PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007747}
6,5 301
ocen
6,5 10 1 301
The Devil in Me
powrót do forum gry The Devil in Me

Była to gra, na którą dosyć mocno czekałam. Po moim ukochanym House of Ashes liczyłam wręcz na coś rewelacyjnego, a sam fakt, że oryginalna historia H. H. Holmes'a jest w moim odczuciu wyjątkowo mroczna, intrygująca i przerażająca — dodatkowo sprawiał, że wraz z każdą reklamą czy zwiastunek, byłam coraz to bardziej zafascynowana.

Muszę jednak przyznać, że jestem dosyć zawiedziona otrzymaną całością. Uwielbiam zabawę światłem, same miejscówki, psiaka oraz finał był całkiem satysfakcjonujący (miałam w głowie przebitki ze starszych filmów Dario Argento, co było dla mnie zdecydowanie na plus). Sam klimat i pomysł na fabułę, również BARDZO mi się podobały. Aczkolwiek.. czegoś mi zbrakło. Sama fabuła miała luki i swoje głupotki, a bohaterowie byli jak dla mnie dosyć.. drewniani? bez charakteru? Brakowało mi tak dobrej dynamiki, jak pomiędzy Sam i Mikiem czy Salimem i Jasonem, albo zabrakło mi tak intrygującej postaci, jak Dylan. Szczerze mówiąc Marie i Jeff z początku wydawali mi się być o wiele ciekawszymi bohaterami. Początkowo liczyłam, że Jamie i Charlie przejdą swego rodzaju przemianę i liczyłam, że to właśnie uratują moją ocenę w kwestii postaci.. niestety do samego końca byli irytujący, tak samo, jak reszta bohaterów. I o ile zdaję sobie sprawę, że w większości slasherów bohaterowie mają bardzo słabo zarysowany charakter — to mimo wszystko jest mi przykro, że nie znalazłam tutaj swojego faworyta (poza psem, bo on jest the best).

ackermanhana

U mnie było odwrotnie, historia mnie przeraziła, ale również i postacie wydały mi się dość naturalne - np. ambicjonalny reżyser zaślepiony zyskiem i ostatnim wielkim „dziełem”, początkowo nie reaguje na uwagi dotyczące posiadłości i dziwnych zdarzeń.

No i atmosfera ! Przyznam że dotąd przy żadnej grze Supermassive tak bardzo się nie bałam ! Czuć że w każdej chwili może pojawić się oprawca, a dzwięk potęguje wrażenie ciągłego napięcia.

Jestem fanką tego typu gier i jak dla mnie DiM jest jedną z lepszych pozycji w dorobku Supermassive :)

ocenił(a) grę na 7
transformers567_fw

Właśnie ja też uważam, że "The Devil in Me" wyszło twórcom całkiem dobrze. Nie żeby to było jakieś arcydzieło, lecz solidna scenopisarska robota. Męczył trochę gameplay, polegający na wspinaniu się, czołganiu i przywracaniu energii elektrycznej (nie wiem, dlaczego nie było żadnego QTE poza klikaniem w myszkę), ale ostatecznie nie żałuję, że się skusiłem i mam w planie poznać pozostałe części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones