PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612924}
8,7 3 065
ocen
8,7 10 1 3065
StarCraft II: Heart of the Swarm
powrót do forum gry StarCraft II: Heart of the Swarm

Problematyczna gra

ocenił(a) grę na 7

O ile bardzo lubię mechanikę gry, to sama fabuła jest w części 2 słaba, nawet bardzo. Zarówno
w WoL jak i HotS mamy pełno patosu, a WSZYSTKIE dialogi pomiędzy Raynorem a Kerrigan
wołają o pomstę do nieba ("Darlin' I believe in you! xoxoxo" itp. itd.), w dodatku zbyt wiele scen
wręcz promieniuje "amerykańskością", jest także trochę zbyt wiele kiczowatych i osłuchanych
tekstów. Niestety ale wszystko bardzo przewidywalne i trochę nazbyt podobne do Warcraft 3,
jestem pewien, że ostatnia misja trzeciego dodatku będzie w zasadzie taka sama jak w
Warcrafcie 3 - wszystkie rasy walczą wspólnie przeciwko niesamowicie silnemu wrogowi i
widać od WoL, że wszystko do tego zmierza. W ogóle, kto wymyślił żeby fabuła była oparta na
proroctwie? Temat był wiele razy wykorzystywany i zdradza lekką bezsilność kreatywnych
Blizzarda. Jeszcze miałbym co najmniej kilka zastrzeżeń do fabuły, filmików i cut-scenek, ale
już odpuszczę.

Tak jak wspomniałem na początku - mechanika gry jest świetna, a same misje bardzo
wciągające. Widać także, że poświęcono mnóstwo czasu na nowe jednostki. Podobała mi się
także siła Kerrigan - bardzo potężna bohaterka i taka powinna być, przecież kontroluje rój
zergów oraz nie boję się jej rzucać w wir walki, ze względu na jej automatyczne "wskrzeszanie".

Ogólnie mogłaby to być jeden z najlepszych RTSów jakie powstały, ale mnogość idiotyzmów i
ogólnej miałkości fabuły aż bije po oczach. Muszę jednak przyznać, że pomijając cut-sceny
grało się bardzo przyjemnie.

Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 10
Miczal

Podsumowując zaczepisty gameplay a kampanie to taki większy samouczek do multi

ocenił(a) grę na 7
NeoMetalSonic

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale połowa osób która posiada Starcrafta 2 gra tylko i wyłącznie w kampanie (do tych zaliczam się także ja poza dosłownie kilkoma grami po sieci) ponieważ dają większą frajdę. Niestety ale wersja battleneta używana w starcrafcie 2 po WIELU ulepszeniach nadal nawet się nie zbliżyła do tego co mieliśmy w Warcrafcie 3. Jestem całkowicie pewien, że dopiero w trzecim dodatku będziemy mieli system który wszyscy chcieli od początku, bo gdyby teraz nie miał wad to sprzedaż ostatniej części dość nieźle by spadła. Poza tym mechanika gry i jednostki są całkowicie inne w kampanii więc absolutnie nie można tego traktować jako samouczka - od tego jest standardowy tutorial.

Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 9
Miczal

podpisuję się pod tym, co na górze dwoma łapami (a jestem właśnie taką osobą, która gra wyłącznie w kampanię) - WoL było świetne, wciągające, zaskakujące. a HotS już niestety pod względem fabularnym kuleje...

dodam też od siebie, że w sumie dodatek jest cholernie krótki - misji jest niby 27.. ale 7 z nich to mini-misje ewolucyjne, więc w sumie zostaje nam 20 misji, które... strasznie szybko się kończą :( i znów trzeba będzie czekać 3 lata, aż Blizzard łaskawie wypuści LotV.

no ale z drugiej strony błogosławię ich za misję, w której można polatać sobie Hyperionem <3

ocenił(a) grę na 7
marlon

Kolejny dodatek wypuszczą prawdopodobnie dużo szybciej, ponieważ póki co nie planują dorzucania kolejnych jednostek. Wg mnie minie 1,5 roku, aż HotS będzie dość stabilny jeżeli chodzi o multi i wtedy zobaczymy końcową część serii.

Miczal

Multi to tak oczywiście, że ma masę błędów, ale mimo wszystko uważam, że jest mnóstwo frajdy w całym tytule. Czy to singlowo czy multi - achievementy, ligi, wyzwania, gry dowolne no i kampania, generalnie multiplayer mimo wszystko lepszy niż w WoL

ocenił(a) grę na 7
44michal44

Oczywiście że jest lepszy niż WoL jednak nadal brakuje wielu rzeczy, które powinny być zaimplementowane od początku i NA PEWNO nie zostaną zaimplementowane przed ostatnim dodatkiem, bo wtedy Legacy of the Void nie sprzedałoby się tak dobrze jak ma szansę.

Miczal

misje kampanii dają wiekszą frajdę?.... nie ogarniam, przecież chyba gra z żywym przeciwnikiem daje wiekszą frajdę i jest bardziej zaskakująca, daje więcej możliwości. Natomiast co do samouczka to fakt, że ten zamieszczony w HotS jest niezbyt udany, generalnie bez godzin treningu się nie obejdzie :)

ocenił(a) grę na 7
44michal44

Są gracze lubiący multiplayer i są też ci którzy wolą single. Ja należę do tych drugich i gra bez wątków fabularnych (bo taki jest tu multiplayer) nie daje mi zbytniej przyjemności.

ocenił(a) grę na 8
Miczal

Przed chwilą skończyłem kampanię HotS i zgadzam się z twoim zdaniem odnośnie fabuły. Ogólnie od strony fabularnej Blizzard strasznie obniżył poziom swoich tytułów. Chyba, że to ja już jestem na to wszystko za stary :)

ocenił(a) grę na 9
metka_shadowsong

ej, bez takich uogólnień, WoL sprzed 3 lat fabularnie było naprawdę super!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones