PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656146}
8,2 3 491
ocen
8,2 10 1 3491
The Elder Scrolls V: Skyrim Dawnguard
powrót do forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard

Grał już ktoś? Interesuje mnie, czy występują w grze jacyś towarzysze z osobowością - bezmózdzy niewolnicy z podstawki szybko zaczynali irytować.
Ciekawi mnie też linia fabularna strony wampirów - fajnie by było, gdyby można było się do nich przyłączyć, ale i wyperswadować im zarazem idiotyczny pomysł zgaszenia słońca.

użytkownik usunięty
dziki_wonrz

Mam towarzysza ze strony wampirów, i to raczej nie bezmózgi niewolnik, tylko osoba związana za fabułą Dawnguarda (nie chcę spoilerować).
Co do linii fabularnej - nie posunąłem się jakoś bardzo daleko w fabule wampirów, ale coś przeczuwam że nie uda się plan dotyczący słońca.

ocenił(a) grę na 6
dziki_wonrz

Jestem już po queście głównym po stronie wampirów i niestety jest bardzo średnio. Na plus towarzyszka Serana, z którą jest parę ciekawych rozmów w trakcie questów. Szczególnie podobało mi się jak pyta Dragonborn o jej/jego własne doświadczenia na temat np. samotności czy rodziny-to bardzo mała rzecz,ale dodaje trochę głębi w interakcjach z tą postacią i ogólnie mamy możliwość,żeby trochę zdefiniować postać,którą odgrywamy. Niestety po skończeniu questów, żadnych innych dialogów nie ma.
Co do wampirzego questu głównego-niestety zbyt wiele tu klisz fabularnych,za mało czegoś unikalnego. Lokacje nie przypadły mi do gustu-zbyt monotonne i zbyt duże (mam wrażenie,że niektóre z obszarów mają taką powierzchnię,żeby tylko zwiększyć czas potrzebny na przejście DLC). Kiedy wspominam te misje to większość niestety polegała na przeleceniu przez jakąś nieciekawą lokację i zabijaniu niezbyt wymagających wrogów po drodze. Nuda. Fabularnie troszkę lepiej niż gameplayowo-np. można się dowiedzieć czegoś ciekawego na temat Snow Elves,które w podstawówce były raczej owiane tajemnicą. Jeśli chodzi o pomysł ze słońcem-to nie mogło się udać, za bardzo zaburzyłoby status quo w świecie Elder Scrolls.
Jako wampir mamy opcję,żeby zamienić się w Lorda Wampirów-tylko po co? Jeśli mamy postać na wysokim poziomie,to spokojnie sobie damy radę bez transformacji. Lord Wampirów to dla mnie bardziej taki bezużyteczny bajer,który można nazwać w reklamach "rozszerzeniem gameplaya",a tak naprawdę sam w sobie niewiele wnosi do gry. Wydaje mi się,że wydawca powinien raczej wprowadzić jakieś rozszerzenie mechaniki dla normalnych wampirów-np. pożyczyć parę opcji od Masquerade Bloodlines,gdzie bycie wampirem było przyjemnością.
Mam nadzieję,że sidequesty okażą się ciekawe. Werbowanie ludzi czy nawet małżonka do klanu może być całkiem interesujące.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones