PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801857}

Total War: Trzy Królestwa

Total War: Three Kingdoms
7,8 111
ocen
7,8 10 1 111
Total War: Trzy Królestwa
powrót do forum gry Total War: Trzy Królestwa

Kiedyś (chyba nawet na tym forum) ktoś napisał mi że seria total war się "ukonsolnia" .. wtedy pomysł ten wydał mi się niedorzeczny i podejrzewam że całą wypowiedź rozmówcy zbyłem jakimś sarkastycznym .. nie do końca tak zabawnym jakbym chciał komentarzem ..

Lata minęły i o to mamy 3 królestwa .. grę tak odległą od Medievala 2 czy pierwszego Roma że aż ciężko poznać że to ta sama seria ..

Okazuje się że "joke is on me" bo nie potrafię zrozumieć jak gra taka jak Medieval 2 .. która ma na plecach kilkanaście lat jest bardziej zaawansowaną grą (nie licząc grafiki) od tego bubla? Jak to możliwe że seria gier tak się cofnęła a mechanika poszła w tak żałośnie uproszczoną stronę.. Upadek serii można zaobserwować od Empire (pomimo kilku w miarę udanych tytułów póżniej) .. jedna od rome II to co się dzieję z serią to jakaś tragedia ..

Jak z czegoś tak dobre total war mogło zawędrować na totalne dno?
Przynajmniej stare gry i mody do nich wciąż są dostępne ..

CZacza

Zastanawiam się skąd wniosek iż Medieval 2 jest bardziej zaawansowany mechanicznie od Trzech Królestw ? Sledzę ten tytuł od samego początku i mechanicznie to będzie najlepszy total war, jakbyś był taki miły i podał jakieś porównanie co jest lepsze w Medievalu 2 od Trzech królestw byłbym wdzięczny :)

AAAron94

Mechanika zarządzania osadami np.. zamiast uproszczonej budowy (podobnej do tej z roma czy warhammera) mieliśmy podział na miasta i zamki (jedne bardziej do wspierania ekonomii drugie do wspierania armii) .. Bardzo nie podoba mi się również samo uzupełnianie armii .. Struktura kampanii dzięki inwazji mongołów czy tatarów, nadzór papieski, czy pojawienie się czarnej śmierci dodawało też nieco koloru rozgrywce i było do wkomponowane bardziej naturalnie niż np. inwazja chaosu w Warhamerze (która przynajmniej w moim przypadku była wyjątkowo rozczarowująca) ..
Co więcej - cała mechanika misji np. gdy dziedzic jednej z frakcji dawał Ci misję zabicia króla .. aranżowanie małżeństw (np twój własny generał chciałby żebyś ożenił go z jakąś wyjątkowo "urokliwą" księżniczką).. i tak dalej..
Podobnie zresztą bitwy, gdzie same jednostki mają więcej opcji (jak luźna formacja i obrona pozycji i tak dalej)..
Dodatkowo ważna rzeczą jest to ze mechaniki wprowadzone w nowszych grach są bardziej inwazyjne (w sensie bardziej ograniczają rozgrywkę kiedy w medievalu często pozostawały opcjonalne przez co wydawały się bardziej naturalne) Chodzi mi tutaj np. o rozwój generała .. który działa tu i tu .. tyle że w nowszych grach masz drzewko rodem z RPG kiedy w starszych grach generał nabierał umiejętności przez to co robił np był okrutny albo dobrze dowodził gdy się bronił (to takie proste przykłady ale było tego znacznie więcej)..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones