PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695571}
8,3 10 214
ocen
8,3 10 1 10214
The Walking Dead: Season Two
powrót do forum gry The Walking Dead: Season Two

Jeśli gra utrzyma poziom pierwszego epizodu i tym czasem nie będzie zbytnio ustępować poprzedniczce, jest jak na razie murowanym faworytem do tytułu Game of the Year 2014. Pierwszy sezon miał takich nagród ponad 90.

Chociaż oczywiście nie jest to gra bez minusów (taka zresztą nie istnieje), za jej największą wadę uważam jej epizodyczność. Podzielenie gry na odcinki i tym samym osadzenie jej w konwencji serialu dodaje jej filmowości i klimatu, ale przy okazji jest niesamowicie irytujące. Gdyby chociaż kolejne odcinki pojawiały się w regularnych odstępach, to jeszcze bym to przebolał, ale mamy do czynienia z milczeniem nt. przewidywanej daty premiery albo z przekładaniem jej w nieskończoność.

Drugi epizod również tworzonej przez Telltale Games gry "The Wolf Among Us" wyszedł na początku lutego, niecałe... 4 miesiące po premierze pierwszego. Pierwszy epizod drugiego sezonu TWD ukazał się w połowie grudnia. Drugi został zapowiedziany na początek marca, a skończy się pewnie na przełomie marca i kwietnia.

Moim zdaniem dużo lepiej byłoby pójść drogą Remedy i wydać wszystkie epizody naraz (vide "Alan Wake"), zespolone w całość. Bo owszem, podzielenie gry na odcinki zwiększa zainteresowanie grą i podekscytowanie nią graczy, ale tylko w teorii. W praktyce dochodzi jeszcze niedotrzymywanie terminów i brak regularności, które zamieniają zalety na irytację. Tak nie powinno być.

Evangarden

Dokładnie. Powinni zrobić coś w stylu "Alan Wake", gdzie gra również jest podzielona na odcinki tylko, że wszystkie odcinki mamy od razu po zainstalowaniu gry.

Evangarden

W pierwszej linijce miało być "tym samym".

ocenił(a) grę na 9
Evangarden

Nie zgadzam się. Żyjemy w świecie natychmiastowej gratyfikacji i nielimitowanego dostępu do kultury. Każdy kto wie co to VPN może mieć dostęp do netflixa/hulu, mamy itunes, spotify, badncamp, youtube, humble bundle, steam, GoG, twitch.tv etc. etc. czy popularniejszy niż wszystko powyższe 'sklep torrent'. Przeciętny zjadacz chleba robi się coraz bardziej niecierpliwy bo przeciętni zjadacze chleba szybko się adaptują. Twoja wypowiedź jest zresztą symptomatyczna bo zamiast wykorzystać narzędzia, które wymieniłem powyżej do skonsumowania innych wysokiej jakości kawałków kultury, zamiast użyć całej masy innych narzędzi by jakiś kawałek kultury stworzyć Ty zdecydowałeś się dać wyraz swojej irytacji i zniecierpliwieniu.

Ta irytacja jest esencją Twojej wypowiedzi i mam wrażenie, że pozbawia Cię dystansu. Jak myślisz czym w tej chwili zajmują się pracownicy studia Telltale Games? Między innymi pracą nad trzecim epizodem Wolf Among Us i Walking Dead. Development process trwa w najlepsze a Ty zdajesz się sądzić, że jedynym powodem dla którego nie możesz zagrać w kolejny epizod TWD jest zła wola twórców. Nie wiem czy interesowałeś się kiedyś tworzeniem gier, ale zapewniam Cię, że jest to czasochłonny proces i przy obecnym stanie zasobów studia telltale obranie preferowanego przez Ciebie sposobu dystrybucji skończyło by się tym, że w drugi sezon TWD zagrałbyś w najlepszym wypadku pod koniec 2014 roku.

Model dystrybucji TWD jest właśnie tym i niczym więcej - modelem dystrybucji. Wartościowanie go nie wydaje mi się specjalnie zasadne a irytacja z jego powodu wydaje mi się niepokojąca i niezdrowa.

Pro tip: używanie w dyskusji stwierdzeń typu: "tak nie powinno być", "tak to już jest", "większość tak robi", "wszyscy tak robią" nie jest zbyt dobrym pomysłem. Polecam się nad tym zastanowić.

Pozdrawiam.

Forc3ofWill

ale pie*dolenie xD

Forc3ofWill

Chyba mamy tu nie do końca zadowolonego pracownika Telltale Games. Xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones