PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34889}

Ślicznotka z Memphis

Memphis Belle
7,6 6 898
ocen
7,6 10 1 6898
Ślicznotka z Memphis
powrót do forum filmu Ślicznotka z Memphis

widzialem juz flyboys, bitwe o anglie , ciemnoniebieski świat i pearl harbour, czerwonego barona, slicznotke z memphis, czarna eskadre, tora tora tora. Mozecie polecic cos jescze?:)

ocenił(a) film na 7
damiansaf

Midway, no i ostatnio wyszedł film Red Tails, ale premiery w Polsce jeszcze nie miał

damiansaf

Polecam świetny film "Blue Max" z 1966r. o niemieckich pilotach myśliwskich w I wojnie światowej - znakomite repliki maszyn z epoki, żadnej lipy. Tu radzę nie zrażać się bardzo odległym już czasem powstania filmu. Z tego co wiem nie ukazało się polskie DVD. Inny bardzo dobry tytuł to "Aces High" ("Asy Przestworzy") z 1976 r. - ten z kolei to tydzień z życia pilotów brytyjskich z 76 eskadry Royal Flying Corps - film nie ukazał się niestety w Polsce na DVD - pozostaje ściągnąć Torrentem (polskich napisów nie znajdziesz) lub kupić DVD z Anglii (żadnych napisów, ciętych kilka minut). Ja mam jeszcze wersję sprzed wielu lat z TVP na poczciwym VHS-ie. Ponadto "Flight of the Intruder" ("Lot Intrudera") z 1990r. o pilotach samolotów A-6 Intruder nad Wietnamem w 1972r. - jest polskie wydanie DVD. Bardzo obiecująco zapowiada się nowy rosyjski film o sowieckich pilotach w II wojnie "Ballada o Bombierje" z 2011, choć na Filmwebie ani słowa o nim nie znalazłem. Pozdrawiam pasjonata awiacji :-)

Messerschmitt109

Messser, jestes szajbnięty! Pozytywnie! Hej!

ocenił(a) film na 7
damiansaf

Bloody foreigners: Untold Battle of Britain- jest na You Tube z napisami i bez.POLECAM!!!

ocenił(a) film na 7
Artfulnick

P.S. Napisz koniecznie czy ci się podobał :)

ocenił(a) film na 7
Artfulnick

Tylko że to jest film dokumentalny.

ocenił(a) film na 7
polukr

Jaki???

ocenił(a) film na 7
Artfulnick

no przecież Bloody foreigners: Untold Battle of Britain :)

ocenił(a) film na 10
polukr

A co za różnica czy dokumentalny czy nie? ;D

Messerschmitt109 - wielkie dzieki ;) Pozdrawiam również ;D

damiansaf

Jest podobny film z Costnerem , taki sam samolot, podobna akcja, ale zaklinował sie dolny strzelec i mieli lądowa na brzuchu bo im podwozie siadło! A jak wylądowali-- to poszukajcie! Hej!

baca350

Wlasnie tego filmu poszukiwałam od bardzo bardzo dawna.Ogladałam go jako mała dziewczynka.Niestety nie pamietałam tytułu.Nie pamietam jak się skonczyl.Wiem ze mieli wyladowac i poswiecic strzelca albo sami zginac.Ale costnera tam nie pamietalam.Juz szukam w jakich filmach brał udział :] Dzięki !!!

skoneczko

A to nie była może Ślicznotka z memphis?? Uratowali dolnego strzelca bo ktoś narysowal wielkie zółte kółka które pojawiły się naprawde i tak wylądowali a potem znikły?

ocenił(a) film na 7
skoneczko

Z Costnerem to nie był film tylko serial. A właściwie jeden odcinek serialu " Amazing Stories " piąty z pierwszego sezonu.

polukr

Czyli to o tym samolocie z rysunkowanymi kółkami to był odcinek serialu????!!!! Juz tego szukam ...

ocenił(a) film na 8
damiansaf

jezeli nie masz nic przeciwko starszym filmom to jeszcze dawn patrol jest bardzo spoko i hell's angels :)

ocenił(a) film na 10
damiansaf

bardzo polecam film "First Light" - o młodym brytyjskim pilocie myśliwca Spitfire podczas BoB.

ocenił(a) film na 9
damiansaf

DO WSZYSTKICH:
Ten post to prawdziwa skarbnica informacji i motywacji do wyszperania jeszcze nie-obejrzanych filmów w tematyce, którą -jak widzę- wszyscy tu lubimy. Fajnie się czyta i zbiera te perełki. A tak w ogóle to ja też się tu dołożę z rekomendacjami. Już za chwilę- tylko pytanie - czy mają być filmy o lotnikach - TYLKO? :-) Pytanie retoryczne, he? Serwus!

Alabe

Można by założyc podfora o łodziach podwodnych[Das Boot, Czerwony Pażdziernik i in ]
a potem o bitwach morskich [Yamato !!]
Ale ty trzymajmy sie lotnictwa.
I jeszcze sie ucywilizujemy i ranga INNE wzrośnie i zdziadziejemy!! Hej!

damiansaf

no własnie, ale najlepiej takie z lat 70/80/90 potem to juz kino zeszło na psy....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones