PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12065}
7,3 2 616
ocen
7,3 10 1 2616
6,7 3
oceny krytyków
Łagodna
powrót do forum filmu Łagodna

Śmierć dziewczyny...

użytkownik usunięty

Film był hipnotyzujący i przeszywający liryzmem,a także pięknem. Wspaniałe kreacje
aktorskie.
Jednak spokoju nie daje mi scena,a właściwie przyczyna śmierci Żony... Przyznaję się,że
nie czytałam opowiadania Dostojewskiego pt."Łagodna' i w tym może tkwić moja błędna
interpretacja.
Scena samobójczej śmierci dziewczyny nasuwa mi taką oto interpretację- Ona chcę
przedłużyć swoje szczęście poprzez śmierć,gdyż szczęście(tak bardzo przez nią upragnione)
bywa przecież tak bardzo ulotne...? A może chodzi o to o czym mówi Mąż w swoim ostatnim
monologu"przestraszyłaś się mojej miłości..."?

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu prawidłowej interpretacji,gdyż chcę w pelni rozkoszować
się pięknem tego filmu...;)

ocenił(a) film na 6

http://pl.wikipedia.org/wiki/Łagodna

ocenił(a) film na 7

"Przez nierealne wymagania i zawiłą psychikę mężczyzny oboje bohaterowie cierpią, są nieszczęśliwi i niespełnieni" - ostatnie zdanie jest kluczowe.

Dla Ostałowskiej to rola w sam raz, idealnie przykrojona do jej sposobu "ekspresji". Czyli jej braku.

ocenił(a) film na 2

bardzo jestem ciekaw w ktorych to scenach jest to piekno i liryzm. Turpistyczne scenografia i charakteryzacja. Zapluty i przepocony Gajos w zasranej ruderze. Piekne w tym obrazie są tylko napisy końcowe.

ocenił(a) film na 10

Jakie szczęście ? Moim zdaniem ona nie była szczęśliwa, jej życie było szare, brzydkie, ponure, oczekiwała czegoś innego od życia. W końcu znalazła wyzwolenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones