PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835189}

Świat, który nadejdzie

The World to Come
6,4 2 890
ocen
6,4 10 1 2890
5,7 9
ocen krytyków
Świat, który nadejdzie
powrót do forum filmu Świat, który nadejdzie

Myślę sobie, że czasami łapiemy czyjeś spojrzenie, wymieniamy kilka zdań i od samego początku, od tego niby nic, wiemy, że z tego będzie jednak coś. Dlaczego Ci niespodziewani mają w zwyczaju zmieniać w naszych życiach najwięcej? Albo wywracać je zupełnie do góry nogami? Dlaczego Ci niespodziewani tak często mają w zwyczaju wybudzać nas, ogrzewać nasze skostniałe serca, i sprawiać, że znowu zaczynamy czuć? Dlaczego właśnie oni tak często sprawiają, że nagle cały świat dokoła staje się bardziej znośny? Że ten cały absurd, staje się mniej absurdalny, a obowiązki i powinności stają się mniej przytłaczające. Nagle pojawia się ten ktoś, i uświadamiamy sobie, że to nie jest świszczący wiatr za oknem, tylko nasz oddech, że to wcale nie jest nadchodząca wiosna, tylko ciepło w naszym środku, że to nie są skowronki, tylko ten przyjemny głos niespodziewanego człowieka…

Dawno nie było mi dane zobaczyć tak pięknego filmu o miłości, a raczej o miłościach i jej różnych obliczach. Filmu, w którym miłość tańczy i przeplata się z zazdrością, podporządkowaniem, i śmiercią. Niech Was to nie zmyli, bo ta miłość tańczy przede wszystkim z samą sobą. Abigail tańczy z Tally nad wyraz ciepło i subtelnie. Na początku bardzo niezrozumiale, a potem bardzo jasno i czysto. Dlaczego ta miłość pomiędzy nimi dwiema jest tak piękna? Może dlatego i przede wszystkim, bo jest wolna, bo jest podyktowana tylko i wyłącznie uczuciami, a nie kwestiami majątkowymi czy kulturowymi. Ta miłość dopiero pomiędzy nimi dwiema przybiera swoją prawdziwą twarz, i robi to w towarzystwie surowej i dzikiej natury, która tylko podkreśla tę jej delikatność i niewinność. Myślę sobie też, że każdy z nas ma, będzie mieć, albo już miał, taką swoją Tally czy Abigail: taką, która wybudziła i zmieniła nas, i całe życie dookoła.

Staram się zrozumieć również tytuł filmu: Świat, który nadejdzie… . Jest w nim na pewno jakiś optymizm, i właśnie go chcę się mimo wszystko trzymać. Niech nadchodzi.

eskapistka_

Tytuł filmu jest powiązany z napisami końcowymi filmu. cytuję
Based Upon the Original Story
"The World to Come" by
Jim Shepard

ocenił(a) film na 8
orx

Tak, albowiem film jest ekranizacją tego, co wyszło wcześniej spod pióra jednego ze scenarzystów. Ale to raczej kontekst pochodzenia tytułu, nie znaczenie, które się za nim kryje, a na które zwraca uwagę autorka posta.

ocenił(a) film na 9
ex_machina_durejko

Dziękuję!

ocenił(a) film na 9
orx

Och, zgadza się, jestem tego świadoma, ale dziękuję za komentarz.

eskapistka_

Przeczytałam opinię i trochę pozazdrościłam, że tak pięknie widzisz ten film. Ba, ta opinia powinna wisieć gdzieś wysoko i być dołączana do polskiej dystrybucji jako zachęta do zanurzenia się w tej smutnej ale intensywnej historii.

Zaskoczyło mnie zakończenie,a właściwie sposób rozwiązania, bo kierunek był znany od samego początku. W takich czasach to nie może się dobrze skończyć. Ciekawe czy z racji zbliżającej się kinowej premiery wydadzą te książkę w języku polskim.

ocenił(a) film na 9
Paz_Vega

*spojler?*


Och, bardzo mi miło! Dziękuję.
Szczerze? Nie miałam pojęcia w jaki sposób zakończy się ten film, było to dla mnie bardzo niespodziewane, bo mimo wszystko gdzieś tam moja romantyczna dusza oczekiwała czegoś innego. Ale masz niestety rację, czy to miało prawo zakończyć się w inny sposób?
Trudno powiedzieć, na pewno byłoby interesująco przeczytać tę konkretną historię i mieć dopełnienie.

ocenił(a) film na 9
eskapistka_

Dla mnie ten film jest naprawdę przepiękny, fascynujący, oprawiony poruszającą muzyką i zjawiskowymi kadrami. Role kobiece zagrane perfekcyjnie. A Twoja recenzja napisana jest z dużym polotem, sercem, smakiem... Ten obraz burzy trochę w mojej głowie obecna wszędzie polityczna poprawność i epatowanie tęczą naszego, codziennego życia.

ocenił(a) film na 9
BlueSky_on

Bardzo dziękuję!

ocenił(a) film na 9
eskapistka_

to była dla mnie przyjemność czytania :)

eskapistka_

ślicznie napisane, a film polecam!!!!!

ocenił(a) film na 9
szaki3

Serdecznie dziękuję!

eskapistka_

Przepięknie uważasz ♡

ocenił(a) film na 9
1vinga

Bardzo dziękuję!

ocenił(a) film na 9
eskapistka_

Nie będę powielał Twojego, całego, tekstu ale pozwolę sobie uczynić to wybiórczo: piękny film 9/10!!!

ocenił(a) film na 9
Szpila_1308

Bardzo dziękuję! Zgadzam się z Tobą.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 7
eskapistka_

Bardzo pięknie piszesz. Nie wiem czy robisz to zawodowo, ale powinnaś:)

ocenił(a) film na 7
Coyotman

Przepiękna recenzja,od razu czuć romantyczną dusze,aż przypomniało mi się po filmie,że kietys sam pisałem wiersze i potrafiłem kochać... : )

ocenił(a) film na 7
eskapistka_

Piękna recenzja, nie ubrałabym jej w lepsze słowa.

eskapistka_

piękny film i równie piękna recenzja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones