PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643692}
7,9 2 374
oceny
7,9 10 1 2374
XCOM: Enemy Unknown
powrót do forum gry XCOM: Enemy Unknown

Nie mogę zrozumieć tego sztucznego i na siłę poprawiania. Stare chińskie przysłowie mówi, że rzeczy dobrych się nie zmienia.

Twórcy gier robią to z maniakalną konsekwencją. Ile już wyszło tych pseudo kontynuacji X-coma?? Już będzie chyba z 8.

Próbowali zrobić FPS, symulator, strategie, rts itp rzeczy. Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł żeby zrobić tak jak było. Rozumiem, że trzeba rozbudować mapy, poprawić grafikę, zwiększyć ilość uzbrojenia i ras obcych. Poprawić fizykę gry. Oni jednak nie. To co trzeba było poprawić to zostawili, ale zmienili coś co działało doskonale i co było znakiem rozpoznawczym X-COM.

W enemy unknown grałem mało. W X-COM terror from the deep, grałem ponad dwa lata i grałbym do dzisiaj, gdyby działała mi pod 64 bitową VISTĄ.

Kiedy usłyszałem o tym, że ma wyjść X-COM marzyło mi się na geoscape tak jak było, a na misjach dokładnie tak jak było w SILENT STORM. Lepszej rozgrywki taktycznej jak dotąd nie ma.

A tu sknocili. I nie mówię, że gra jest zła. Wierzę, że będzie grywalna i wierzę że wciągnie na wiele godzin, ale to już nie będzie stary dobry X-COM.

Podobne odczucia mam z FALLOUTem. No gry FALLOUT 3 i New Vegas złe nie są. Dopracowane ładne i grywalne, jednak to już nie jest fallout.

Mam mieszane uczucia i nie wiem czy kupię nowego XCOMa.

prowrocek

Bo im nie chodzi o poprawianie tylko o wysysanie pieniędzy. Tylko UFO:Enemy Unknown z 1993r (1994 w PL) było produktem pełnowartościowym tworzonym tak aby wyszło jak najlepiej. Kolejna część to kopia pierwowzoru. Trzecia część to pewne udane zmiany wymieszane ze zmianami nie udanymi. Po Apocalypse nastała prawdziwa apokalipsa w serii xcom/ufo, kaszana za kaszaną a każda reklamowana jako godny następca pierwowzoru. Marne podróbki zalały rynek i niestety ale od 1997 nie wydano żadnego prawdziwego UFO, jest tylko odcinanie kuponów od marki wyrobionej na częściach od 1 do 3.

prowrocek

Stare Szwajcarskie przysłowie mówi "Chińskie przysłowia są przereklamowane"

prowrocek

Akurat to poprawianie się bardzo, ale to bardzo udało.

Ja nie mogę zrozumieć tego sztucznego i na siłę krytykanctwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones