Dreamcatcher

2 godz. 16 min.
6,0 26 732
oceny
6,0 10 26732
8 838
chce zobaczyć
{"rate":2.5,"count":2}
{"type":"film","id":33417,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Dreamcatcher-2003-33417/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Łowca snów
  • biver7 ocenił(a) ten film na: 9

Wszystko w tym filmie jest takie, jakie powinno być, no i bardzo lubię Toma Sizemore'a ( Whalberga nie rozpoznałam w ogóle). Muzyka kojarzy mi się trochę z Resident Evil (jedynką), bardzo mi się podoba, wyzwala takie dreszczyki łażące po kręgosłupie tam i z powrotem.... Mam ten film na dvd i lubię do niego wracać, ma dobry vibe, choć gówniane łasice raczej nie zachęcają do biskich spotkań trzeciego stopnia. Włączam do "ulubionych".

• Barens ocenił(a) ten film na: 5

biver7 cieżko nazwać film adaptacją, ponieważ całkiem sporo rzeczy się nie zgadza z książką co całkowicie psuje film, najlepsza adaptacja bez dwóch zdań jest "Zielona mila", bądź "Skazani na Shawshank"

Barens no dobra, nie ma o co kopii kruszyć - dla ciebie niech to będzie interpretacja, dla mnie pozostanie adaptacja - bez przymiotnika "wierna".

• Barens "Adaptacja – według słownika terminów literackich to przeróbka utworu literackiego mająca na celu przystosowanie go do potrzeb nowych odbiorców bądź do innych niż pierwotne środków rozpowszechniania.

Ekranizacja- ten sam słownik definiuje ekranizację jako wierne przeniesienie na ekran filmowy widowiska scenicznego. W szerszym sensie jest to filmowa przeróbka literackiego utworu fabularnego, dramatycznego lub epickiego."

Know the difference.

• harry_rabbit ocenił(a) ten film na: 6

biver7 Da się obejrzeć, ale mam wrażenie jakby ktoś miał pobieżne pomysły na 3 filmy i je skleił i wyszedł Dreamcatcher. Dla mnie nie umywa się do Mgły i Coś.

harry_rabbit Masz rację, "Mgła" miała w sobie to coś...

• biver7 Wahlberga nie poznałaś gdyż to brat "tamtego" tj. Marka, ale rysy twarzy mówią same za siebie, co do filmu 10/10 też uwielbiam Kinga czekam na ekranizację "Komórki"

dominik_kotas Wiem, miałam na myśli Danny'ego, pamiętałam jego buźkę z czasów Backstreet Boys, w tym filmie nierozpoznawalny dla mnie.

• Zaneta78 ocenił(a) ten film na: 6

biver7 Chyba New Kids On The Block... :P

• Dajanafw ocenił(a) ten film na: 6

biver7 Ekranizacja kompletnie nie trafiona!
    Po przeczytaniu książki byłam bardzo zadowolona, tak samo, gdy włączałam film, niestety zawiodłam się.
    Przesłanie, które niosła ta niesamowita powieść ukazująca prawdziwą i wieczną przyjaźń i nie tylko, ten film zepsuł.
    Stary bajzel jak to w filmie mówili (nie jestem do końca pewna czy bajzel) nie ujawił tego jak to powiedzonko (które oryginalnie brzmiało : Nowy dzień, stary szajs) ważne było dla kilku przyjaciół. Tak samo z : żadnego odbijania od ściany czyli : żadnego odbijania piłki, żadnej gry. Dlaczego to zmienili, czy tak trudno dodać kilka słów?
    Już nie mówić o wprowadzeniu do filmu, którego nie było.
    W takich chwilach szczerzę żałuję, że po przeczytaniu książki oglądam film. Książkę naprawdę warto przeczytać, oglądnąć film już niestety średnio.
    Nie uwzględnili tylu ważnych wątków!

• Movie_Crash_Man ocenił(a) ten film na: 6

biver7 Uwielbiam film. Pewne sceny są niesamowite. Sceny zimowe i sceny izolacji. To dzięki nim ten film zawsze robi na mnie duże wrażenie. Kiedyś dawałem 10/10 teraz max 8/10 z racji obejrzenia dużo większej ilości filmów, które okazały się lepsze.

• Movie_Crash_Man O, ciekawe rzuć jakoś tytuł z tych ciekawych/lepszych ?