PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031979}

Śladami Michaela

Finding Michael
4,7 95
ocen
4,7 10 1 95
Śladami Michaela
powrót do forum filmu Śladami Michaela

o uprzywilejowanych, bogatych, antypatycznych brytyjskich idiotach, którzy postanowili złamać odwieczne górskie tabu i spróbować ściągnąć ze zbocza Mount Everestu leżące tam od ponad dwudziestu lat ciało jednego z nich. Dzięki temu absurdalnemu, patetycznemu paradokumentowi straciłem przy okazji resztki szacunku do cwaniaczka Nimsa Purji, który pewnie zrobiłby największe idiotyzmy, żeby tylko było o nim głośno i żeby jego twarz pojawiała się na ekranie. Szkoda czasu na te bzdury. Dodatkowy punkcik za kilka fajnych ujęć z drona bo cała reszta jest tak zła, że nie ma sensu się nawet rozpisywać.

ocenił(a) film na 4
baxinski

Wiele wypraw organizowało akcję po leżące od wielu lat ciała, to nie jest pierwsza taka sytuacja, lecz nie ściągano ich, tylko na przykład organizowało się pochówek w miejscu, gdzie nikt nie będzie bezcześcił zwłok będących w niekorzystnych miejscach ( mam na myśli miejsca, gdzie członkowie wypraw turystycznych/komercyjnych czy ogólnie himalaistów musieli by dosłownie po nich przejść ). Ściąganie zwłok nie miało miejsc z racji że bardzo ciężko było by je stamtąd ściągnąć, jednak wydaje mnie się, że jeśli by istniała możliwość to rodziny zmarłych zrobiły by wiele, by tego dokonać. Oglądając moment, gdy szli sobie do Base Campu z przewodnikami pomyślałem "a gdzie jest Nims?... a temu to pewnie nie chciało się łazić, ten to sobie pewnie wyczarterował śmigłowiec... " i faktycznie tak było, że przyleciał śmigłowcem :D

baxinski

Film zrobiony tylko i wyłacznie dla kasy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones