PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3889}
6,6 2 736
ocen
6,6 10 1 2736
5,0 2
oceny krytyków
"Anna" i wampir
powrót do forum filmu "Anna" i wampir

Nigdzie na ten temat nie ma informacji. Moim zdaniem bardzo podobna.
A sam film traktuję jako ciekawostkę.. Jeden z niewielu polskich filmów w stylu "Noir", a raczej próbujących nawiązać do tego stylu. Momentami propagandowe, momentami naiwne, momentami wieje nudą...a jednak ma swój klimacik. Sląsk, lata 70, mrok, muzyka, narracja, zdjęcia...
Sama sprawa Marchwickiego była o wiele bardziej wielowymiarowa i skomplikowana niż jest tu przedstawione. Polecam dokument "Jestem Mordercą", który mnoży wątpliwości co do osoby sprawcy.

ocenił(a) film na 7
nonsense13

Ja wiem kto to jest. Jesteś wnikliwym obserwatorem, bo faktycznie typ twarzy jest może trochę zbliżony. Zastanawiam się dlaczego cię to interesuje. Czytałam komentarze o tym filmie. Wszyscy skupiają uwagę na fabule a raczej na związanych z nią autentycznych faktach co całkowicie spłyca jego wartość.
Scena w prosektorium była tworzona dużo później niż cały film. Jest jakby z innej bajki. Odpisz to może powiem coś więcej.





ToJa4

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście bardzo chętnie dowiem się więcej. Zawsze jestem ciekaw mniej znanych polskich filmów z tamtyego okresu. Ostatnio nawet ten film był wyświetlany w kinie Amok w Gliwicach w ramach jednego z przeglądów. Niestety nie udało mi się na niego pójść, nad czym trochę ubolewam bo myślę, że świetnie pasowałby do sali projekcyjnej. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
nonsense13

Witam. Jestem w szoku. Jest to trzeci tekst w całym moim życiu pisany do kogoś kogo mogę poznać po tym co robi, czym się interesuje. Jestem internautą dopiero co. Muszę na parę godzin zniknąć. Nie wiem jeszcze co mam zrobić z wiedzą na ten temat. Ujawnienie jej lub nie jest wyborem niezbędnym bym mogła żyć dalej. Zamknie pewien rozdział w taki a nie inny sposób. Właśnie oceniłam kilka innych filmów, które zmieniały moje życie jak Bolero Ravela - raz na zawsze. Nie byłam ich widzem a wykonawcą. Po obejrzeniu każdego z nich, po wyjściu z sali kinowej czy odejściu od telewizora powrót do zwykłej rzeczywistości praktycznie był co raz trudniejszy. 15 lat temu stał się niemożliwy. Właśnie dobiega końca poligon po przejściu na drugą stronę. Jutro już wszystko będzie inaczej. Więc bardzo dziękuję za odezwanie się. Słowo "Witam" to najważniejsze bo jedyne które chroniło mnie od początku od PRL-u, komunizmu, demokracji, zła, dobra,lewej,prawej strony. 50 lat żyję jak śpiąca królewna czy jak ta denatka w prosektorium - mam otwarte oczy ale nie żyję. Pełnisz tu rolę królewicza ze Śpiącej Królewny. Jest jednak mały problem, to prosektorium to mój Dom Zastępczy i nie wiem w co się ubrać. Wyjść przecież trzeba przyzwoicie jak człowiek. Jeszcze więc nie będę się przedstawiać. Chej

ocenił(a) film na 6
ToJa4

Mogłabyś oszczędzić nam wszystkim tych bredni. Co to kogo interesuje? Zadeklarowałaś, że powiesz coś więcej na temat filmu, a nie o jakichś nic nie znaczących pierdołach!

ocenił(a) film na 6
nonsense13

Nie Śląsk a Zagłębie Dąbrowskie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones