PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631588}
8,8 20 tys. ocen
8,8 10 1 19626
The Walking Dead: Season One
powrót do forum gry The Walking Dead: Season One

Znalazłem ciekawy artykuł na pewnej stronce odnoszący się do drugiego sezonu i oto jakie
jego wizje zostały przedstawione:

Scenariusz pierwszy: bezpośredni ciąg dalszy
Pierwszy sezon zostawił nas z potencjalną główną bohaterką, a także szeregiem wątków i
postaci, które zawsze mogą wrócić. To wydaje się być najbardziej naturalnym i oczywistym
rozwiązaniem: skoro zarówno komiksowy pierwowzór jak i serial mają taką strukturę, to i
kolejne epizody gry powinny ciągnąć wątek dalej.
Wydaje mi się, że istnieje jednakże jeden powód, dla którego może być to trudne do
przeprowadzenia: Clementine. Jest aktualnie główną postacią tej historii, więc wypadałoby,
aby to nią gracz sterował. Jednakże trudno wiarygodnie przedstawić, że w takich czasach i
okolicznościach, mała dziewczynka ma wpływ na decyzję dorosłych i mówi im w dialogach, co
mają robić.
To oznaczałoby, że w drugim sezonie kierowalibyśmy kolejnym opiekunem, lub opiekunką
Clementine. Prawo serii nakazuje, że skoro wcześniej był to czarnoskóry mężczyzna, to tym
razem pewnie byłaby to biała kobieta. Tylko co z trzecim sezonem? Opiekun zginie i
Clementine znowu będzie sama?

Scenariusz drugi: dziesięć lat później
Przesunięcie akcji w przyszłość rozwiązuje problem wieku Clementine. Teraz jest starszą
nastolatką, zahartowaną przez otaczający ją świat. Dzięki temu zachowujemy bezpośredni
związek z sezonem pierwszym i możemy spojrzeć na bohaterkę z nowej perspektywy.
Jednocześnie to rozwiązanie sprawia, że w historii pojawia się olbrzymia, wieloletnia dziura
fabularna (którą można do pewnego stopnia załatać retrospekcjami), a co gorsza, przez 10 lat
świat może zmienić się drastycznie. Na przestrzeni kilkunastu tomów komiksu, upłynęło około
dwóch lat czasu. Zmieniła się dynamika zachowań zombie, zaczęły pojawiać się większe
ludzkie osady. Dziesięć lat później oznacza, że nie ma już co liczyć na żadne pożywienie z
puszek, bo się dawno przeterminowało, wiele zombie po prostu uległo rozkładowi i leżą gdzieś
w krzakach chrumkając, a wszystko zarosło.
To zupełnie inny świat niż opowiadające o początkach paniki The Walking Dead.

Scenariusz trzeci: jeszcze raz to samo, ale równolegle
Gdy przenoszenie akcji dalej w przeszłość może być zbyt ryzykowne, można spróbować
opowiedzieć kolejny raz historię o wybuchu epidemii zombie przy pomocy nowych bohaterów.
Wątki mogą być zupełnie nowe, ale od czasu do czasu będą przenikały się z pierwszym
sezonem.
W świecie The Walking Dead już raz coś takiego się zdarzyło: firmowana logiem serii książka
pt. "Narodziny Gubernatora", opowiadała historię jednej z postaci znanej z komiksu. Była
wstępem do dramatycznych wydarzeń, jakie przytrafiły się potem ekipie Ricka. Książka sama w
sobie była mocno średnia, na dodatek po raz kolejny opowiadała o początkach epidemii.
Dlatego też tworzenie galerii zupełnie nowych, równoległych postaci wydaje mi się mało
prawdopodobne.

Scenariusz czwarty: zapychanie dziur
To chyba najmniej prawdopodobny scenariusz, ale w sumie po Telltale wszystkiego można
się spodziewać. Czas w The Walking Dead płynie różnie, pomiędzy poszczególnymi epizodami
potrafiły minąć miesiące lub tygodnie, czasami było to jednak kilka godzin. To pozostawia dość
czasu aby opowiedzieć historię pomiędzy pierwszym a drugim, lub drugim i trzecim epizodem.
Skąd pojawił się w grupie Mark? Kiedy Ben nawiązał współpracę z bandytami? Jak się dobrze
zastanowić, to w te trzy miesiące pomiędzy pierwszym, a drugim epizodem można wmontować
cały sezon. To rozwiązanie ma swoje plusy, znani bohaterowie, ale też i minusy: z góry wiemy,
jak to się wszystko skończy. No i nie odpowiadamy na pytanie pt. "co z Clementine?".

Co o tym sądzicie? Który z podanych scenariuszy chcielibyście w drugim sezonie? Bo np wg
mnie to fajnie by było jakby zrobili właśnie równoległe wydarzenia zupełnie innych bohaterów, a
później przetrwałaby tylko dwójka którą widzi Clementine. No i w trzecim sezonie byśmy już
mieli dalsze losy dziewczynki i napotkanych właśnie przez nią dwojga ocalałych z tego
drugiego sezonu.
Ewentualnie od razu mogliby kontynuować losy małej i też nie miałbym nic przeciwko. Ważne
żeby jakieś powiązania między sezonami były.
I strasznie szkoda, że już nie zagramy Lee...

ocenił(a) grę na 9
wito_filmweb

Sugerując się zakończeniem, to moim zdaniem najlepszą opcją by było żebyśmy się wcieli w postać Christy lub Omida i zaopiekowali się Clementine,szukali nowego schronienia na bardziej wyludnionych terenach, znaleźli nową grupę itd.

ocenił(a) grę na 10
Tortuga033

Christy i Omid mają za mało charyzmy, nie posiadają też ciekawej przeszłości.

ocenił(a) grę na 9
Jedr0i

Christa, jak już. Owszem, może i nie są tacy charyzmatyczni jak Kenny, ale nie są całkowicie płascy. Dla mnie są dosyć przyjemni. O ich przeszłości nie wiemy zbyt wiele, więc zawsze ją można rozwinąć,ale przeszłość Lee też nie jest jakaś "urywająca dupę". To chyba nie jest aż tak ważnym aspektem, co kto robił wcześniej? Liczy się tu i teraz.

ocenił(a) grę na 8
Jedr0i

Należy zwrócić uwagę na fakt, że zarówno Christa jak i Omid zostali marginalizowani do samego końca. Nigdy tak na dobrą sprawę nie wchodziliśmy z nimi w głębszą interakcję prócz tego, że na jaw wyszła możliwa ciąża dziewczyny. Co za tym idzie jakim cudem można mówić tutaj o braku charyzmy skoro nie pokazała ta dwójka póki co niczego?

ocenił(a) grę na 8
wito_filmweb

Scenariusz drugi, trzeci oraz czwarty od razu ląduje w koszu. Telltale zapowiedziało, że najnowszy sezon ma zawierać w sobie wpływ wszystkich (dosłownie wszystkich) decyzji jakie gracz podjął w sezonie pierwszym. Co za tym idzie 10 lat w przód to stanowczo za dużo, prowadzenie odrębnej historii nie ma racji bytu, bo i jaką tutaj rolę odegrają nasze wybory, a łatanie dziur nie ma kompletnego sensu, ponieważ ponownie pozostaje kwestia naszych kroków. Akcja musi zostać pociągnięta do przodu. Opcje są dwie, albo będziemy sterować Christą tudzież Omidem, albo samą Clementine tyle tylko, że zostaniemy świadkami jej stopniowej alienacji i samodzielnego postępowania. Fabuła może zostać popchnięta do przodu maksymalnie o 6 do 8 miesięcy, ponieważ Christa jest w ciąży więc pojawienie się dziecka ni stąd ni zowąd wprowadziłoby niepotrzebny zamęt i brak logiki.

A co do retrospekcji. To one zapewne będą ale w jakimś "dodatku" jaki Telltale szykuje nam na sierpień.

ocenił(a) grę na 9
tomb2525

właśnie coś się w tej sprawie ruszyło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,14032813,Czy_Telltale_Games_zapowiada_now y_sezon_The_Walking.html
Trzeba przyznać, że wygląda intrygująco... Czyżby Vince to nowy główny bohater?

ocenił(a) grę na 8
wito_filmweb

Mam już odpowiedź. Materiał ten jest tak na 100% teserem zapowiadającym DlC dla sezonu pierwszego gry The Walking Dead. Tytuł taki figuruje na liście gier prezentowanych podczas tegorocznych targów E3, które odbędą się dokładnie 11 czerwca. Możliwym jest, iż znowu przyjdzie nam pokierować Lee ponieważ twórcy zapewne będą celować w tą trzymiesięczną wyrwę pomiędzy "A New Day" i "Starved for Help". Ewentualnie głównym bohaterem będzie kto inny, ale są spore szanse na to, że o naszą grupkę ocalałych się otrzemy.

ocenił(a) grę na 8
wito_filmweb

Dodaje nowy link w związku z tym zamieszaniem odnośnie gry :)

http://vine.co/v/b3twh3FAVFP

ocenił(a) grę na 9
tomb2525

właśnie chciałem to wstawić :) Wydaje mi się, że Vince i Bonnie to te dwie osoby, które widziała Clem...

ocenił(a) grę na 8
wito_filmweb

Możliwe, ale czy Telltale rezygnowałoby z efektu zaskoczenia po to tylko by przedstawić głównych bohaterów sezonu drugiego? Wydaje mi się, że raczej woleliby mieć ten as w rękawie, szczególnie jeśli popatrzymy na to, w jakim miejscu zakończyła się akcja sezonu pierwszego.

ocenił(a) grę na 9
tomb2525

Jeśli przyjdzie nam kierować całkiem nowymi postaciami, to mam nadzieje że będzie to miało powiązanie z 1 sezonem, a nie że będzie to całkowicie inna, odrębna historia...chcę wiedzieć co dalej z Clem.

ocenił(a) grę na 8
Tortuga033

Dokładnie. Przecież gdyby zaczęli nowy sezon z nowymi postaciami, do S1 byłoby po prostu bez znaczenia. Poza tym jak nasze wcześniejsze wybory wpłynęłyby na nową grupę z którą nigdy nie było styczności? Absurd. Moim zdaniem to co teraz nam zaprezentowali jest albo materiałami promocyjnymi DLC, albo po prostu zapowiadają nowych bohaterów, którzy dołączą do starego składu.

ocenił(a) grę na 9
tomb2525

No właśnie, tym bardziej że twórcy mówili że decyzję podjęte w 1 sezonie, będą miały jakieś skutki w 2. Skoro tak, to musi być jakaś ciągłość fabuły i myślę że te dwie postacie wiążą się z tym co napisałeś.

ocenił(a) grę na 10
Tortuga033

Wybory z 1 sezonu będą miały znaczenie w większym bądź mniejszym stopniu w Walking Dead 400 Days, natomiast wybory z 400 Days, będą miały znaczenie w 2 sezonie. Więc wszystko wskazuje na to, że 2 sezon będzie połączony z 1 i 400 Days.

ocenił(a) grę na 10
tomb2525

To samo powiedzieli z Mass Effectem,że twoje wybory będą miały znaczenie, a co wyszło to wyszło... ;D

ocenił(a) grę na 8
morgana000

W Mass Effect nie grałem także się nie wypowiadam. Niemniej jednak zdaję sobie sprawę z faktu takiego, iż ta swoboda w świecie TWD jest bardzo malutka, jednakże pewne decyzje mogą wpłyną na dalszy przebieg. Może nie sprawa Carley czy Lilly, ale np. pozostawienie przy życiu Bena robi już spore pole do popisu w kwestii emocjonalnego rozwiązania sprawy. Dodatkowo nawa grupa (która będzie w dodatku) mogłaby się przyczynić do takiego rozwoju spraw.

ocenił(a) grę na 10
wito_filmweb

Pierwszy najlepszy

ocenił(a) grę na 9
wito_filmweb

Dokładnie wielka szkoda ,że nie zagramy Lee :/ bardzo polubiłem te postać.

ocenił(a) grę na 9
wito_filmweb

Mogły by pojawić się postacie serialu jak Merle. Było by ciekawie. :)

ocenił(a) grę na 9
LordWieslaw55

Dixony jakby się pojawiły to było by lodzio-miodzio.

ocenił(a) grę na 9
Tortuga033

Nie pojawią się, bo Dixonów nie ma w komiksie :) A gra jest na podstawie komiksu, a nie serialu.

ocenił(a) grę na 9
Ravereth

Wiem.