Początek listopada w TV: wybieramy najlepsze filmy

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Program+TV%3A+pocz%C4%85tek+listopada+2023.+Najlepsze+filmy+w+ofercie-152686
Początek listopada w TV: wybieramy najlepsze filmy
Najbliższe tygodnie zapowiadają się pod znakiem pięknej, jesiennej pogody, którą można cieszyć się na zewnątrz. To nie znaczy, że na ekranach telewizorów nie czeka kolejna dawka dobrego kina – dramatów, filmów akcji czy animacji; uznanych dzieł klasyków oraz tytułów od nowych, jeszcze niecałkowicie znanych twórców. W tym rankingu zebraliśmy tytuły, które pojawią się na najpopularniejszych kanałach telewizyjnych w najbliższych tygodniach. Macie ochotę na odrobinę łez, śmiechu albo strachu? Zanurzyć się w niesamowitych światach, przenieść się do przeszłości? Poniżej sprawdźcie, jakie filmy do obejrzenia znajdziecie na ekranach w pierwszej połowie miesiąca listopada.

Wybieramy najlepsze filmy w TV: pierwsza połowa listopada 2023Marty potrzebuje inspiracji do swojego scenariusza o roboczym tytule "7 Psychopatów". Jego najlepszy przyjaciel Billy jest bezrobotnym aktorem, a z życiowej konieczności złodziejem... psów. W niecodziennym biznesie pomaga mu Hans, człowiek głęboko religijny, ale z gangsterską przeszłością. Kiedy kumple Marty'ego ukradną ukochanego pupila psychopatycznego mordercy, Marty będzie miał aż nadto pomysłów na skończenie scenariusza. Tylko czy przeżyje, by go napisać?

FilmBox Premium HD: 5 listopada – 22:30

Młodemu Włochowi jadącemu z frontu wschodniego na urlop, skradziono w Warszawie pistolet maszynowy. Podejrzewa o to jedną z pasażerek pociągu, Marię. Idzie do jej mieszkania i tam już pozostaje. Maria działa w konspiracji i po pewnym czasie Giuseppe okazuje się bardzo użyteczny - porusza się swobodnie wśród łapanek, wykrada Niemcom broń, itp. Nawet brat Marii, Staszek, marzący tylko o spokoju i odżegnujący się od wszelkiej działalności konspiracyjnej – zostaje w nią wciągnięty.

Kino Polska: 4 listopada – 16:05, 8 listopada – 13:40

16

Lekarstwo na życie

A Cure for Wellness
2 godz. 26 min.
Ambitny młody pracownik wielkiej korporacji otrzymuje zadanie przywiezienia szefa swej firmy z idyllicznego, ale i tajemniczego ośrodka odnowy biologicznej, położonego w malowniczym zakątku w szwajcarskich Alpach. Ośrodek oferuje lekarstwo na wszelkie problemy i bolączki współczesnego świata, ale na miejscu okazuje się, że nic nie jest tym, czym mogłoby się wydawać. Bohater odkrywa mroczne sekrety i musi walczyć, by ocalić życie – i zdrowie psychiczne.

Cinemax 2: 6 listopada – 12:45, 7 listopada – 00:10


Wiek XVII. We Francji panuje król Ludwik XIII, choć rzeczywista władza jest w rękach potężnego kardynała Richelieu. Tymczasem młody Gaskończyk d`Artagnan postanawia wstąpić do elitarnej formacji królewskich muszkieterów. Zaopatrzony w maść na wszelkie rany oraz cenne porady ojca wyrusza do Paryża. Pamiętając o tym, aby pojedynkować się z każdym, kto obrazi jego honor, wdaje się w kłótnię z trzema muszkieterami… Już wkrótce znajdzie się w samym centrum międzynarodowej intrygi.

AMC: 4 listopada – 16:00, 5 listopada – 13:40

Niewidomy od dziecka Martin namiętnie robi zdjęcia, chcąc mieć "dowód", że świat rzeczywiście jest taki jakim opisują go inni. Martin zaprzyjaźnia się z Andym, pomywaczem, który opisuje mu uchwycone na fotografiach zdarzenia i z Celią. Czy Celia jest dla Martina wyłącznie kimś, kto mu sprząta i gotuje? I Czy Andy jest naprawdę przyjacielem Martina?

Sundance Channel: 6 listopada – 4:05, 12:05, 20:05

Jan Piszczyk od dzieciństwa nie może uporać się z prześladującym go pechem. W jakiejkolwiek sytuacji by się nie znalazł, zawsze przydarza mu się jakieś nieszczęście, które nie pozwala osiągnąć upragnionego "świętego spokoju". Dopiero w więzieniu czuje się naprawdę wolny. Nie musi już dokonywać żadnych wyborów, dlatego chce w nim pozostać na zawsze.

Kino Polska: 4 listopada – 13:45, 10 listopada – 13:45

Pod wpływem wspaniałych występów słynnej grupy Chippendales i entuzjastycznej reakcji rozszalałej kobiecej widowni, sześciu bezrobotnych byłych pracowników stalowni postanawia dorobić się, zakładając podobną grupę rozrywkową występującą z męskim stripteasem. Nie są oni ideałami męskiej urody, toteż aby sukces był pewniejszy, decydują, że będą rozbierać się całkowicie do naga.

Fox: 4 listopada – 14:15

11

Krew na betonie

Dragged Across Concrete
2 godz. 39 min.
Brett Ridgeman (Mel Gibson) powoli zbliża się do policyjnej emerytury. Wraz ze swoim młodszym o 20 lat policyjnym partnerem Tonym Lurasetti (Vince Vaughn) podczas służby nie wahają się sięgać po metody spoza kart policyjnych podręczników. Tym razem jednak mają pecha, a film z brutalnego zatrzymania narkotykowego dilera trafia do mediów. Przymykający dotąd oko na niestandardowe "procedury" szef (Don Johnson) zmuszony jest więc ich zawiesić za przekroczenie uprawnień na czas postępowania wyjaśniającego. Pozbawieni odznak i znacznej części zarobków doświadczeni gliniarze postanawiają się odkuć, zgarniając pieniądze sprzed nosa lokalnych gangsterów. Problem w tym, że ich pozornie doskonały plan nie uwzględnia niespodziewanych komplikacji...

FilmBox Extra HD: 5 listopada – 00:15, 7 listopada – 22:40


Doświadczony kasiarz Nick Wells (Robert De Niro) postanawia ustatkować się i wraz ze swoją dziewczyną Diane (Angela Bassett) zająć się prowadzeniem legalnego klubu jazzowego w Montrealu. Jego przyjaciel i partner Max (Marlon Brando) ma jednak inne plany. Mocno zadłużony u mafijnego bossa postanawia nakłonić Nicka do jeszcze jednego ostatniego skoku: wraz z nowicjuszem Jackiem Tellerem (Edward Norton) mają wykraść z magazynu celnego berło warte 30 mln dolarów. Skuszony 6-milionową dniówką, Nick przystaje na propozycję. Spokojna robótka zmienia się jednak w wielce ryzykowną, grożącą wpadką akcję - zwłaszcza, gdy górę bierze nieokiełznana chciwość partnerów...

Paramount Network: 4 listopada – 6:00, 6 listopada – 12:15; Stopklatka: 4 listopada – 20:00, 9 listopada – 22:10

Billy Elliot to 11-latek wychowywany w górniczej rodzinie, gdzie prym wiodą surowy ojciec i brat. By wykrzesać w dorastającym chłopcu wzorzec męskości, ojciec zaprowadza go na trening boksu. Jednak Billy nie pała pasją do tego sportu. Przez przypadek trafia na lekcję tańca klasycznego, gdzie okazuje się, że ma wielki talent. Zaczyna naukę baletu pod czujnym okiem niespełnionej primadonny, pani Wilkinson, która marzy, by Billy został tancerzem Królewskiej Akademii Tańca. Czy mu się to uda i jak zareaguje ojciec, gdy dowie się, że jego syn zamienił rękawice bokserską na atłasowe baletki?

TVN Siedem: 5 listopada – 14:05, 6 listopada – 23:15, 11 listopada – 13:40

Farmerzy z małego miasteczka postanawiają pozbyć się wykradającego im zbiory przebiegłego lisa i wypowiadają wojnę rudemu drapieżnikowi. Lokalne zwierzęta pomagają drapieżnikowi i jego rodzinie, aby razem przygotować się do odwetu na ludziach. Swoich głosów postaciom użyczyli: George Clooney, Meryl Streep, Jason Schwartzman, Bill Murray, Willem Dafoe i Owen Wilson.

HBO 3: 4 listopada – 14:50, 12 listopada – 8:00


Zwiastun filmu "Fantastyczny Pan Lis"
Osią opowieści jest trójkąt miłosny pomiędzy Obeliksem, piękna Falbala, w której zakochał się bohater, oraz wcześniej obiecanym jej Tragikomiksem. Rzymianie porywają znajomych Asteriksa, więc w duecie z cierpiącym sercowe katusze przyjacielem Galowie ruszają do Rzymu. Nim spróbują uchronić zakochaną parę przed dokonaniem żywota na arenie jako pokarm dla lwów, wojownicy przemierzą północnoafrykańskie pustynie, zawalczą na arenie gladiatorów czy staną oko w oko z samym Juliuszem Cezarem.

TV 4: 5 listopada – 13:25, 11 listopada – 8:00

Głównym bohaterem "Pierwszego reformowanego" jest Ernst Toller (Ethan Hawke) - pastor sprawujący posługę w niewielkim kościele. Wielebny przybity jest tragiczną śmiercią syna. Dodatkowym źródłem zmartwień są dla niego problemy parafian, zwłaszcza Mary (Amanda Seyfried), która nie może porozumieć się z mężem – politycznym radykałem. Wzajemna szczerość sprawia, że Ernst i Mary stają się sobie coraz bliżsi.

HBO: 14 listopada – 22:10; HBO2: 7 listopada – 1:20

Walt Kowalski, weteran wojny w Korei i zapiekły rasista z krwi i kości o stalowej woli, żyjący w świecie, który nieustannie ulega zmianom, zostaje zmuszony przez sąsiadów-imigrantów, którzy wraz ze swoją rodziną wprowadzili się po sąsiedzku, do trudnej konfrontacji z własnymi zadawnionymi uprzedzeniami. A wszystko zacznie się od klasycznego samochodu Kowalskiego – Gran Torino z 1972 roku.

Warner TV: 8 listopada – 22:00, 12 listopada – 1:25

4

Zakochany bez pamięci

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
1 godz. 48 min.
Joel odkrywa, że jego wieloletnia dziewczyna Clementine, po rozpadnięciu się ich związku poddała się eksperymentalnej operacji doktora Howarda Mierzwiaka, polegającej na wymazaniu z pamięci wszelkich wspomnień o swoim byłym ukochanym. Sfrustrowany tym faktem, postanawia skontaktować się z tajemniczym psychiatrą, aby również poddać się kuracji i wymazać ze swojej pamięci Clementine. Jednak w trakcie zabiegu, gdy wspomnienia Joela zaczynają stopniowo zanikać, przekonuje się, że wciąż kocha Clementine i tak naprawdę nie chce wyrzucać jej ze swojego umysłu. Ponieważ doktor Mierzwiak i jego współpracownicy ani myślą przerywać operacji, Joel stara się schować wspomnienia wspólnej przeszłości z Clementine w innych zakamarkach pamięci.

HBO: 4 listopada – 18:20, 5 listopada – 6:00, 10 listopada – 4:10

Dwoje Amerykanów w Tokio – to początek całej fali zabawnych nieporozumień. Zapomniany, starzejący się aktor telewizyjny (Bill Murray) przyjeżdża do Japonii, aby wziąć udział w zdjęciach do filmu reklamowego. Młoda żona zapracowanego męża (Scarlett Johansson) nudzi się, pozostawiona sama sobie. Pewnego dnia ich ścieżki przetną się... Dwoje Amerykanów w Tokio to początek pięknej przyjaźni. Ważne jest bowiem to, co kryje się między słowami.

HBO: 8 listopada – 18:25, 9 listopada – 8:55; HBO2: 14 listopada – 17:45, 15 listopada – 9:25


2
Holly, przemiła i z lekka ekscentryczna nowojorska play-girl zdecydowana jest za wszelką cenę poślubić milionera. Jej nowy sąsiad zza ściany, który jest "sponsorowanym" pisarzem, szybko ulega zniewalającemu urokowi pięknej sąsiadki. W rolach głównych Audrey Hepburn i George Peppard.

CBS Europa: 6 listopada – 14:55, 15 listopada – 6:00, 16 listopada – 3:50

1

Na nabrzeżach

On the Waterfront
1 godz. 48 min.
Niegdyś Terry Malloy (Marlon Brando) był nadzieją amerykańskiego boksu, a dziś pracuje jako doker u szefa miejscowego gangu Johnny'ego Friendly (Lee J. Cobb), który trzęsie całą okolicą. Terry żyje w poczuciu winy, przyczynił się bowiem do śmierci robotnika, który postanowił zdemaskować Johnny'ego. Gdy zakochuje się w siostrze zmarłego, Edie Doyle (Eva Marie Saint), ta uświadamia mu, jak nisko się stoczył. Wkrótce potem członkowie gangu mordują skorumpowanego brata Terry'ego, Charleya zwanego "Dżentelmenem" (Rod Steiger). Na wieść o tym chłopak postanawia wymierzyć sprawiedliwość Friendly'emu i wypowiada mu wojnę na śmierć i życie.

Cinemax 2: 13 listopada – 20:30, 14 listopada – 13:35