PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33417}

Łowca snów

Dreamcatcher
6,0 27 131
ocen
6,0 10 1 27131
4,0 5
ocen krytyków
Łowca snów
powrót do forum filmu Łowca snów

W całym filmie są może w 2lekkie dłużyzny wojenne, ale po za tym panuje tu rewelacyjny klimat. Wszystkie wydarzenia zgadzają się ze sobą. 9+10 Niby niepozorna historyjka o grupie kumpli i darze, którzy otrzymują zmienia się w coś na większą skale. Jest bardzo dobrze. Najbardziej klimatyczne sceny to początkowe z domkiem na śnieżnym obszarze. Za każdym razem jak oglądam tak samo dobre kino i klimatyczne. Klasyk dla mnie.

ocenił(a) film na 7
Nestoreish

Nie bedzie mnie obrażał polaczek, który nie ma jaj by ocenić ten film i poddać go stosownej krytyce. Jeśli nie masz choć trochę argumentów to mnie nie obrażaj bez powodu buraku. Nie potrafisz nawet wystawić oceny temu filmowi baranie.

Movie_Crash_Man

Hejka. Widzę, że czasem coś piszesz o rozsądnej krytyce. Mógłbyś przy okazji innych naszych rozmów napisać coś w rodzaju rozsądnej krytyki, a nie nieuzasadnione epitety? Będę wdzięczny.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Czujesz sie dumny ublizajac juz na wstepie Polakom? Jakiś kompleks? Może dziadek posiada niemiecki albo ruski paszport, albo sam taki posiadasz. Nie nawidze ludzi którzy nie posiadają dystansu dla opinii innych ludzi. Mam rozumieć, że jeśłi według mnie film zasługuje na 10 bądż też 9, a ty ocenisz go niżej mam prawo nazwać cię polaczkiem i wmówić Ci że nie rozumiesz filmu? Czytałem twoje rózne komentarze, i gadasz takie kocopoły że aż kiwka ze śmiechu się skręca. A co do ludzi którzy oceaniają film na 1 i są z tego dumni, to nie jest niczyj więcej problem jak ich. Skoro nie potrafią docenić starań reżysera, scenarzystów, aktorów oraz fenomenalnego pisarza, to po co wogóle sie wysilać i pisać tutaj komentarze? Ja mam głeboko w poważaniu co ty uważasz o ludziach którzy śa niedzielnymi kinomaniakami i ich gusta się ograniczają do tego co w ich łepetynch przelewa, za to ty pokazujesz znacznie więcej ograniczenia niż oni wszyscy razem wzięci - to jest portal o fimach dla ludzi co chcą się o filmie coś dowiedzieć, a nie pole bitwy pseudo inteligentów co wszystkie rozumy pozjadali, koleszko bananowy. Proszę Cię na przyszłość, jak chcesz komuś ubliżyć zrób to z klasą. Nazywanie nas
Polaków polaczkami świadczy tylko i wyłacznie o ignorancji do naszej historii, polecam się zapoznać z pochodzeniem tego słowa, a dobiero później go używać. Staram się nie odpisywać na żadne komentarze, ale ty człowieku z buszu wyrwany strasznie mnie zdenerwowałeś. Film sam w sobie jest niezły, widziałem lepsze 7/10 jak dla mnie max. Dziekuję. Volksdeutshu!

ocenił(a) film na 7
jezudzilla

7/10 może być. Czyli nie jesteś wcale taki baran jak spora część osób, która jedzie ten film bez powodu.

Movie_Crash_Man

A może im się nie podobał? Od 2004 mylisz swoją ocenę z jakością filmu czy już wcześniej się to pojawiało?

ocenił(a) film na 2
Movie_Crash_Man

9+/10?? Chyba żarty sobie robisz, takiego chłamu dawno nie widziałem. Zainteresowała mnie obsada, ale to jest jedyny pozytyw tej produkcji. To jest dno do potęgi n-tej. Dałem 2 tylko ze względu na to, że musieli zapłacić niemałe pieniądze obsadzie. Ogólnie na początku może nawet ciekawić, ale to co się dzieje jak są w tym domku, to jest jakaś pomyłka. Jaki to by nie był gatunek, to film musi trzymać poziom, a tu jest poziom rynsztoku. Film nie bez powodu ma taką niską ocenę.

Odnosząc się do komentarza nr.1 to... lecz się człowieku, bo jesteś pseudo inteligentem wylewającym swoje żale w internecie. Ja myślałem, że ten 1. post to jest jakiś trooling, ale Ty poważnie mówisz. Oprócz tego, że naubliżałeś to jeszcze despotycznie negujesz zdanie innych. Moim zdaniem ten film to crap i to taki z najniższej półki. Co tu w ogóle jest do rozumienia?? Film nie jest skomplikowany, ba powiem, że fabułę ma bardzo prostą, a sama historia inaczej opowiedziana mogłaby się podobać. Jednak tak nie jest i trzeba się z tym pogodzić.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Haha podobają mi się te spięcia :D Nie można być alternatywnym w tym kraju :D

Movie_Crash_Man

kij Ci w oko , c h u j u

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

pseudoznawcy kina dają max 6/10 osoby, które coś z tego filmu zrozumiały dają minimum 7/10

Movie_Crash_Man

jesli tak szmato to dlaczego film ma wyzsza ocene na Polskim Filmwebie ( 6,2 ) niż na imdb.com (5,5) ? Dla kogo w takim razie film jest za trudny?

ocenił(a) film na 7
czewrony

Bo w Polsce jest spory kontrast perwersyjny kaloryferze. Mamy tu dużo debili, którzy dają skrajnie niskie oceny trochę średnio kumatych i sporo mózgów, którzy doceniają to arcydzieło. Na świecie jest mniej debili, ale więcej średnio kumatych to dlatego ocena oscyluje około 5

Movie_Crash_Man

skoro "Na świecie jest mniej debili, ale więcej średnio kumatych" a ocena jest o 0.7 niższa to wychodzi na to że na świecie jest też znacznie mniej mózgów. Tak wynika z twojego rozumowania, czego chyba sam nie jesteś świadom.

ocenił(a) film na 7
czewrony

NIE. na swiecie jest wiecej ludzi. to są procentowe statystyki ojszczyplotku

Movie_Crash_Man

widzą że średnią naszego kraju niestety obniżają takie debile jak ty. tyle że ty nawet nie wiesz co to jest średnia!! ocena na filmwebie czy imdb jest to średnią oceną filmu a średnia nie zależy od liczby oddanych głosów !! na której klasie podstawówki skończyłeś edukacje?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Movie_Crash_Man

no wlasnie ,od rodzaju a nie jak sadziles do dzisiaj od ilosci. a wiec skoro jak twierdzisz film jest trudny ,a srednia na polskim filmwebie jest wyzsza niz na imdb to wynika z tego ze jestesmy inteligentniejsi od reszty swiata. Nadążasz? Wobec tego jak ma sie to do tematu twojego postu , tumanie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Movie_Crash_Man

"nie od rodzaju głosów to pisałem od początku" tylko na poczatku szmato pisales co innego. nawet jesli rozklad ocen bylby taki jak sobie zalozyles to i tak srednia dla nas jest wyzsza i tego juz twoj belkot nie zakryje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
czewrony

odniesienie głupków tyczy się osób dających poniżej 7, a więc średnio kumatych z głupkami faktycznymi w kontekście omawianego dziela

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

hehe . Co za głupoty ja pisałeM XD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Movie_Crash_Man

Masz racje mnie też się "podobał" dlatego wystawiłem ocenę adekwatną czyli JEDEN

ocenił(a) film na 7
RozsadnyWariat

Jak śmiesz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Movie_Crash_Man

Film średni. Ale co się dziwić twojej ocenie, skoro "Szybcy i Wściekli 5" są dla ciebie arcydziełem....

ocenił(a) film na 7
skalp_el

komentarz słaby,ale co sie dziwic skoro jego treść jest tak idiotyczna.

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Patrząc na tą dyskusję widzę, że film i dla Ciebie okazał się za trudny i po prostu go nie zrozumiałeś. Na kilometr widać, że jednym z założeń "Łowcy Snów" jest pastisz klasyki literatury i kina sci-fi. King lubi bawić się takimi motywami i przerysowywać (nieraz nawet groteskowo) pewne elementy z klasycznych dzieł - bardzo często to robi w swoich horrorach. Tutaj na kilometr to bije po oczach. Czerwona obca substancja porastająca wnętrze chaty i niektórych ludzi to tak wyraźna aluzja do Wellsa i wojny światów, że nie da się tego nie widzieć. Kosmici wyłażący ludziom z dupy i wirus Ripley... Serio? Nie widzisz tego? A rozmowy Jonsey'a z obcym wewnątrz jego umysłu? Statek obcych? Wystarczy minimalnie znać klasykę sci-fi by to zauważyć. Tego jest pełno na każdym kroku...
Oburzasz się na niską ocenę, zarzucasz nie zrozumienie tematu, a sam nie zrozumiałeś filmu. Nie można brać "Łowcy snów" do końca na poważnie ani traktować jako horror. To raz. A dwa - większość widzów zazwyczaj kojarzy pastisz z formą komediową, a tutaj komedii nie ma. Dlatego wiele akcji wydaje się oklepanych i głupich, ale takie to właśnie miało być. Film jest raczej ciekawostką adresowaną do fanów sci-fi, nie horroru. Ja się momentami nawet dobrze bawiłam wyłapując te wszystkie smaczki.
Skoro już stajesz w obronie filmu wypadałoby wiedzieć o co tak naprawdę w filmie chodziło.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7

A co mnie obchodzi jakich aluzji użyją pseudo spece i teoretycy spisku ? Co Z TEGO, że wyciągnąłeś kilka różnych tworów i przytoczyłeś do nich ten film ? Tak można zrobić z każdym filmem do tego jak do wielu innych dodać więcej porównań zaczynając od skrajnie debilnych jak np: w owych filmach aktorami są ludzie, oraz w owych filmach jest sceneria zimowa. No tak skoro jest zima to na pewno autor czerpał z Thinga no bo przecież jest śnieg, albo skoro jest krew to pewnie czerpał z Predatora, bo przecież tam też postaci są rozszarpywane i się leje krew. Durnota niektórych ludzi i pseeudointeligentów mnie rozp***a totalnie. Przecież to co piszesz to lanie wody - metoda w jaką niejeden pseudorecenzent udaje, że zna kino, a skoro coś już widział to przecież kolejny film jest oklepany, ale wszystko już było wierz mi.Sypiąc ogólnikami było już wszystko.

ocenił(a) film na 4
Movie_Crash_Man

Na imdb też ma niską ocenę.. a jak już miałbym nazywać kogoś durnym polaczkiem to typa, który fast and furious ocenia na 10...

ocenił(a) film na 7
krokodylmariusz

A ja bym nazywał typa durnym Polaczkiem, który daje argument z d*y nie mający związku z wspomnianym filmem.
Pokazujesz właśnie czysty rasizm i głupotę.

Movie_Crash_Man

Drogi Movie_Crash_Man, czas chyba odejść z durnego polskiego forum i przenieść się na jakieś świetne, zagraniczne!
Polaczki oceniają ten film na 6,1 jedynie, ale już na IMDb ma całe 5,5! Może czas wypłynąć na szersze wody? ;)
Pozdrawiam! :)

ocenił(a) film na 7
Ametria

Nie. Lubię polaczki.

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Przecież ten film to kompletny gniot. Jak można tego nie widzieć. Tak absurdalnej fabuły jeszcze chyba nie widziałem. Dziwię się nawet że ten film nie jest szerzej znany bo przecież to istny materiał na kultowego kicz gniota:)

ocenił(a) film na 7

Ten film to tylko popis wyobraźni autora książki i reżysera. Fabuła jest świetna, ale niestety większość ludzi nie ma wyobraźni i cienko z inteligencją i kojarzeniem faktów w filme.

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

A może po prostu tym razem większość jednak ma rację?

ocenił(a) film na 7

Film jest na podstawie książki. Kwestia gustu.

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Aktorstwo też było wyśmienite?

ocenił(a) film na 7

Główne postaci jak dla mnie spoko.

użytkownik usunięty

...

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Po długim namyśle uważam, że wykazałem sie przejwem lekkiej ignorancji. Rzeczywiscie filmowi blisko do fantasy i oczekujac od filmu SPECYFICZNEGO sci-fi czy typowego horroru mozna sie czesciowo zawiesc lub nie odczuc spelnienia oczekiwan dlatego wycofuje moje opinie ze film jest jakos wybitnie inteligentny i jego niezrozumienie jest przejawem niskich ocen. Niech bedzie. Film jest specyficzny. Nie kazdemu musi odpowiadac. Nawet jesli nie kazdy go ogarnal i wystawil nizsza ocene to jego opinia do ktorej ma prawo. Szacun i Pokoj

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

W cztery lata człowiek może nabrać pokory widzę :)

ocenił(a) film na 2
Movie_Crash_Man

Jak można być takim zapatrzonym w siebie śmieciem xD Jeszcze od Polaczków będzie wyzywał xD Film to wielki parujący balas i nie ma nawet co z tym dealować. Jeśli ty temu filmowi dajesz 10 - tak jak Terminatorowi i Gwiezdnym Wojnom - no powiem ci że wielbiciel ambitnego kina z ciebie XDD Beka z typa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones