Billy Elliot (2000)

plakat - Billy Elliot (2000)

opisy filmu

(6)
  • Billy Elliot to 11-latek wychowywany w górniczej rodzinie, gdzie prym wiodą surowy ojciec i brat. By wykrzesać w dorastającym chłopcu wzorzec męskości, ojciec zaprowadza go na trening boksu. Jednak Billy nie pała pasją do tego sportu. Przez przypadek trafia na lekcję tańca klasycznego, gdzie okazuje się, że ma wielki talent. Zaczyna naukę baletu pod czujnym okiem niespełnionej primadonny, pani Wilkinson, która marzy, by Billy został tancerzem Królewskiej Akademii Tańca. Czy mu się to uda i jak zareaguje ojciec, gdy dowie się, że jego syn zamienił rękawice bokserską na atłasowe baletki?

  • Film o 11-letnim chłopcu z ubogiej górniczej rodziny w północnej Anglii (mama umarła, babcia chora, tata i starszy brat strajkują w kopalni). Billy trenuje boks, ale idzie mu jak po grudzie, za to przypadkowo odkrywa w sobie talent do baletu (ja sam nie lubię tańczyć, ale wolę już to niż boks). Najpierw dołącza więc do kursu dla dziewczynek (bo innego nie ma), potem instruktorka daje mu lekcje indywidualne, bo widzi w nim talent. Oczywiście jak ojciec i brat się dowiadują to jest awantura. Billy też nie jest do końca pewien, czy chce tańczyć, jednak jego nauczycielka przekonuje go, aby spróbował dostać się do Królewskiej Akademii Tańca...

  • 11-letni Billy (Jamie Bell) trenuje boks. Przypadkowo trafia na zajęcia kółka baletowego i niespodziewanie odkrywa w magicznym ruchu ciał coś, co przykuwa jego uwagę i rozbudza wyobraźnię. Wkrótce chłopiec zamienia rękawice bokserskie na strój baletowy i wbrew woli ojca zaczyna uczęszczać na lekcje u pani Wilkinson (Julie Walters). Ta nieco ekscentryczna nauczycielka tańca okiem znawczyni dostrzega drzemiący w Billym potencjał. Jednak chłopiec nie jest w stanie przeciwstawić się woli rodziny, która nie pozwala mu kontynuować nauki tańca.

  • 11-letni Billy mieszka z ojcem, bratem i babcią w małym, angielskim miasteczku. Ojciec zapisał Billy'ego na boks, chcąc utrzymać tradycję rodzinną. Jednak pewnego dnia Billy zostaje na zajęciach baletowych. Okazuje się, że chłopiec ma ukryty talent taneczny. W tajemnicy przed tatą rozpoczyna pracochłonne treningi z nauczycielką tańca. Jego marzeniem jest dostanie się do Królewskiej Szkoły Baletowej.

  • "Billy Elliot" to nie tylko opowieść o tańcu, który wypełnia całe życie tytułowego bohatera. To także historia o tym, jak się zdobywa zamierzone cele, udowodnienie, że marzenia się spełniają, jeśli tylko mocno się tego chce.
    Billy trenuje boks, jednak nie może się powstrzymać przed pójściem na zajęcia z baletu odbywającymi się tuż za ścianą. I już tam zostaje, chodzi po kryjomu. Gdy jego ojciec dowiaduje się o zainteresowaniach syna, staje na drodze jego poczynań. Jednak babcia Billy'ego nie opuszcza wnuka w takiej sytuacji mówiąc, że i ona kiedyś chciała tańczyć w balecie. Billy łatwo nie zrezygnuje ze swoich marzeń.

  • Jedenastoletni chłopiec Billy Elliot (Jamie Bell) mieszka wraz z ojcem, bratem i babcią w miasteczku, w którym chłopcy zostają górnikami. Billy nie ma szczęśliwego życia, a jego matka już dawno umarła. Podczas jednego z treningów boksu, chłopiec zauważa po drugiej stronie sali grupę dziewczynek ćwiczących balet pod nadzorem pani Wilkinson (Julie Walters). Billy w tajemnicy przed rodziną zaczyna tańczyć, porzucając tym samym boks. Gdy ojciec chłopca dowiaduje się o pasji syna wpada w szał, ale Billy mimo sprzeciwu ojca nadal tańczy, a jego nauczycielka pani Wilkinson widząc wielki talent chłopca proponuje mu, aby starał się o miejsce w szkole baletowej. Billy podejmuje wyzwanie, a jego życie zmienia się na zawsze.