PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99843}

Ślubowanie

O Pagador de Promessas
5,4 355
ocen
5,4 10 1 355
Ślubowanie
powrót do forum filmu Ślubowanie

Film z dzisiejszego punktu widzenia dość naiwny i łopatologiczny, jednak przesłanie nie postarzało sie ani trochę. No i jest tu kilka naprawdę pięknych scen, choćby finałowa. Jak dla mnie rewelacja.

Sqrchybyk

Świetny film, choć zgadzam się że dzisiaj może już nie robić takiego wrażenia jak kiedyś. Ale ta ocena to faktycznie jakiś kosmos 4,3?! Aż przetarłem oczy ze zdziwienia. Przecież to niżej niż "Plan 9" albo "Zabójcze ryjówki". Tu chyba musiał działać jakiś zmasowany trolling, bo nie chce mi się wierzyć, że tak duża liczba osób szczerze wystawiła jedynki czy dwóje.

ocenił(a) film na 9
edkrak

Pewnie jakiś wikary z Koziej Wólki oburzył się tak bardzo, że założył 100 kont z każdego dając 1...

Sqrchybyk

[SPOILERY] Czy ja wiem, czy naiwny i łopatologiczny? W sumie niby wszystko świetnie, ale postawa głównego bohatera jest równie śmieszna, jak postawa księdza, który nie chce wpuścić KRZYŻA do kościoła. Trochę kpina z religii, ale i obraz społeczeństwa brazylijskiego, więc przy okazji kpina z zabobonów (bo, poważnie - nieść krzyż dla OSŁA? :0 ), kpina z prasy, a i obraz niepokojów i podziałów społecznych. Jak dla mnie rewelacja.
No i chyba na żadnej Złotej Palmie się tak nie uśmiałem, jak na tej. :P
Ale niektóre sceny rzeczywiście magiczne, jak choćby finałowa, o której wspomniałeś. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones