typu "zaczne zabije i skoncze" ale "poznam doglebnie od deski do deski" wiec .... nie mamy o czym rozmawiac bo ja podaje fakty i swoje odczucia a ty tylko to co ty uwazasz a to niestety za malo :/

OldSnake

sorki ale dzisiaj sobota i mam w domu impreze i juz dosyc spooooro wypilem wiec moga byc JAKIES niezgodnosci ale chyba da sie zrozumiec :D mimo wszystko pozdrawiam fana ....innych czesci SILENT HILL anizeli ja :)

OldSnake

sprostowanie do :" wp; Silent Hill 2 i Silent Hill 1 nie posiadały nawet w połowie tak trudnych łamigłówek" pewnie nie bedziesz wiedzial o co chodzi i pomyslisz ze to moje zdanie ale to recenzja z http://gry.wp.pl/recenzja/silent-hill-3,2398,1.html

Venom_6

Tyle słów... szkoda tylko, że większość o niczym.
Z tego co widać psychologiem dobrym nie jesteś, a te jasno/czarnowidztwo słabo Ci wychodzi, więc nie określaj nikogo własnymi domysłami.

"Daj Przykład, że SH2 jest najlepsze"
Nie mówię, że jest najlepsze i kropka. Tylko że przez większość graczy jest uważane za najlepsze...
Podałeś przykładową stronę o Silent Hill: http://www.espritdesign.pl/psxzone/silenthill/sh3_data/recenzja.htm
Odwiedź jej forum to będziesz miał swoje przykłady.

Jak sam stwierdziłeś jesteś/byłeś na bani więc nie wszystko jest w pełni zrozumiałe, domyślam się ale pewności nie mam więc pytam, dla zasady.
Zarzucasz jakąś niewiedzę tylko dlatego, że niezbyt składnie połączyłeś zdania.

Przeszedłem wszystkie Silent Hille na najwyższych poziomach trudności i znam wszystkie ich zagadki.
SH 3 można powiedzieć, że ma najtrudniejsze zagadki, ale to niezupełnie jest prawdą, gdyż są tam też tego typu zagadki które zależą od wiedzy posiadanej poza światem Silent Hill, jak np. od znajomość dzieł Szekspira więc jej trudność zależy od tej że wiedzy, a nie od logicznego myślenia.
W każdym razie tutaj całkowice nie będę przeczył, ponieważ jako najtrudniejsze zagadki zapadły mi w pamięć te z SH1 i właśnie z SH3.

"Brednie że nie rozumiesz fabuły"
Jakie brednie!?, cytat: fabula : ''gosc dostaje list od zmarlej zony ktora zmarla na jego oczach (lub "pomogl jej w tym zaleznie od zakonczen) ech....''
Zależnie od zakończeń? Zakończenia nie zmieniają wglądu prologu gry czy głównej akcji, zmieniają tylko epilog, samo zakończenie jak nazwa wskazuje.
Odpowiedź jest tylko jedna: bohater zabił żonę i żadne zakończenie tego nie zmienia. Więc myślę że jasne i klarowne jest że niezupełnie wiesz o czym piszesz, jeśli chodzi o SH2...

cytat:"od kiedy powstal typ gier "survival horror " to ja w nim siedze bo innych gier nie uznaje i nie chodzi mi tylko o znajomosc typu "zaczne zabije i skoncze" ale "poznam doglebnie od deski do deski"
SH 2 raczej nie poznałeś od deski, a dziwię się ponieważ ma niesamowicie złożoną, wielowątkową fabułę.
Odesłałeś mnie do recenzji SH3, choć nie wiem po co, ale dobra.
To ja cię odeślę do recenzji SH2 tej że samej strony którą podałeś: http://www.espritdesign.pl/psxzone/silenthill/sh2_data/recenzja.htm
Wystarczy, że przeczytasz podsumowanie(ostatni akapit).

Tak na koniec żeby rozluźnić atmosferę to częściowo rozumiem Twoje bardzo subiektywne zdanie na temat SH 2, ale dziwne jest dla mnie punktowanie wad tej gry, które są jej zaletami. Jak np. Fabuła.
Pozdrawiam...po prostu fana SH.

OldSnake

napisze tylko tyle.... szkoda mi czasu by czytac co wymysliles (pewnie po 12 godzinach myslenia ) i nie chce mi sie z toba debatowac bo mam wazniejsze sprawy na glowie ty bez szczegolowej znajomosci fabuly SH wolisz 2 czesc ja pierwsza i 3 i na tym koniec pozdro p.s. chcesz mozesz to uwazac za "walkowera" z mojej strony ale... "nie ruszaj gowna bo smierdzi" i "nie dyskutuj z debilem bo Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.." pozdrowionka ech.... nie potrafisz poprostu pogodzic sie z opinia innych ludzi i tym bardziej zrozumiec zlow ich ktore napisza sugeruje to po pierwszym zdaniu "Tyle słów... szkoda tylko, że większość o niczym." na koniec (epilog) napidsze tylko tyle ..... "nie karm trolla"

OldSnake

jako ze nie mozna edytowac poprzedniego postu pisze sprostowanie gdyz sie zmusilem do przeczytania postu :
"Tyle słów... szkoda tylko, że większość o niczym." po tym pierwszym zdaniu sie wnerwilem i napisalem co napisalem co do fabuly 2 moze i faktycznie jej nie znam do konca i nie pamietam za bardzo faktow gdyz dawno w nia gralem ale jedyne co pamietam to 0 klimat horroru i wnerwiajaca jak w zadnej innej grze postac malolaty biegajacej po miasteczku jak mialem napisane na poczatku sh 2 dla mnie jest najgorsza sh 3 gdybym nie znal fabuly 1 byla by dla mnie zagmatwana jak flaki z olejem i bym jej nie zrozumial tez pewnie bym uwazal wtedy ja za najgorsza (nie neguje ze ty nie znasz 1 poprostu pisze co by bylo gdybym nie znal) sh 2 bylo jedyna czescia ktora przeszedlem w nocy (tylko wtedy gram w horrory) bylo to kilka lat temu i nie mialem zadnych odczuc jesli tobie sie podoba to ok ale mogles inaczej obrac slowa poczatkowego posta ja wiem ze 3 jest najlepsza czescia znam tez fora na ktorych to pisze owszem o 2 tez tak pisza na innych forach ale w wiekszosci wypadkow zawsze sie to okazuje nie znajomoscia czesci 1 - zaczac grac od czesci 3 to tak jak by zaczac ogladac wladce pierscieni od powrotu krola i takie jest moje zdanie poprzedni post nie biez pod uwage ;) pozdro

Venom_6

koncowe zdanie - winna byc "bierz" a nie "biez" :P

OldSnake

i nigdy nie pisalem ze jestem psychologiem :s

Venom_6

Widzę, że jednak doszliśmy do jakiegoś zrozumienia/porozumienia.
Nie miałem na celu zmiany Twojego własnego zdania na temat SH2. Zauważ, że jedyne co od samego początku chciałem stwierdzić to, że Silent Hill 2 jest uważane za najlepsze i co jest jak najbardziej prawdą, a nie moim wymysłem:

I. SH 2
II. SH 1
III. SH 3
http://forum.neogo.pl/topic/218-najlepsza-czesc-silent-hill/


Forum najważniejszej strony o Silent Hill, na którą się powoływałeś :
I. SH 2
II. SH 1
III. SH 3
http://www.espritdesign.pl/psxzone/silenthill/forum/viewtopic.php?t=1168&postday s=0&postorder=asc&start=25



Nie trzeba daleko szukać, ponieważ najbardziej wiarygodny wykaz rankingu SH masz przed nosem: FILMWEB, gdzie SH 2 oceniło blisko !!!850 osób!!!
I. SH 2 (850głosów, średnia 9,2)
II. SH 1 (670głosów, średnia 9,2)
III. SH 3 (400głosów, średnia 8,4)
http://www.filmweb.pl/videogame/Silent+Hill+2-2001-607014


Myślę, że możemy już zakończyć ten offtop, gdyż temat miał być o SH Downpour.

ocenił(a) grę na 6
Venom_6

Tez mam wszystkie horrory na najbardziej znane konsole ... I tez uwazam czesc czwarta za najlepsza bo jest najbardziej schizowa ... Nie zgodze sie jednak z tym, ze czesc piata jest zla ... Jest bardzo dobra, ma swietny klimat, najepszych najbardziej schizowych i ogolnie najwiecej bossow, ladna gesta mgle [czego nie mozna powiedziec o 6] najlepsze twisty w fabule i akcje ... Swietna tez jest czesc 1,2,3 i Origin ... Ogolnie kazdy Silent jest dal mnie super oprocz 6 ...

InowroclawskiWilk

Jak dla mnie kamera prowadzona za plecami bohatera zabiła Homecoming. Zrobiło się z tego zwykłe TPP, a to już pociągnęło za sobą więcej walki i brak klimatu poprzez wydłużenie zasięgu widzenia. Staram się śledzić informacje na temat SHD i z tego co wiem, w grze ma występować w pewnych momentach system tzw. "fixed cameras", czy kamery przyczepionej na stałe w określonym miejscu. Może to dziwnie zabrzmi, ale mam też nadzieje, że sterowanie będzie skopane, bo to w moim odczuciu dodawało klimatu pierwszym czterem częściom dzięki dawaniu poczucia bezradności.

Niezurbanizowane tereny faktycznie przywodzą na myśli Alana Wake'a, ale czy to wada? Alan był naprawdę świetną grą z super klimatem; wiadomo, że innym niż SH (chociaż fabuła była naprawdę sajlentowa), ale tego typu sceneria ma naprawdę potencjał do straszenia.

ocenił(a) grę na 6
InowroclawskiWilk

Wlasnie piatka byla zajebista, a ta czesc to gowno ... Nawet mgla juz nie jest ta sama, a w piatce byla ladna gesta ...

InowroclawskiWilk

ja bym z miłą chęcią zagrał w to, gdyby wyszło na pc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones