PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33417}

Łowca snów

Dreamcatcher
6,0 27 120
ocen
6,0 10 1 27120
4,0 5
ocen krytyków
Łowca snów
powrót do forum filmu Łowca snów

Komedia sci-fi?

ocenił(a) film na 1

[trochę SPOJLERÓW] Nie wiem czy to kwestia tego, że nie przeczytałam książki, gdzie
pewnie większość wątków jest dokładnie wytłumaczona (znając Kinga, powieść nie kończy
się na 200 stronach), ale film zdawał mi się strasznie płytki. Cała historia głównych
bohaterów wydaje się nie mieć znaczenia, dwójka z nich umiera na początku. I to ma być ich
'przeznaczenie'? Poza tym po każdej minucie filmu miałam nieodparte wrażenie, że to raczej
parodia... taki psikus Kinga, naśmiewanie się z historii o kosmitach. Bo obcy wylęgający się
w przewodzie pokarmowym i wydalani w wiadomy sposób? Koleś uzależniony od
wykałaczek do tego stopnia, że nawet w przypadku zagrożenia życia zaryzykuje, by po nie
sięgnąć? Nie wiem w jakim klimacie utrzymana jest książka, ale w filmie wzięli się chyba
zbyt serio za ten temat, przez co otrzymujemy taką oto satyrę... Po pojawieniu się obcego w
drzwiach moja ogólna ocena filmu z dobrego spadła do słabego. Nie ma co porównywać,
ale jednak samo się nasuwa - Lśnienie. I niestety przy tym tak tragicznie wypada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones