Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Rogue One: A Star Wars Story

2016 2 godz. 13 min.
7,4 156 933
oceny
7,4 10 156933
17 892
chce zobaczyć
7,2 22
oceny krytyków
{"rate":7.181818,"count":22}
{"type":"film","id":712573,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Rogue+One%3A+A+Star+Wars+Story-2016-712573/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie
 • Początkowe sceny to jedyne czego mogłabym się jak na razie przyczepić, ale końcówka... KOŃCÓWKA jest bezbłędna. Właśnie o takim zakończeniu marzyłam. *SPOILER* *SPOILER* *SPOILER* Scena, w której Jyn chwyta za rękę Cassiana i oboje patrzą jak planeta umiera, a oni wraz z nią. Żal w oczach Krennicka, gdy widzi Gwiazdę Śmierci nad Scarifem i to, że w tym samym czasie na twarzy Tarkina maluje się triumf. I scena, kiedy jeden z pilotów floty mówi "Łotr 1 - niech moc będzie z tobą" i ta muzyka w tle. Ah, niemal się rozkleiłam. Warto obejrzeć ten film właśnie ze względu na zakończenie. :)

 • Kartolus ocenił(a) ten film na: 8

  SmallCannibal Otóż to, ale pamiętajmy też o scenie z Vaderem masakrującym rebeliantów w korytarzu.

 • Kartolus Tak, ona też jest doskonała. I samo pojawienie się Lei na końcu.

 • Trabant601 ocenił(a) ten film na: 6

  SmallCannibal Może teraz Deila będzie wcielała się w rolę księżniczki?

 • klikk12 ocenił(a) ten film na: 7

  Kartolus To była najlepsza scena w tym filmie.

 • Blade01 ocenił(a) ten film na: 7

  klikk12 popieram !

 • SmallCannibal To chyba nie cała planeta, oni wywoływali coś na wzór wybuchu jądrowego, czyli masowa zagłada na danym obszarze ale planeta przetrwała, podobnie jak Jeda. (przy Jeda było powiedziane, że to ma być test a nie pokaz siły).

 • karcow Być może. Co nie zmienia raczej faktu, że i tak wszyscy na planecie najprawdopodobniej zginęli.

 • sundayborn ocenił(a) ten film na: 9

  SmallCannibal Chyba nie wszyscy, bo po pierwszym użyciu Gwiazdy śmierci zniszczenie miasta wytłumaczono katastrofą (o ile dobrze pamiętam) górniczą, która raczej nie uśmierciła całej planety ;)

  Film warto obejrzeć chociażby ze względu na ostatnie pół godziny, ba!, nawet dla samej sceny z Vaderem ;D

 • luk11c4 ocenił(a) ten film na: 6

  sundayborn Wszyscy na planecie zginęli, bo ta planeta to była baza danych Imperium, tam nie było raczej żadnych innych ludzi poza obsługą tej bazy. Cała planeta nie uległa zniszczeniu.

 • sundayborn ocenił(a) ten film na: 9

  luk11c4 No tak, jeśli cała ludność planety była zgromadzona w jednym miejscu to rzeczywiście można powiedzieć, że wszyscy ulegli zagładzie, chociaż eksplozja nie objęła całego globu.

 • bienioyo ocenił(a) ten film na: 9

  karcow i tak jak na Jeda Dyrektor mówił "wystarczy jeden reaktor" tarkin z sarkazmem w głosie powtórzył nad tajną bazą informacji Imperium dokładnie te same słowa "wystarczy jeden reaktor"

 • chesterlp13 ocenił(a) ten film na: 9

  karcow Dokładnie, nie użyto pełnej mocy bojowej Gwiazdy Śmierci. Chodzi o spójność z Nową Nadzieją, gdzie dopiero przeciwko Dantooine użyto całej jej siły jako pokaz dla Lei.

 • SignoreMichavelli ocenił(a) ten film na: 8

  chesterlp13 Aldeeran ;) Dantooine było podaną przez Leię, fałszywą zresztą, kryjówką Sojuszu.

 • chesterlp13 ocenił(a) ten film na: 9

  SignoreMichavelli Faktycznie, pokręciłem :D sorki :D

 • chesterlp13 Zapominacie o najpiękniejszym ujęciu z całego filmu czyli ranna Jyn vs Tie Fighter. i tego, że te Disnejowskie... (tu wstaw odpowiedni epitet) je wyrzucili je z całości.

 • użytkownik usunięty

  Nick_filmweb W trailerach R1 Jest dużo więcej scen i nawet słów wypowiadanych przez bohaterów, które w filmie się nie pojawiają. Niestety jesteśmy świadkami powstania nowego poziomu filmowego marketingu, a właściwie oszustwa. Podobnie jak reklamy niekoniecznie pokazują produkt który mają sprzedać, od teraz trailery będą się składać ze scen, których nie ma w filmie i raczej nigdy ich tam nie miało być, od początku powstały w celach reklamowych.
  https://www.youtube.com/watch?v=t-mldGo7WKA

 • Masz rację i to jest niewątpliwie kur....stwo współczesnego rozrywkowego kina. Z drugiej strony, dobrze, że są chociaż w trailerach.

 • O ile mnie pamięć nie zawodzi, brakowało też chyba dwóch świetnych kwestii, które pojawiły się w pierwszym zwiastunie, czyli - "This is a rebellion isn't it? I rebel." i "What will you do when they catch you? What will you do when they break you? If you continue to fight, what will you become?" Poprawcie mnie jeśli się mylę. Teraz możemy tylko liczyć, że wszystkie sceny z trailerów, których nie było w filmie, pojawią się w scenach niewykorzystanych na DVD.

 • sundayborn ocenił(a) ten film na: 9

  SmallCannibal Zgadza się, nie było ich. Mnie najbardziej brakowało dłuższej rozmowy Vadera z Krenniciem... Właściwie chyba połowy scen z trailerów nie ma w filmie - przynajmniej nam nie zaspojlerowały ;D

 • chesterlp13 ocenił(a) ten film na: 9

  SmallCannibal Brakowało też sceny z K2SO:

  -The Captain says you are a friend. I will not kill you.
  -Thanks...

  Oczywiście to nie wina reżysera, bo ja jemu współczuję w zasadzie. Disneyowi nie spodobała się wizja Edwardsa, więc położyli mu nogę na karku w podtaci drugiego reżysera, który pilnował dokrętek. To wszystko jest czyste kure...o w wykonaniu Disneya. Akcja z tymi scenami z trailerów też.

 • Name_Description ocenił(a) ten film na: 9

  chesterlp13 Dokładnie. Mam nadzieję że będzie można kupić wersję reżyserską lub chociaż rozszerzoną.

 • dansty ocenił(a) ten film na: 8

  Name_Description Ta scena (prawdopodobnie) pochodzi z alternatywnego zakończenia, w którym kilka osób miało przeżyć. Na innych wyciętych scenach widać Jyn, Cassiana i K-2SO wychodzących z wieży z planami Gwiazdy Śmierci i biegnącymi później po plaży oraz Krennica kroczącego pośród martwych szturmowców.
  Reżyser wypowiedział się, że pierwotnie film miał się kończyć bardziej optymistycznie, ale ostatecznie Disney przystał na bardziej mroczne zakończenie w wizji Edwardsa.

 • dansty ocenił(a) ten film na: 8

  chesterlp13 Te sceny (prawdopodobnie) pochodzą z alternatywnego zakończenia, w którym kilka osób miało przeżyć. Na innych wyciętych scenach widać Jyn, Cassiana i K-2SO wychodzących z wieży z planami Gwiazdy Śmierci i biegnącymi później po plaży oraz Krennica kroczącego pośród martwych szturmowców.
  Reżyser wypowiedział się, że pierwotnie film miał się kończyć bardziej optymistycznie, ale ostatecznie Disney przystał na bardziej mroczne zakończenie w wizji Edwardsa.

 • dansty Były robione dokrętki i końcowe sceny zostały zmienione, po próbnych projekcjach. Widać to nawet po twarzy Jynn że się w ułamku sekundy fizycznie zmienia ;)

 • dansty ocenił(a) ten film na: 8

  Nick_filmweb Ta scena (prawdopodobnie) pochodzi z alternatywnego zakończenia, w którym kilka osób miało przeżyć. Na innych wyciętych scenach widać Jyn, Cassiana i K-2SO wychodzących z wieży z planami Gwiazdy Śmierci i biegnącymi później po plaży oraz Krennica kroczącego pośród martwych szturmowców.
  Reżyser wypowiedział się, że pierwotnie film miał się kończyć bardziej optymistycznie, ale ostatecznie Disney przystał na bardziej mroczne zakończenie w wizji Edwardsa.
  Jeżeli w zamian za brak tamtej sceny dostałem jedno z najlepszych filmowych zakończeń w historii blockbusterów, to nie mam z tym problemu.

 • Dzike ocenił(a) ten film na: 8

  dansty Też mi się bardzo podobało to mroczne zakończenie a nie happy end, dziwnie to zabrzmi ale podobało mi się że praktycznie wszystkie główne postacie zginęły:)

 • SmallCannibal Ładnie napisane :) Plus Leia na koniec - tytuł 'Nowa Nadzieja' po filmie 'Łotr 1' nabiera jeszcze bardziej wyrazistego znaczenia.

 • proweniencja ocenił(a) ten film na: 7

  matiiii o to to

 • SmallCannibal Urzekła mnie twoja histeria.

 • szutka_szuti ocenił(a) ten film na: 8

  SmallCannibal Lepiej bym nie podsumowała zakończenia. Dla mnie to był jeden z najlepszych filmów w lucasowym uniwersum.

 • SmallCannibal Tanie chwyty, a podniecasz się jakby to było arcydzieło kinematografii.