PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606065}

Uncharted 2: Pośród złodziei

Uncharted 2: Among Thieves
1 578
chce zagrać
Uncharted 2: Pośród złodziei
powrót do forum gry Uncharted 2: Pośród złodziei

z pewnego powodu, gdyż jest polecana jako wyznacznik dobrej grafiki na PS3.
Cóż, obejrzałem kilka gameplay'ów na youube i na filmikach gra prezentuje się, nie powiem, dość nieźle.

Niestety, miałem okazje, zagrać w tę grę u kolegi, na tv HDready, i jedyne co mogę powiedzieć to to że grafika na żywo jest marna. Jeśli to jest to czym ludzie się tak zachwycają, to na prawdę nie wiem czym tu się można zachwycać. Grafika jest słaba i cierpi na wszystkie przypadłości konsol.

Nie pograłem długo, ale fabularnie gra wydawała się rzeczywiście całkiem fajna.
Sam styl gry także wydaje się niezły. Takie Tomb Raider w bardziej cywilizowanych lokacjach :P

Także, poza grafiką, Uncharted 2 jest nawet dość ciekawe.
Nie oceniam, bo nie grałem długo i nie przeszedłem gry.

ocenił(a) grę na 10
matix87

To ja nic z tego nie rozumiem; fabule gry oceniasz wysoko, mimo faktu, ze nic o niej nie wiesz tak na prawde. Bo wszelkie zwroty akcji, charaktery postaci i chocby final buduje fabule jako calosc. Niech bedzie, gre preszedlem, masz racje - fabula jest na plus. Ale trudno zgodzic sie, ze Uncharted 2 ma srednia grafike! W statystykach gry znajduje sie taka pozycja 'czas spedzony na staniu w bezruchu' i po pierwszym przejsciu gry mialem tam przeszlo poltorej godziny, bo momentami nie moglem sie po prostu oprzec kunsztowi graficznemu. Przepych detali, jakosc wiekszosci tekstur, tych najwazniejszych, animacja wody i sniegu, to co dzieje sie z Nathanem i jego ubraniem, ogien, GRA SWIATEL robia piorunujace wrazenie. Koniec kropka.

Saren_oO

To może tak:
Nie mam zamiaru tutaj tworzyć jakiejś wojny i wykrzykiwać ze PC lepszy od PS3 itp.
Po pierwsze:
Przyznaję, konsoli nie mam.
Po drugie:
Jak mówiłem, grałem w tą grę osobiście, po uprzednim oglądnięciu filmików na youtube. Nie grałem długo, ale ta chwila wystarczyła mi by stwierdzić, że gra mi jak najbardziej pasuje. To z czym mi sie od razu skojarzyła to Tomb Raider, a lubię tę serię. Dlatego chciałbym zagrać w uncharted, tylko że z myszką i z klawiaturą. :P
No i po trzecie:
Grafika.
Na początek powiem, że nie mam mocnej grafiki w PC. Wiec to nie kwestia, "że mam super kompa, lepszego od PeEsa 3" i musze zbluzgać grafike w uncharted. Nie.
Po prostu, całe życie grając na PC, w natywnych rozdzielczościach, i z wysokimi ustawieniami (pomijając najnowsze gry) widząc jak prezentuje się uncharted NA ŻYWO byłem po prostu wstrząśnięty. Ta gra wyglądała biednie na HDTV. Po tylu zachwytach i wychwalaniach, oczekiwałem czegoś lepszego. Wszyscy mówili ze to najlepiej wyglądająca gra, nie tylko na PS3 ale w ogole.
A więc powtórzę, grafika cierpi na wszystkie przypadłości konsol. Rozdzielczość niższa niż HDready ( i tego efekty), słabe tekstury, to są najbardziej widoczne i dokuczliwe rzeczy jakie można spostrzec od razu. itd...
Animacja wody wcale nie jest zachwycająca, ze sniegiem nie wiem jak jest bo nie widzialem. Ale czy czasem Lost Planet nie miało super śniegu. W "kryzysa" nie grałem ale wiem ze akcja dzieje sie na oblodzonych mapach, może bł tam śnieg? nie wiem...

Byłem ostatnio w supermarkecie (dokładniej w "realu"), i trafiło się że gra była prezentowana i można było sobie pograć. Stanowisko było puste no to pomyślałem, że chwile sobie "popykam".
Gram, gram, po czym po dłuższej chwili podchodzi 2 ludzi, i jeden do drugiego,
"widziałeś? Uncharted, choć zobacz..."
Chwile oglądają, po czym ten drugi mówi.
"Słaba ta grafika, myślałem że gra wygląda lepiej".

Goście najwyraźniej też nie mają PS3 i pewnie też pierwszy raz widzieli na żywo gameplay.
Możesz oczywiście powiedzieć, że to sobie wymyśliłem. Jeśli tak myślisz, to proszę bardzo, nie mam zamiaru sie wykłócać, bo mi sie najzwyczajniej w świecie nie chce.
Powtórzę to jeszcze raz.
Uncharted całkiem ładnie prezentuje się na nagraniach np. na youtube, ale na żywo grafika zawodzi, bo wtedy wychodzą na jaw wszystkie bolączki konsol...
Uncharted 3 ma wyglądać jeszcze lepiej, czytałem w zagranicznej gazecie, podobno wyciskają co sie da żeby 3 była jeszcze ładniejsza od 2. Wiec może 3 mnie zadowoli.

Możliwe, że ciebie, jak i reszte konsolowców, ta grafika zachwyca najwyraźniej dlatego że przywykliście do obrazu gier na PS3. Że nie przeszkadza wam ze gra nie jest wyświetlana w natywnej rozdzielczości, itd...

Wierz mi, gdyby ta gra była poprawnie przeniesiona na PC, to by nikt nie miał wątpliwości która wersja wyglądałaby lepiej.
A wymagania sprzętowe? Tu właśnie wchodzi optymalizacja którą widać na konsolach, dlatego wszystkie gry przeniesione z konsoli na PC wyglądają lepiej na tym drugim. Jeśli nie ingerowano w optymalizacje, no to mamy w wersji PC jedynie wyższą rozdzielczość do wyboru. Typowy port z konsoli w jaki ostatnio grałem na PC, to "Project Snowblind". O ile dobrze pamiętam, poza zmianą rozdzielczości, w ustawieniach nie było praktycznie nic.
Optymalizacja z konsoli została wiec przeniesiona również na PC, a więc słabe tekstury, słabe obiekty geometryczne, lokacje niezbyt rozbudowane i tak dalej...
Wszystko to skutkowało całkiem niskimi wymaganiami.

Crysis ma miano niezoptymalizowanego. I dobrze! Bo przecież o to chodziło! By gra wyglądała lepiej niż wszystko inne, dlatego nie starano się optymalizować (CZYTAJ upraszczać) grafiki. Nie szczędzono na teksturach, na geometrii, i innych optymalizacjach ktore są widoczne na konsolach z racji ich architektury, nikt nie tworzył tego z myślą o jednej stałej(niezmienialnej) rozdzielczości, mało tego dodano nowe efekty, ktore w dzisiejszych gra się pojawiają...
to wszystko przełożyło się na niesamowitą grafikę, o dowolnej rozdzielczości, co zostało okupione wysokimi wymaganiami sprzętowymi. NIE MA NIC ZA DARMO.

Optymalizacja, to nie cudowny zabieg. Ona na konsolach po prostu musi być, żeby te gry chodziły płynnie. Gdyby pierwszy Crysis był stworzony z tymi wszystkimi optymalizacjami, ktore sa na konsolach to by nie wyglądał tak jak wygląda. Nikt w "Kryzysie" nie narzeka na cienie, na geometrię, na tekstury i inne rzeczy, bo i nie morze narzekać. Oczywiście sporo czasu mineło od premiery kryzysu, standardy cały czas sie podwyższają, tworzone są lepsze rozwiązania, ale generalnie nikt Kryzysowi, nawet w dzisiejszych czasach, nie zarzuci, ze źle wygląda.

matix87

Aaa, całkiem możliwe że telewizor na którym oglądałem tę grę nie był HDready, tylko Full HD (coraz bardziej się do tego przekonuje), i przez to grafika wyglądała dla mnie paskudnie.
Także, część mojego niezadowolenia może wynikać właśnie z tego.

matix87

Pozwólcie, że się wtrącę. Powiem Ci matix tak. Też czytałem na temat Uncharted 2(jeszcze gdy nie miałem PS3), że gra ma kapitalną grafikę. Obejrzałem na jutjubie kilka gamepaly'ow i gra mi się spodobała. Kilka tygodni później pojechałem po Playstation 3 do Media Markt (Centrum handlowe M1 - Kraków) i nie kupiłem gdyż nie mieli na sklepie i kazali mi przyjechać za kilka dni. Myślę sobie ok, ale wstąpie jeszcze po zakupy do marketu tak jak w twoim przypadku "REAL". Wchodzę i patrzę PS3, a na niej wypalona gra Uncharted 2. Powiem szczerze, że rozczarowałem się. Spodziewałem się czegoś więcej, ale postanawiam, ze popykam chwilę w nią. Gra mnie wciągnęła, lecz dalej czułem niesmak związany z grafiką. był to telewizor Sony HD 32 cale lub 26, nie pamietam dokładnie. Gdy kilka dni później kupiłem już Ps3 i 40 calowy Full HD telewizor Samsung poszedłem do kolegi powiedzieć, że zawiodłem się na Unchartedzie 2, gdyz mialem okazje zagrac w hipermarkecie. Poprosiłem go zeby mi pozyczył tą grę. Pożyczył mi, poszedłem wiec do domu i odpaliłem gre na moim Samsungu 40 calowym.

NIE MOGŁEM UWIERZYĆ, że telewizor potrafi tyle uczynić. Na moim telewizorze gra wyglądała KAPITALNIE. Nigdy nie widziałem gry lepszej graficznie. Różnica pomiedzy telewizorem z marketu a moim byla kolosalna, oczywiscie na korzysc mojego telewizora. U tego samego kolegi zagrałem w ta sma gre na telewizorze tez Samsung 40 cali tyle ze HD ready i moze ciut lepiej wygladala u mnie ta gra anizeli u niego, ale i tak byla duuzo lepsza niz na tym "hipermarketowym" sony 32, lub 26 cali. Tak więc mysle ze nie ma tu do rzeczy czy telewizor jest hd ready czy full hd, a wielkosc telewizora. Na jakim telewizorze grales u kolegi, bo podejrzewam ze w markecie grales na takim jak ja, czyli 26-32.

mariantsw

standard - 32 cale

matix87


Gry na Ps3 na zwykłym tv wygladają normalnie. Chociaż ja na swoim zykłym Tv potrafiłem dostrzec kunszt graficzny (dzungla, dzungla, dzungla) i grało mi się świetnie.
Ale żeby gra kopała to musisz miec tv z HD i wtedy jest git. Wystarczy 720p i jazda.
A jeżeli tv był full Hd to co ?? Uncharted chodzi w 720p to do 1080p sam tv go nie podciagnie. A ze gra jest przeznaczona na 720 to wiesz chyba sam.

Baja_3

no jesli ogladalem grafike na tv 1080p no to musial byc upscaling co wcale obrazu nie poprawia, i możliwe ze przez to mam kiepksie wrażenia z grafiki.
Chociaż ogolne moje zdanie jest takie samo, grafika w uncharted wcale nie kopie, jest oczywiście świetna jak na konsole, jednak, jak mowilem,
jesli gra by była poprawnie przeniesiona na PC to oczywistym jest, ze lepiej by wygladala na tym drugim

ocenił(a) grę na 10
matix87

Ludzie nie czytajcie tego co tu piszą!!
Grafika jest naprawdę super, a cała gra jest wyje...sta!!
I tyle nic więcej o tej grze nie trzeba mówić.

slawek0309

panu podziękujemy.
Ja się wypowiadam szczerze i dziele się moimi spostrzeżeniami, z resztą, nie tylko ja takie mialem.
Powiedziałem przecież, że gra mi się podoba!
Narzekałem tylko na grafike, ktora rzekomo miała być "w kosmos", a taka nie była.

ocenił(a) grę na 9
matix87

aha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones