PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643537}
8,5 3 314
ocen
8,5 10 1 3314
To the Moon
powrót do forum gry To the Moon

Dziura w fabule?

ocenił(a) grę na 9

Dlaczego po usunięciu River ze szkoły, brat bliźniak Johna (Joey) nagle ożył? Przecież matka przejechała go samochodem PRZED tym jak John zaprosił River do kina. Dlatego też jej zniknięcie nie mogło mieć na to żadnego wpływu.

ocenił(a) grę na 10
celebes

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że tylko usunięcie River nie wytłumaczy wszystkiego i nie naprawi, więc nie tylko ją usunęła, ale też zmieniła inne wydarzenia i wspomnienia. Ale grałem w to kilka miesięcy temu, to mogłem zapomnieć =/

celebes

To należy rozpatrywać dwutorowo. Po pierwsze dlatego, że John poznał River na tym odpuście/jarmarku, kiedy jego brat jeszcze żył. Usunięcie River sprawiło, że na tymże jarmarku nigdy się nie spotkali, co zmieniło "przyszłość". Po drugie, celowo napisałem "przyszłość" w cudzysłowie, gdyż to wszystko działo się tylko w myślach umierającego, starego już Johna. Sama Eva mówiła, że coś nie pozwala im zmienić myśli/wspomnień Johna, aby został on astronautą. Okazało się, że to wspomnienia o River nie pozwalają niczego zmienić, gdyż John kochał bidulkę, chciał ją pamiętać i przy niej być. Po wymazaniu River, Johna już nic nie "trzymało" przy autentycznej wersji wydarzeń, więc w jego umyśle powstała alternatywna wersja jego życia (czyt. jego brat w tej wersji nie zginął). Ufff... trochę to zamotane, ale nie ma tutaj dziury fabularnej ;)

ocenił(a) grę na 10
celebes

Z teo co zrozumiałem, to najpierw zmieniła los Joey'a, a potem odsunęła River. Pani doktor nie było większość czasu na ekranie kiedy dokonywała zmian, więca poza tym trudno powiedzieć co jeszcze wykombinowała.

celebes

Ewa zmieniła przede wszystkim dwie rzeczy:
-zapobiegła wypadkowi Joeya- dlatego widzimy go potem
-jak to sama określiła "przesunęła" River gdzie indziej, co oznacza, że mogli się spotkać na festynie, ale nie widzieli się w szkole.

celebes

Wydaje mi się, że wyglądało to tak:
- Johny spotkał River na festynie i w tej chwili właśnie zakiełkowało jego marzenie o locie na księżyc
- Eva uratowało Joey'a - dzięki temu Johny nie musiał brać leków, przez które zapomniał wydarzenia z dzieciństwa (w tym także pierwsze spotkanie z River)
- Eva całkowicie usunęła River ze szkoły - Johny w ten sposób mógł zacząć spełniać swoje marzenie
- Spotkanie Johny'ego oraz River w NASA było ich dopiero drugim spotkaniem - Johny prawdopodobnie zapomniał o ich pierwszym spotkaniu, ale marzenie zostania astronautą zostało. Natomiast możliwe, że River wciąż na niego czekała (nie wiadomo), ale pewne jest, że także postanowiła spełnić swoje marzenie z dzieciństwa, pomimo chorowania na autyzm.

Oczywiście wszystkie te wydarzenia powstały tylko w umyśle Johny'ego, w realnym świecie niestety wszystko skończyło się niezbyt szczęśliwie :( Wszystko przez to, że Johny nie próbował zrozumieć choroby River, dlatego coraz bardziej się od niej odsuwał. Z powodu utraty pamięci nie rozumiał także istoty tworzenia przez nią króliczków z origami. Natomiast River z fotograficzną pamięcią doskonale pamiętała ich pierwsze spotkanie, jednakże z powodu choroby zamknięta w sobie dziewczyna nie potrafiła mu tego wyjaśnić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones