PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10012587}
7,3 1 829
ocen
7,3 10 1 1829
The Quarry
powrót do forum gry The Quarry

Czy to jeszcze gra?

ocenił(a) grę na 5

Poważnie? Tytuł dostaje wysokie oceny za to, że jest filmem interaktywnym? Kiedyś w gry się grało, a teraz dostajesz pada do rąk, by nacisnąć guzior między jednym a drugim dialogiem. Niewiarygodnie płytki slasher, który kopiuje filmowe schematy. Nic dziwnego, że branża gier wideo to śmiech na sali. Niespełnieni reżyserzy próbują swoją frustrację przelać na kod programistyczny. Z miernym skutkiem. Sami grafomani, którzy nawet nie udają, że potrafią pisać dojrzałe opowieści. Ani to gra wideo z prawdziwego zdarzenia, a co gorsza, ani przyzwoity film na letnie wieczory.

chris3z8

Tak, bo ludzie wiedzą co kupują. Jak cię takie rzeczy nie interesują to masz przecież pełno innych gier w których możesz się wykazać.

ocenił(a) grę na 4
chris3z8

Moim zdaniem to branża filmowa ostatnio jest w tyle za grami i to mocno. Obecnie kino komercyjne to dno i wodorosty. W zasadzie magia kina znana z poprzednich dekad umarła i robione są ciągle te same schematy, filmy bez głębi i znaczenia. Nawet kino niezależne jest cieniem tego z dawnych lat. Natomiast w ostatnich latach gry są miejscem gdzie widuje się ciekawe scenariusze, dobrze napisane postacie i
odwagę robienia czegoś w imię sztuki a nie kolorowych slajdów dla mas. Nawet proste historie potrafią być pokazane z klasą a nie w najbardziej prostacki sposób jak obecnie w kinie. W The Quarry nie grałem ale nie rozumiem twojej krytyki odnośnie formy gry którą każdy gracz rozumie jeśli zna poprzednie gry tego producenta oraz treści bo nie wiem czego ty się spodziewaleś po grze która ma być oparta na motywie obozowego slashera. Tu powinien się liczyć klimat, poczucie zagrożenia i metody zgonów bohaterów a nie głębokie rozważanie bohaterów nad sensem istnienia. Oczywiście gra mogła by jakoś ten schemat przełamać ale to nie koniecznie musiało by się spodobać fanom tego gatunku. Grałem w Unii Dawn, bawiłem się świetnie i spodziewam się że tu będzie podobnie bo wiem na co się piszę a nie oczekuję czegoś czego nie mam szans dostać.

ocenił(a) grę na 5
_GHOST_

Problem w tym, że studio utknęło w martwym punkcie. Znaleźli sobie niszę, którą zapełnili. Osiągnęli sukces komercyjny, i niczym Marvel - jedzie na jednym formacie. Czym to się różni od poprzednich dokonań? Ograne zabawki, a sama rozgrywka ogołocona z podstawowych funkcji. Rozumiem, że tego się oczekuję obecnie od studia, ale dlaczego za każdym razem muszą stosować podobne triki scenariuszowe? Dialogi w tej historii naprawdę są niskiej jakości. I proszę mi tu nie przytaczać, bo konwencja, bo taniość gatunkowa. Nie oczekuję dramatu społeczno-politycznego, ale kiedy poznałem ten gatunek filmowy mam wrażenie, że autorzy upodobali sobie, kto więcej wciśnie ogranych schematów. Niczym w ,,Call of Duty'' - skrypty, skrypty, skrypty. Trudno się przejąć historią, kiedy od premiery ,,Until Dawn'' widziałem to kilkakrotnie. Przecież to kopiowanie własnych pomysłów!

ocenił(a) grę na 4
chris3z8

Jeśli mówisz że dialogi są słabe to szkoda. Oglądałem początek gry i rzeczywiście kilka zdań brzmiało żenująco. Co do ogranych schematów to przekonam się dopiero jak zagram. Historia w Until Dawn mi się podobała choć mam nadzieję że ta tutaj się jednak trochę różni. Jeśli zaś chodzi o formę to dla mnie nie jest to problemem. Lubię gry tego rodzaju jeśli mają ciekawą historię do opowiedzenia. Nie jest ich znowu aż tak dużo choć zgadzam się że brak rozwoju jest zły i może się skończyć jak w przypadku Telltale Games. Robiąc takie gry trzeba iść w jakość a nie ilość. Quantic Dream robią to dobrze, tematyka się zmienia w każdej grze a gameplay dostaje kilku usprawnień z każdą kolejną grą. Może to studio też pójdzie tą drogą w przyszłości i zmieni trochę konwencję.

ocenił(a) grę na 5
_GHOST_

Nie sądzę, aby zmienili taktykę. Upodobali sobie wyznacznik, jak ,,kręcić'' gry wideo i będą szli w zaparte. Bezpieczna polityka wydawania gier jest dzisiaj w cenie, więc jakoś nie wierzę w nagły zwrot akcji.

ocenił(a) grę na 9
chris3z8

Ta gra jest super, trzeba patrzeć na fabułę, a jak się nie chce grać tylko narzekać to się nie gra :P

chris3z8

Są w tej grze postacie homoseksualne ? Nie lubię takich.
z góry bardzo dziękuję za odpowiedz !

KihyunJisoo

A jakie lubisz?

ocenił(a) grę na 5
KihyunJisoo

Nie lubisz? Twoje profilowe mówi co innego.

chris3z8

Gościu gry interaktywne powstały w latach 80.Jedną z pierwszych gier to był choćby Dragon Lair na Laserdisc.W latach 90 chyba najbardziej znanym tytułem Mad dog Mccree i Wing Commander.Juz nie wspomne o nowych tytułach które dalej wychodzą jak choćby Detroit become in human czy Until Down.Więc nie mów że kiedys to było jak ten gatunek gier jest stary jak cała branża.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones