PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729225}

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Zelda no Densetsu: Breath of the Wild
9,1 1 830
ocen
9,1 10 1 1830
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
powrót do forum gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Tytuł jest najlepszą grą wszechczasów, ale tylko przez pierwsze 3 godziny (czyli wystarczająco dla opłaconych recenzentów) gdy gra oczarowuje nas ogromem świata i widokami. Potem okazuje się że to wydmuszka - powtarzalne dungeony/świątynie, kilka przeciwników na krzyż pokolorowanych na kilka odcieni, walka banalnie prosta i upłycona - poprzednie zeldy to przy tym dark souls, w szcieżce dzwiękowej nie było niczego co wpadło w ucho - co najwyżej dżingiel przy otwieraniu skrzynek i znalezieniu "sekretu", fabuła i voice acting to jakiś żart, a świat okazuje się być pusty niczym Kazachstan z MGS V - gra to nam uświadamia dając w pierwszej godzinie gry paralotnię i wtedy większość czasu podróży spędzamy w powietrzu, przy okazji odblokowując punkty szybkiej podrózy. Do tego dochodzą jeszcze spadki fps do ok. 10, "artystyczny" cell shading który tak na prawdę jest zwiększeniem wydajności i gotowanie wepchnięte na siłe.

Ogółem ze wszystkich serii, które przeszedły w otwarty świat, to Zelda wypada najgorzej. Dla osób zainteresowanych tą serią polecam kupić Wii U - na nim można ograć wszystkie zeldy które nie mają wepchniętego open worlda (oraz ewentualnie tą najnowszą...).

Gdyby Sony albo MS odwaliły taką fuszerę ze swoimi grami, to od razu poleciałaby fala hejtu, no ale w końcu to jest Zelda. Ja na szczęście nie przeszedłem pełnej transformacji w fanboja Nintendo, ale niestety posunąłem się do kupna konsoli razem z grą. Konsola wraca do sklepu, a grę sprzedaję gdyż kupiłem edycję razem z figurką, która jest w porządku i można ją postawić w widocznym miejscu. Ja wracam do Horizon: Zero Dawn, który w większej części jest przeciwieństem nowej zeldy.


A Zelda wygląda jak chłop z tymi brwiami.

madrok_626

Grałeś na WiiU czy Switch??

madrok_626

Przestałem czytać po "opłaconych recenzentach". Polaczki to jednak głupie są.

ocenił(a) grę na 9
madrok_626

Gram na Swith od 4 marca i mam zupełnie inne zdanie.
Dla mnie jest to duży powiew świeżości w tzw. sandboxach i wiele zawartych tutaj mechanizmów autentycznie zachwyca i sprawia, że chce się grać dalej i dalej.

ocenił(a) grę na 8
lelen_lis

Ja jestem po środku całej dyskusji. Według mnie Zelda jest nawet ok ale, meh no kolega ma racje, zachwyca w pierwszych godzinach gry. świat staje się mały po około 50 godzinach gry.

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

"(...) opłaconych recenzentów." Taa Nintendo, które przez kilka lat było na minusie napewno opłaciło WSZYSTKICH recenzentów.

ocenił(a) grę na 6
madrok_626

Brednie wypisane na podstawie znajomości recenzji, dla uwiarygodnienia kilka szczegółów, które przez grę się przewijają. Dam sobie rękę uciąć, że to jakiś chory psychicznie fanboj Sony, który wypluł z siebie te brednie, żeby tylko nakarmić swoje ego. Typ w tą grę nie zagrał, chciał tylko poprawić sobie w internecie samopoczucie. Żal mi takich ludzi, serio.

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

jaki ty jesteś alternatywny bo nie zgadzasz się z większością uuuu nikt ci nie da za to medalu naprawdę -_-
"spadki fps" - pewnie grałeś na Wii U
"powatrzalne dungeony i świątynie" - w tej grze możesz robić dosłownie wszystko znudziły ci się świątynie spróbuj porobić coś innego
"świat okazuje się być pusty jak Kazachstan w MGS V" serio ciekawi mnie jaki otwarty świat był twoim zdaniem najlepszy
"kilka przeciwników na krzyż pokolorowanych na kilka odcieni" yyy nie
"walka banalnie prosta i upłycona" - znowu gra daje ci mnóstwo możliwości zadawania obrażeń to twoja wina że postanowiłeś po prostu mash'ować jeden przycisk
"...i wtedy większość czasu podróży spędzamy w powietrzu" - nie musisz latać na paralotni
"gotowanie wepchnięte na siłe" - mechanika gotowania jest imo bdb i czasami przydatna a poza tym nie musisz gotować
"ze wszystkich serii, które przeszedły w otwarty świat, to Zelda wypada najgorzej" pomijając okropny błąd ortograficzny słyszałeś może o Mirror's Edge Catalyst?
"Gdyby Sony albo MS odwaliły taką fuszerę ze swoimi grami, to od razu poleciałaby fala hejtu" - z Nintendo jest tak samo "gdyby" to była "fuszera" to wtedy "poleciałaby fala hejtu" TYM BARDZIEJ że to Zelda
"nie przeszedłem pełnej transformacji w fanboja Nintendo" czyli uważasz że jakieś 9/10 recenzentów gier to fanboje Nintendo i dlatego Zelda ma wysokie oceny - dwa pytania: czytałeś w ogóle te recenzje? , lubisz teorie spiskowe cnie?
I moje Ulubione OPŁACENI RECENZENCI :-)
1. ale z cb polaczek
2.żadna firma produkująca gry ani firma "nad" nią nie była by w stanie przekupić takiej ilości recenzentów
3. a już szczególnie Nintendo które ostatnio było bliskie bankructwa
4. Wykupienie recenzentów było by po prostu finansowo nie opłacalne (koszty by się nie zwróciły)
5.Nintendo które nie interesuje się Polską prawie w ogóle miałoby ""wykupić"" też polskich recenzetów a przypominam że przecież trzy polskie największe redakcje growe/recenzenci czyli quaz , gry-online , i cdaction oceniali/wypowaidali się o grze bardzo pozytywnie
6.Po co Nintendo miałoby zwracać uwagę na recenzje skoro ich główny target to jak zresztą wspomniałeś "fanboje" ( i tak i tak kupią każdy większy tytuł) oraz dzieci (nie czytają recenzji, ich najbardziej interesuje stronę wizualna i najłatwiej na nich wpłynąć po prostu reklamą)
7. Naprawdę uważasz że prawie wszyscy recenzenci na naszej planecie daliby się przekupić
8. Recenzenci nie tylko dają podsumowania w postaci tych kolorowych ocenek na które tylko patrzysz , ale też ARGUMENTUJĄ swoje zdanie argumentów nie mogliby sobie po prostu wymyślić w końcu jakiś "zwykły" "nieopłacany" gracz zwrócił by im uwagę

UWAŻASZ TAK TYLKO BO MASZ BÓL WIADOMEJ CZĘŚCI CIAŁA O TO ŻE GRA MOŻE MIEĆ TAK DOBRE RECENZJE MOGĘ SIĘ ZAŁOŻYĆ ŻE NAWET W NIĄ NIE GRAŁEŚ, POSIADANIE ODMIENNEGO ZDANIA TYLKO PO TO ŻEBY MIEĆ ODMIENNE ZDANIE JEST BEZNADZIEJNE, JAKBYŚ NIE ZOBACZYŁ DUŻEJ LICZBY NA METACRITICU PEWNIE BYŚ TEŻ OCENIAŁ WYSOKO







ocenił(a) grę na 5
madrok_626

Dokladnie, gra na kilka godzin.

ocenił(a) grę na 8
mario977

Z tego co wiem można ją skończyć dość szybko ale średnia to raczej sporo powyżej 100 albo 200. Ja póki co mam 30h na liczniku a jeszcze nie widzę połowy historii nawet więc nie mam pojęcia skąd te parę godzin? :D

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

To moja pierwsza Zelda i bardzo mi się podoba. Co tu ma się znudzić jak wszystkich wątków pobocznych jest chyba ze 100. Ich rozwiązywanie to właśnie jeden z najmocniejszych elementów gry. Jak ktoś ma z tym problem, to widocznie gra nie jest dla niego. Ogromny świat, nic się nie ładuje w tle, jak to się wszystko zmieściło na tak małym kartridżu?

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

Nie zgadzam się z ogólnym tonem wypowiedzi (choć tak, były lepsze Zeldy), ale pod fragmentem o soundtracku podpisuję się wszystkimi kończynami. Od czasu Twilight Princess muzyka przestała być wisienką na torcie serii. Jeśli jakiś motyw jakkolwiek zapada w pamięć to tylko dlatego, że stanowi remix genialnych kompozycji sprzed lat (jak choćby tło towarzyszące eksploracji zamku Hyrule albo okazjonalnie pobrzękujące nuty Zelda's Lullaby) . OSTów Ocarina of Time czy Majora's Mask do tej pory słucham z przyjemnością, w przypadku Breath of the Wild nie ma do czego wracać.

ocenił(a) grę na 9
AlexAshtray

Oj nie jest tak źle i polecam zapoznać się z pięciopłytowym albumem wydanym w zeszłym roku, który nieźle czaruje i po dwóch latach "przerwy" od BOTW ponownie nabrałem chęci tym razem za sprawą Switch i Master Mode :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones