PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853457}
7,2 1 362
oceny
7,2 10 1 1362
The Medium
powrót do forum gry The Medium

Ocena "The Medium" jako gry "6/10"
Ocena "The Medium" jako gry przygodowej "7/10"

Zacznijmy od silnika graficznego, Na moim laptopie gra powinna śmigać na maksymalnych ustawieniach, niestety lecz gra na ultra ustawieniach nie była płynna.

- Po pierwsze to wszechogarniający antyalising i blur który w wielu miejscach tak rozmazywał teren że nawet podczas cudscenek postać na pierwszym planie była rozmazana. Masakrycznie to wyglądało, po zmianie paru parametrów gra chodziła bardzo płynnie i dało radę grać w nią na przyzwoitym poziomie. Ale blur i antyalising porzuciłem.

- Pomimo zmniejszenia ustawień nadal występowały niesnantki i niefajne smaczki, takie jak dropy fps' podczas cudscenek i połączeń dwóch światów, oraz jak główna bohaterka poruszała się na podzielonym ekranie to miało się wrażenie że coś jest spowalniane.

- Następnie Twarz głównych bohaterów. U Dorocińskiego broda świeci się jak by doklejona wywoskowaną plasteliną, u głównej bohaterki włosy robią ten sam efekt. a do tego ma się wrażenie jak by była cały czas brudna, czy to na twarzy czy na palcach.

+Graficznie Gra jest na Wysokim poziomie.
Tereny które zwiedzamy czy to w świecie normalnym czy też duchowym wypadają naprawdę dobrze.

-Niestety silnik graficzny nie podołał kompletnie grze emocji na twarzach, są sztywne i brzydkie. A gra która skupia uwagę głównie na twarzach bohaterów, zbliżeniach oraz cutscenkach powinna trzymać ten poziom... Niestety jest kiepsko.

-A bieganie głownych bohaterów "ja pikole" jak by mieli zaraz klocka postawić i szukają kibla... Masakra.

2. Muzyka jest po prostu dobra i klimatyczna. Ale nie zrobiła na mnie WOW!, ani nie trzymała w napięciu

3. Odbicia w lustrach jak najbardziej na +, Bardzo dobrze prezentuje się odwrócony świat w lustrze.

4. Zagadki Strasznie proste i monotematyczne, zdobywasz coś i za sekundę używasz, nie musisz szukać gdzie dany przedmiot pasuje jak np w seriach "silent hill / resident evil"

5. Jump Scary? - Jest aż jeden

6. Klimat miała budować muzyka i osamotnienie, ale jeżeli już poznasz lekko grę to wiesz że nie masz się czego bać.

7. W grze głównie klikamy, aby przeczytać lub rozpocząć jakąś akcję, i tu mamy odniesienie do pkt "6". Nawet jeżeli coś Ciebie goni a podbiegasz gdzieś i klikniesz to pojawia się sekwencja użycia albo przejścia i wtedy już jesteś nieśmiertelny. jeżeli wyłapiesz ocb to nie boisz się przechodzić gry :).

8.Totalny symulator chodzenia, Truchtu ze świstakiem wychodzącym z dziupli, albo Sprintu... Nie mówię że to złe, toć to przygodówka, ale mogło by to Lepiej wyglądać jeżeli się głównie na tym skupiamy. A jest średnio.

9. Niektóre przyciski do kliknięcia i rozpoczęcia skryptu są umieszczone w dziwnym miejscu, Co daje efekt taki że, jak coś się dzieję i musisz szybko czegoś użyć zrobić to chodzisz jak ciołek bo złapał byś tą betoniarkę z prawej jak pokazuje kropka a tam nie możesz złapać....
Bo trzeba od przodu.

10. Plakaty Angielko polskie, Angielskie napisy, i Brak Dubbingu. - Bez problemu do przebrnięcia, mogło być ładniej i lepiej ale mi to akurat jakoś nie psuło odbioru z gry.

11. Świat Dorocińskiego w momencie zwiedzania biblioteki, czasami efekty naprawdę leżały i kwiczały oraz raziły w oczy. Np Ogromna półka która spada i ma wszystkie szuflady. W czasie upadku nowo generowane półki 3d pojawiają się, wypadają z niej i spadają na ziemie. A za 3d szufladami nadal mamy pełne półki 2d.

12. Fabuła jest naprawdę Ciekawa i Dobra, dużo tutaj zakręceń, szukania i łączenia jak i zmyłek od twórców. Natomiast nie wyrwała mnie z kapci, może za dużo dobrych filmów jak i książek.

-Co do fabuły jest bardzo dużo wskazówek, przez które obmyśliłem jakiś plan już na początku gry (z 1%-20%) i myślę że 80% tego co sobie ubzdurałem zgadzało się. Za dużo zdradzają fabularnie bez fabuły... Po co?

-A no i największy minus, rozumiem że gra zapisuje się automatycznie, nie przeszkadza mi to po prostu podchodzę wtedy do niej w momencie jak mam czas i nastawiam się na to że wciągnie mnie na 1h a nawet po takim czasie nie będę miał save'a. Nie potrzebuję quick savów itp. Gra wymusza na Tobie taki styl gry więc siię dostosowujemy.

No ale Panie jak umierasz z 20 razy bo szukasz rozwiązania ucieczki, i nie ma szybkiego wczytania tylko oglądasz 20 razy tą samą cud scenkę a do tego gra za każdym razem się wczytuje i zamiast pograć od razu to czekasz po 45 sekund za każdym razem...... Aaaaaaa nie w tych czasach



Gra przygodowa bez Walki, więc tak ją traktujmy...
Symulator chodzenia z bardzo prostymi łamigłówkami i znajdźkami...
Za błędy wymienione wyżej i niedopracowanie gry w wielu momentach gra dla mnie warta jest jakieś 50zł.
Ocena Jej jako przygodówki to "7/10"
a Ocena jej jako gry to "6/10"

Warto w nią zagrać, choćby dla wizualnego efektu otoczenia, poznania i rozwikłania fabuły, jak i muzyki. Sprawdźcie Co stworzyło nasze Polskie Studio Bloober Team.

Natomiast nie nastawiajcie się na super duper fajerwerki!.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones