PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606910}
7,8 3 332
oceny
7,8 10 1 3332
Tomb Raider II
powrót do forum gry Tomb Raider II

Trochę jestem zniesmaczony, bo wszystko ma swoje granice. Rozumiem trudną grę, ale istnieje pewien poziom przyzwoitości. A tymczasem wygląda to tak: w jednym z poziomów zginąłem około 200 razy, a grę załadowałem może ze 350 (i nie są to liczby z kosmosu). Naprawdę, po takiej dawce, kiedy wreszcie znajduje się klucz, po tym jak nasz umysł przed chwilą zajmował się niczym innym tylko kombinowaniem jak przeskoczyć te cholerne 7 platform, naprawdę odechciewa się myślenia gdzie należy go użyć.

Mam tu na myśli konkretnie poziom "Świątynia Xian", choć inne lokacje tylko niewiele "lepsze". A cały motyw z pomieszczeniem z pająkami, kiedy to po ciemku musimy odnaleźć wejście na górę to przegięcie totalne. (oczywiście, można użyć flar i zbadać sobie dokładnie lokację, a potem załadować grę i przejść fragment na jednej flarze by ich nie tracić, ale czy to sprawiedliwe?)

Dochodzi do tego, że naprawdę kamień spadłby mi z serca gdyby kolejna lokacja okazała się idealnie prostą drogą bez przeciwników, niż labiryntem w ciemnościach, w którym sukcesem okazuje się odnalezienie małej kładeczki, na którą można skoczyć z niedostrzegalnej stamtąd platformy i przeskoczenie tam po uprzednim zginięciu 74 razy. A nie o to przecież w grach chodzi.

Ciekaw jestem jak na tle "TR2" prezentuje się ten mityczny poziom "Dark Souls".

użytkownik usunięty
Piotrek4

No , nie było tak źle z trudnością. 4 część jest znacznie trudniejsza (w zasadzie to najtrudniejsza) , chociaż przeszedłem ją z 5 razy to i tak zawsze musiałem posiłkować się solucją.

Ps. Przypomniało mi się jak to kiedyś grałem pierwszy raz w 2 część na komputerze PC 486DX z czarno-białym monitorem i z wyłączonym dźwiękiem (bo było za mało pamięci RAM i z dźwiękiem gra się nie uruchamiała). Heh to , był klimatyczny hardcore :D

ocenił(a) grę na 9
Piotrek4

Jakiś żart? 200 razy to nawet w całej grze nie zginąłem...

Nie słuchajcie. Gra ma świetnie wyważony poziom trudności.

Piotrek4

Tomb Raider II jest najłatwiejszą grą spośród pierwszych czterech części. Tak na prawdę to dopiero ostatni świat sprawa pewne problemy - mówię tu o Chinach. No, ale po to jest nieograniczona ilość save'ów. Zdecydowanie stara seria Tomb Raider nie jest dla wszystkich.

ocenił(a) grę na 10
Piotrek4

Kiedyś gry były po prostu trudniejsze i znacznie ciekawsze.
Dawały więcej satysfakcji.
Porównaj sobie jak dziecinnie proste są np: Legend, Anniversary czy Underworld.
Pod względem trudności ze starych części TR 1,2,3 były i tak prostsze niż TR4 :)

ocenił(a) grę na 10
Piotrek4

Przesada. To jest chyba jedyna gra którą w życiu przeszedłem całą od początku do końca :) powody były różne np. właśnie zbyt trudne gry chwile pograłem i nie chciało mi się grać dalej ale głównym powodem dla którego przegrałem całą TRII jest fakt ,że to super gra ech... sentyment wielki... te czasy już nigdy nie wrócą :( teraz coś co było moją główną frajdą czyli gry już mnie prawie zupełnie nie bawią więc zostają wspomnienia. Pozdrawiam wszystkich którzy również czują sentyment do Lary i pamiętają te poziomy jak Opera House czy Wenecja :)

ocenił(a) grę na 10
michalsmm

Wiadomo. TR 1 i TR 2 były najlepsze z serii.
Zresztą TR 1 była wielkim przełomem. Pierwsza gra 3d taka z prawdziwego zdarzenia. Gra roku. Oceniana na same 10.
Druga część nie była przełomem, ale kontynuowała i rozwijała zalety oryginału.
Do tego była dostosowana bardziej do systemu okienkowego windows 95.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones