PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606954}
7,7 4 596
ocen
7,7 10 1 4596
Tomb Raider: Anniversary
powrót do forum gry Tomb Raider: Anniversary

Mam pytanie ...

ocenił(a) grę na 7

Hej ! Troszkę się pogubiłam... Skończyłam niedawno LCTRL i która część jest jej kontynuacją ?
Bo nieby Aniversary wszyła wcześciej niż Underworld, ale w opisie jest napisane że to Underworld
jest kontynuacją LCTRL. Chodzi mi o fabułę. Ktoś mi pomoże ?

dagao

Ja też nie jestem pewna. Najpierw grałam w Legendę, później w Underworld i na koniec właśnie Anniversary. Na wikipedii można przeczytać, że "historia opowiedziana w grze została skorygowana, aby pasowała do drugiego scenariusza, choć nie zawiera wyraźnych odwołań do fabuły Legendy". Ja to trochę traktuję oddzielnie.

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Yhmmm... Właśnie przeglądałam kilka stron i okazało się właśnie że Underworkld jest kontynuacją LCTRL, a Aniverasry to zupełnie odzielny wątek. Tak czy siak dzięki za pomoc ;)

dagao

Larujesz się teraz? xD jakaś część? xD

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

A tak na polski mogłabyś ? :P XD Późno jest i nie łapie :l

dagao

Spoko, chodziło mi o to czy grasz xD

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Aaaa spoko XD Tzn LCTRL skończyłam jakieś 2 lata temu ale wciąż powracam ^^ No i właśnie chciałabym poznać ciąg dalszy - czy odnajdzie matkę itp. Stąd temat :P A ty ?

dagao

Zachciało mi się od nowa Anniversary, właśnie wyszłam z gry xD przyznam, że za pierwszym razem nie mogłam przejść T-rexa... no szlag mnie trafiał, serce waliło, więc zrobiła to za mnie kumpela (która później sama u siebie nie dawała rady ;p), a dziś tak usiadłam i stwierdziłam "A, spróbuję!" - no i udało się xD

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Anniversary hmmm... Kusi mnie żeby zagrać ;d
'szlag mnie trafiał, serce waliło,' - szczerze to znam to uczucie z Legendy. XD Mam słabe nerwy :P
Opiszesz mi z grubsza jak wygląda Aniversary ?

dagao

Legendę wspominam chyba najcieplej :) jak bardzo kiedyś wydawała mi się trudna!

Jasne ;) w Anniversary będziesz musiała stoczyć cztery cięższe od innych walki - z T-rexem, centaurami, mutantem Torso i na końcu z Natlą. W tych pojedynkach konieczne jest użycie adrenaliny (męczyłam się z tym strasznie). Reszta przeciwników to m.in. wilki, niedźwiedzie, goryle, nietoperze, szczury czy lwy. Lara odwiedza Peru, Grecję, Egipt oraz Zaginioną Wyspę. W grze występuje bonus - Croft Manor (bardzo lubię ;)). Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że początek gry najbardziej mnie interesuje. Mam na myśli to, że reszta lokacji już mnie niestety nudzi. Wolę, gdy jest jakaś dżungla, wodospad itd.

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Też wolę takie lokalizację. Np. w Legendzie bardzo lubiłam Ghanę ze względu na widoki <3
Jeej Anniversary zapowiada się genialnie ;D Jak ja lubię stres, postacie które chcą mnie zabić i jacyś kolejni wrogowie. Jeeej ! :D

dagao

Hahaha osobiście wolę strzelaninę z najemnikami ;) mooże jakiś tygrysek raz na jakiś czas ale jednak ludzie. Natomiast absolutnie nie znoszę pająków z Underworld. Nie wiem jak to przeszłam.
Ghana była świetna - do tego muzyka <3 szczególnie podobał mi się Kazachstan... zima, śnieg, jazda na motorze, ściganie pociągu xD

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Tak ściganie pociągu z dodatkiem kilkunastu jeepów z najemnikami próbującymi cię zabić. Genialne :D Ale za to właśnie lubię Legendę. Muszę się zdobyć na odwagę i wypróbować swoje siły w Underworldzie i Anniversary. Będzie ciężko no ale czego się nie robi dla takiej genialnej serii :P

dagao

Pamiętam jak jeszcze grałam w Demo bo nie miałam gry na własność - przechodziłam wiele wiele razy aż utrwaliłam sobie każdy ruch. Po wejściu w tunel (po spotkaniu z pierwszym tygrysem) gra się kończyła a ja chciałam dalej :D W Legendzie brakuje mi tylko z dwóch-trzech dodatkowych misji.

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Hehehe ja miałam - mam grę na własność (kupiona za 15 zł xD).
Nawet nieźle sobie poradziłaś ;D

dagao

W wakacje kupiłam w empiku wszystkie gry chyba za 40zł (pomarańczowe opakowanie) bo chciałam zagrać w Anniversary a tak to opłacało mi się kupić wszystkie...jeszcze w takiej cenie. Co prawda mam jeszcze oddzielnego Underworlda ale jakby kiedyś płyta chciała się zarysować to mam w zapasie :D
Jak tylko pewna osoba zwróci mi gry muszę jeszcze raz zmusić się do The Angel of Darkness bo zaczęłam i jakoś nie skończyłam :/ (denerwujące sterowanie)
A ty przechodziłaś?

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Na razie tylko Legendę. Ściągam z netu Underworlda ale coś mi nie wychodzi :d Chyba bd musiała ją kupić na Allegro (wolę nie kupować w normalnym sklepie bo by się przyczepili że 16 lat nie mam XD)... No cóż takie życie >.<

dagao

Wątpię żeby zwrócili na to uwagę, ale zależy od sprzedawcy. Niech ci rodzice kupią na gwiazdkę xD

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Tak tylko wytłumacz moim rodzicom, że nic mi się nie stanie, że nie zejdę na złą drogę jeśli w to zagram XD Nie no trzeba to inaczej załatwić... No cóż jestem zdeterminowana i będę miała tą grę. Jeszcze wszyscy zobaczą :P

dagao

Tomb Raider to klasyka kurcze! :)) nie ma tam przelewania krwi, występują logiczne zagadki, lepsze to niż bezczynne siedzenie przed telewizorem (no chyba że oglądamy coś ciekawego :P). Umila czas i w ogóle. Ustalcie, że będziesz grać tylko w weekendy przez 2h na przykład a później się zobaczy xD
Niech dadzą ci się na czymś wychować! ^^

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

No podałam kochanej mamie wszystkie powyższe argumenty a ona :
,,Chyba od czegoś jest napisane, że gra od 16 lat no nie ? Do spania i nie zawracaj mi głowy'' .
Ehhh... Pozostaje mi tylko Allegro ;__;

dagao

Próg wiekowy oznacza także poziom trudności. Faktycznie swojemu dziecku też bałabym się dać grę ale z uwagi na to, że TR znam - kupiłabym na pewno gdyby mu zależało :)
Skoro mówisz, że nie masz jeszcze 16 lat - na TR2013 z przyzwoleniem bym troszkę poczekała, ale Legenda czy Underworld spokojnie.
A o potrzebach trzeba rozmawiać, o xD

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Dobre .... Jutro będzie drugą część naszych ''negocjacji''. xd Dzięki za wsparcie <3 :P

dagao

Nie ma za co :P

dagao

Ps. Jeśli masz słabe nerwy to Anniversary będzie cię może "irytować" :P tzn. fakt że jest trudniejsza + masa złowieszczych zwierząt ;)

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Jeeej pewnie wyskakujące z ukrycia ? I tak już nie lubiłam tych kotów w Legendzie ;/

dagao

W większości tak.

dagao

Co tam? ;) udało się namówić rodziców? :P

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Niestety nie ale za niedługo( 30min) poproszę tatę aby założył mi konto internetowe a potem zamawiam Larę na allegro i już. Koniec nie będę dłużej czekać.

dagao

To jeśli można mi zapytać do której klasy chodzisz?
W każdym razie nie spiesz się. Masz dużo do nadrobienia (Underworld, Anniversary, TR 2013...), ale ja czasem bym bardzo chciała zacząć przechodzić je od nowa tak jakbym co dopiero je kupiła (zwłaszcza najnowszą).

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

I gimnazjum a ty? Ja bym właśnie chciała kontynuować Legendę reszta na razie schodzi na drugi plan. Ja próbowałam zainstalować Legendę od nowa(dla przypomnienia oraz tak jak ty lubię przechodzić od nowa) ale coś mi nie wyszło-wina płytki :P

dagao

Ja to studia :)
Dlatego ja nie odinstalowałam mimo iż przeszłam :P w którym momencie instalacji tkwi problem?

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Chyba w tym że (jak właśnie doczytałam) mam wersje do Windowsa XP a od miesiąca mam Windowsa 7. Podejrzewam że w tym tkwi problem. XD

dagao

Raczej nie. Ja tez mam siodemke i chodzi bez problemu (a wczesniej jeszcze na Viscie gralam). Zaczep kolege w szkole, takiego co to zna sie na kompach i pomoze xD

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Albo to albo ściągne. Trzeba sobie jakoś radzić :P

dagao

Ale bym coś sobie nowego przeszła :) a tu czekać trzeba

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Dokładnie, ale mimo tego bardzo lubię wracać do Legendy i od nowa zbierać te nagrody itp itd. Nawet nie wiesz, jak się cieszę, gdy okazuję się, że czegoś zapomniałam i, że znów trzeba pogłówkować :P

dagao

Wczoraj włączyłam sobie Legendę, ale szybko się nią znudziłam - wałkowana wiele razy :)
Powodem jest też moje "uzależnienie się" od ostatniej części, ale za wiele nie będę zdradzać, nie chcę psuć zabawy ;)

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Dzięki ;) Ja cały czas lubię Legendę i podejrzewam że jak długo będę do niej wracać tak długo będzie dla mnie genialna i trudna. Mogłabyś mi powiedzieć czy Anniversary bardzo różni się od Legendy? Chodzi mi tu głównie o poziom trudności ;)

dagao

A grałaś w coś jeszcze? (z TR oczywiście)
A więc tak... Anniversary jest zdecydowanie trudniejsze, chyba najbardziej z całej tej trylogii. Brakuje walki z najemnikami, zastępują ich zwierzęta - wilki, niedźwiedzie, lwy, goryle, mumie czy bossy (najtrudniejsze do pokonania, wymagana jest umiejętność użycia adrenaliny). Generalnie wszystko jest na wyższym poziomie, nic nie przychodzi łatwo i trzeba się trochę momentami pomęczyć.

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Niestety nie Legenda to była moja pierwsza część. No to mnie pocieszyłaś ;/ Ja mam jakieś takie słabe nerwy że walkę w Ghanie z Rutlandem musiałam powtarzać z 15 razy a za każdym razem trzęsłam się jak galareta. Tak wiem ma się to coś XD Nie lubię również jak mnie jaguary z zaskoczenia atakują ale o tym zapewne już wiesz ^^ No cóż najwyżej wykituje ale gra jest tego warta. Obawiam się jednak że w Anniversary zagram dopiero podczas dłużeszej przerwy od nauki - w święta. Mam po prostu zbyt dużo nauki a chciałabym dla przypomnienia w Legendę zagrać. Przepraszam :(

dagao

Nie no, za co masz przepraszać xD
A zamówiłaś już ją? No to wtedy kiedy będziesz miała czas, nadrób całą trylogię i bierz się za najnowszą to może pogramy kiedyś w trybie wieloosobowym ;)

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Hmmm było by bardzo ciekawie :P Już dodałam do koszyka i będę zamawiać B)

dagao

*Edit
Ja też się cykałam, głównie w Underworld ale tam to akurat chodziło o pająki ;)

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Hahah pająki to co innego :P Ej mam problem gdy przeglądałam opis gry to było tam napisane że gra działa w Windowsie XP/Vista/2000 a ja jak już wspominałam ma 7 ;/

dagao

Tak, ale gra wyszła wtedy kiedy jeszcze nie było siódemki, więc nie było tam oznaczenia Windows 7. I tak ci zadziała bez problemów :)

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Ufff. Dzięki ;)

dagao

Siódemka to takie ulepszone XP z grafiką z Visty ;)

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Nie ma to jak pierwsze zakupy na allegro: właśnie przyszedł do mnie e-mail że kupiłam 4 Anniversary od różnych osób (y)

dagao

Widocznie zaglądałaś na cztery różne profile i przy każdym wzięłaś grę do koszyka (wystarczy jedno kliknięcie i kupione, też tak kiedyś zrobiłam przez przypadek). Rada: wybierz jedno i olej resztę :P

ocenił(a) grę na 7
Ofeflia

Hahah widzę że nie jestem jedyna :') Napisałam do tego od którego kupiłam 2 Lary. A jak to olałaś to nie przyszło ci żadna paczka za którą musiałaś płacić? :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones