PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611339}
8,5 1 649
ocen
8,5 10 1 1649
Vampire: The Masquerade Bloodlines
powrót do forum gry Vampire: The Masquerade - Bloodlines

Gra jest świetna. Dawno się tak dobrze nie bawiłem, ale niestety błędy nawet z najnowszym fanowskim patchem potrafią zdenerwować. Mam obecnie problem z misją, w której Imalia (z Nosferatu) każe nam rozstawić w pewnym mieszkaniu kamery. Jak się okazało w moim ekwipunku była tylko jedna, a mam ustawić 3. Czy jest jakiś sposób, aby dostać więcej kamer? Są dostępne w jakimś sklepie? Wpisywałem już w konsoli kod "give item_g_wireless_camera_1", ale dostawałem różne itemy (zależnie od numeru kamery). Nie chcę tej misji przechodzić zabijając tę kobietę, nie chcę też pozostawiać jej nierozwiązanej, bo troszkę szpeci to dziennik. Jeżeli jest jakiś sposób, bym mógł przejść tę misję, to proszę o pomoc.

ocenił(a) grę na 9
mordimmer

Hejo! Czy masz może zainstalowane spolszczenie do tej gry?To może być przyczyną twojego problemu z tym zadaniem, u mnie dodatkowo nie da się ukończyć tutoriala żeńską postacią, nieważne jaki klan wybiorę :/ Może przyczyna leży w patchu spolszcającym?

ocenił(a) grę na 10
TurellX

Tak, mam spolszczenie. Możliwe, że w tym tkwi problem. Z kamerami udało mi się jednak poradzić ustawiając jedną w odpowiednim miejscu mieszkania, później wpisując w konsoli kod "item_g_wireless_camera_1". W tym momencie w ekwipunku pojawiła mi się nowa kamera. Niestety w ten sposób mogę nosić jedynie jedną, ale misję dałoby się wykonać. Dałoby się, bo gdy teraz próbowałem ją zrobić już na parterze mieszkania (gdzie nikogo nie ma) misja aktualizuje się i w dzienniku zaznaczona jest jako niezaliczona. Ale gram dalej, bo gra niezwykle wciąga. Dzięki za odpowiedź. :)

ocenił(a) grę na 9
mordimmer

To zadanie o którym mowa można określić w tej grze jako "francę" bo z polskim patchem nie da się wykonac, a w oryginalnym patchem czasami wywalało zadanie jako niezaliczone, także jeżeli masz save jeszcze przed wyjściem z tego hotelu to jest do odratowania :) Wystarczy wczytać zapis i zobaczyć reakcje Imalii po powrocie :)

ocenił(a) grę na 10
TurellX

Mam zapis, ale już grę ukończyłem. Może przy drugim podejściu uda mi się to zadanie wykonać. Teraz biorę się za Vampire the Masquerade Redemption, chociaż nie ukrywam, ale mam ochotę przejść Bloodlines jeszcze raz.

ocenił(a) grę na 9
mordimmer

W Bloodlines masz jeszcze kilka zakończeń do odblokowania, także nie ma się nad czym zastanawiać ;) Co do Redemption - też bardzo dobry tytuł, choć to już inny rodzaj i klimat :) Tutaj masz tylko 3 zakończenia, a jakie ujrzysz to już zależy od poziomu człowieczeństwa u głównego bohatera.

ocenił(a) grę na 10
TurellX

Do Bloodlines jeszcze nie raz wrócę. A Redemption właśnie zaczynam i już mi się podoba klimat. Czytałem wiele niepochlebnych recenzji, ale już nie raz grałem w świetne gry, które dostały niezłe baty od recenzentów. Pobieram teraz fanowskiego patcha i mogę zaczynać. Tak w ogóle, to dzięki za odpowiedzi. Przeglądam Twój profil i znalazłem wiele swietnych gier, w które chyba niedługo zagram, a i filmy niektóre mnie zaciekawiły :)

ocenił(a) grę na 9
mordimmer

Zatem, łap zaproszenie, z chęcią zalukam na twój profil bo też mogę odkryć coś ciekawego z filmów i gier z twojej strony :) A co to za fanowski patch do Redemption?

ocenił(a) grę na 10
TurellX

Na profilu nic na razie nie ma, ale już wkrótce postaram się go uaktualnić. Konto założyłem w zasadzie, żeby utworzyć nowy wątek, już nawet nie pamiętam o czym. Ale zaproszenie zaakceptuję oczywiście :)
Ten fanowski patch uaktualnia grę do wersji 1.2 i naprawia podobno masę błędów. Niestety u mnie grę zepsuł, bo pojawił się czerwony obraz i za nic nie mogłem go naprawić. Ale cóż, nie każdemu, jak było napisane, będzie działał.

ocenił(a) grę na 10
mordimmer

mordimmer, a powiedz mi, jak uruchomiłeś konsolę? Też mam buga którego mogę obejść kodem (misja traffic), ale za nic nie mogę uruchomić kodów. Myślałam, że to przez spolszczenie, ale jeśli Tobie się udało, to widocznie ja coś źle robię... u mnie żadna kombinacja -console; -console 1; -console1 w ścieżce pliku nie działa :/

Arau

To gra na silniku Source, więc działają na nią cheaty na gry Valve.

Wejdź w Opcje, Klawiatura, Zaawansowane i kliknij Włącz konsolę deweloperską czy jakoś tam.

Oby to pomogło.

ocenił(a) grę na 10
SztywnyPatyk

Nie mam w ogóle ustawień zaawansowanych w grze :(

ocenił(a) grę na 10
Arau

Też miałam z tym problem ale się udało:)
Wchodzisz tam gdzie jest zainstalowana gra. U mnie C:/pliki programów(x86)/Activision/Vampire-the masquerade bloodlines
Robisz skrót ikonki vampire (nie launcher!) np. na pulpit albo skąd uruchamiasz grę i klikasz prawym przyciskiem na ikonce, wybierasz właściwości i w okienku element docelowy dopisujesz -console
pamiętaj o spacji (powinno tak wyglądać "C:\Program Files (x86)\Activision\Vampire - The Masquerade Bloodlines\vampire.exe" -console
Jak uruchomisz grę wciśnij tyldę i pojawi się konsola:)

ocenił(a) grę na 10
DziadekZaplutek

Niestety i to przerobiłam :( W teorii, wszystko ok, w folderze docelowym tworzą się odpowiednie skróty z dopiskiem -console, ale tylda nadal nie uruchamia konsoli. Może ma to związek z nazwą folderu na który instaluje się gra? Instalator wrzuca ...\Activision/Vampire - Bloodlines\ a nie \Activision\Vampire - The Masquerade Bloodlines\... ale zmiana nazwy podczas instalacji też nic nie zmieniła.
Moja wersja ma też bug związany z samouczkiem, którego nie da się przejść postacią żeńską (miała to być wina spolszczenia, ale instalacja gołej wersji (CDAction) nie pomogła), ale to już drobiazg, tracę tylko kilka PD, $ i wytrych, można grać.
Udało mi się przejść ten moment po reinstalacji i zachowaniem save, ale konsoli nadal nie jestem w stanie uruchomić.

ocenił(a) grę na 10
Arau

Chyba ma znaczenie głównie gdzie jest zainstalowana gra miałam mało miejsca na dysku c i zainstalowałam na innym i konsola nie działała a na c jest wszystko w porządku:)
Bug tzn nie możesz porozmawiać z Jackiem? Ja miałam z tym problem ale już nie pamiętam co zrobiłam:/
Najtrudniej chyba prawidłowo zainstalować:D

ocenił(a) grę na 10
DziadekZaplutek

Zainstalowałam testowo na dwóch innych kompach w tym jeden na XP i dupa. Czyli kwestia wersji.
Tak, w tutorialu po "karmieniu" Jack nie reaguje, można tylko losowo przerzucać się na różne stopnie samouczka, w postaci męskiej działa wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones