PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695571}
8,3 10 260
ocen
8,3 10 1 10260
The Walking Dead: Season Two
powrót do forum gry The Walking Dead: Season Two

A więc, ten temat będzie zawierał spekulacje co do potencjalnych bohaterów przyszłych epizodów i samych wydarzeń epizodu 4, na podstawie obrazka prezentującego epizod 4 "Amid the Ruins". To nie są bezpodstawne spekulacje więc czytacie to na własną odpowiedzialność. Spoilery z TWD1, 400 days i TWD2.

Pierwsze na co zwróciłam uwagę oglądając ten obrazek:
http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20131217202349/walkingdead/images/c/cf/Ami d_TR_Home_Screen.png jest sposób ukazania Clementine. Tylko patrząc na niego mam ciary. Mam wrażenie, że to co się działo w pierwszym sezonie to będzie pikuś w porównaniu do tego do czego doprowadzą twórcy TWD biedną Clementine. Wydarzenia z pierwszego sezonu delikatnie odzierały Clem z niewinności dziecka. Za to już pierwszy sezon pokazał, że Clementine mentalnie już dzieckiem nie jest. Życie z poczuciem winy śmierci tylu osób, puste, pełne beznadziei spojrzenia (jak te przy ognisku), niezwracanie uwagi na takie rzeczy jak zabawki - jako nieprzydatne do przetrwania. Konieczność manipulowania ludźmi i ciągłego bycia gotową na czyjąś zdradę. Clem zapowiada się na jedną z najlepiej skonstruowanych postaci w historii gier. Na reddicie ktoś wstawił ciekawy komentarz dotyczący tego, w jaki sposób można zinterpretować ten obrazek:

"The people standing around her are all dead. They are dead as a result of Clem's actions or inactions. She stands amid the ruins, not of just buildings or the corpses of the dead but, the ruins of her own soul.
That's my theory anyway."

O ile wcześniej w ogóle nie przeszło by mi przez głowę coś takiego, jednak po TWD1 a szczególnie zakończeniu i początku TWD2 gdzie zupełnie twórcy nie patyczkują się z Clementine, myślę że coś takiego jest możliwe. Pewno jest jedne - będzie się działo. I jestem przygotowana na przerażające rzeczy.

Kolejna rzecz która zwraca uwagę to postaci stojące wokół Clem. Jedną postać widać wyraźnie, resztę można poznać po konturach. Ta prezentuje się rozjaśniony obrazek: http://i.imgur.com/fH1ZkBy.png więc od razu można zauważyć Eddiego.
Widać też Vince'a, Troy'a z epizodu 2 (sezonu 2) i wszystko wskazuje że też i... Kenny'ego ---> na forum telltale można zobaczyć dyskusję na ten temat: http://www.telltalegames.com/community/discussion/53866/amid-the-ruins-slide/p1

Jedno jest pewne. Ten sezon zapowiada się niesamowicie.

hermiona52

Możliwe że te postacie będą stały za Clem w momencie zabójstwa (np. Carvera) albo obrazek ma coś symbolizować . Myślę że osoby na obrazkach mogą zginąć z winny Clem ale szkoda by było wtedy Kenny 'ego i Eddiego bo to świetne postacie .

ocenił(a) grę na 9
hermiona52

Tak, mi tez sie wydaje że to dusze tych którzy zginęli, w koncu Troy nie żyje już, więc po jakiego kija mieliby przedstawiać różne postacie z różnych scen gry. Tylko co wspólnego ma z tym Eddie. A własnie, mi sie wydaje że to nie Kenny tylko Wyatt. Mam nadzieje że Ken jednak przeżyje :) Zresztą sposób w jaki została przedstawiona Clem, rozcierająca sobie krew na policzkach... Moja pierwsza reakcja na ten obrazek to 'eizod 4, 5... Zaraz.. Coś mi tu nie pasuje' Dosłownie poderwałam sie na rowne nogi i normalnie zaskocznie dało o sobie znać. A pamiętać jaka Clem była w pierwszym sezonie, ojejej. Wtedy nie potrafiła nawet patrzeć na szwendaczy.

Jednego jestem pewna, będzie się działo.

Trivlie

Troy żyje przynajmniej na razie :) .Faktycznie to może być Wyatt . Też mam nadzieje , że Kenny przeżyje , ale na samym początku mówili , że dokończą historię Kenny ' ego . No właśnie dokończą. W zapowiedzi pokazane jest jak Carver uderza Kenny ' ego i głupio by było , że dali nam postać tylko po to by zginęła . Możliwe jest , że spotkamy postacie z 400dni , które wybrały się z nami . Bonnie zawsze idzie .
Myślę , że w obozie Carver' a spotkamy więcej osób bo to trochę mała grupa Carver ,dwóch jego ludzi , Bonnie i uciekinierzy (grupa Carlos, Sarah , Rebecca ,) , Kenny i Sarita i możliwe Nick i Alvin . Z Lukiem jak jest nie wiadomo .Pewnie postacie z 400 dni (i Eddie) i ktoś jeszcze . Podejrzewam , że w 3 epizodzie poznamy trochę sytuację . A w 4 epizodzie wybierzemy stronę i staniemy do walki po stronie Carver'a lub buntowników . Ciekawe czy powrócą starzy znajomi jak Lilly i Molly , grupa chora na raka ,czy będziemy mieli do czynienia z grupą nowych postaci .

ocenił(a) grę na 9
OrkSzwajcarskiBaron

No to teraz sie pogubiłam, myslałam ze Troy to jest ten który został zastrzelony kiedy Carver zrobił nam 'wjazd na chatę', ten co stał rzy oknie. Nie sądze żeby Kenny zginął w 3 epizodzie.
Molly nie powróci na sto procent, w pierwszym sezonie możemy ją zastrzelić więc nie a co do Lilly to kto wie.
Wiecie co by mnie wprawiło w zachwyt? Gdybysmy w jakimś celu wrócili do jednej z lokacji z pierwszego sezonu. Byłoby naprawdę fajnie. Dla mnie Molly to była zaraz po Lee i Clem moja ulubiona postać z jedynki więc ubolewam nad tym że jej powrót w dwójce jest niemożliwy...

Trivlie

Troy to koleś co na początku miał być Carver'em(wygląd).Koleś , którego zastrzelił Kenny to Johnny, czy jakoś tak. Troy stoi w zapowiedzi z AK. Co do powrotu do starych miejsc to raczej wszystko wskazuje , że podróżujemy do Welington .Piąty obrazek ma w tle miasto podobne do tego z samego początku . Z tym Welington coś jest. Skąd wszyscy wiedzą o tym miejscu(rozmowa z Azjatą). Pisze z telefonu.

ocenił(a) grę na 9
hermiona52

Ja widzę tam Doug'a i Carley - przy lewym i prawym krańcu. Dlatego na początku myślałem, że są to osoby, których śmierć Clem widziała (pamiętam, że była przy obydwu), ale z drugiej strony myślę że te cienie (z wyjątkiem Kena i Eddie'go) mają po prostu wypełniać tło i nadawać mroczny klimat okładce. Zwróciłem jeszcze uwagę, że Kenny i Clem prawdopodobnie oboje stracą swoje czapki.

hermiona52

będzie dokładnie tak...ten obrazek symbolizuje Clem stojącą nad martwymi ciałami , śmiercią której nie mogła zatrzymać. Zginął prawie wszyscy z 400 days. Histora Kenniego ma być zakończona czyli możemy się spodziewać czegoś druzgocącego. Natomias mnie bardziej ciekawi tytuł 5 epizodu...( jest podobny do tego z 1 sezonu ) także możemy się domyślać , że będzie naprawdę dobrze i prawdopodobnie bardzo smutno. NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ !!!! :D

hermiona52

To mało powiedziane, że Clem jest odzierana z niewinności, dziecko którym do niedawna była jest po prostu wypruwane z niej wraz z każdą śmiercią i decyzją. Strasznie się boję, że wyrośnie z niej ciężka suka, którą będziemy lubić tylko dlatego ponieważ będziemy wiedzieć przez co musiała przejść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones