PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=497131}

Żabi Król

Der Froschkönig
5,9 1 387
ocen
5,9 10 1 1387
Żabi Król
powrót do forum filmu Żabi Król

Księżniczka Sophie (Sidonie von Krosigk) obchodzi osiemnaste urodziny. Jej ojciec chce, by znalazła ona sobie bogatego męża i
ocaliła znajdujące się w kryzysie królestwo. Ofiarowuje córce magiczną złotą kulę, która ma jej pomóc w podjęciu decyzji.
Podczas zabawy podarunek wpada jednak do stawu. Nieoczekiwanie zjawia się żaba, która proponuje księżniczce swoją pomoc
w zamian za przyjaźń. Wkrótce wychodzi na jaw, kim naprawdę jest nowy znajomy Sophie.

Lili89

To nie ojciec ofiarował jej złotą kulę, tylko matka jeszcze zanim umarła oczywiście ;)

Fifarafa99

http://www.youtube.com/watch?v=T7lpfM6oKkA od 5:45 mniej więcej

Lili89

Mama Księżniczki przed śmiercią zażyczyła sobie, aby córka dostała złotą kulę w dniu 18 urodzin. Kulę dostała od ojca, a wręczała ją (bodajże) jedna z jej sióstr ;)

Lili89

wiesz, można to rozumieć na wiele sposobów, ale załóżmy że to ty masz racje :D

Fifarafa99

Piszę co widać na filmie. Tekst kobiety stojącej obok króla i mówiącej :"twoja matka chciała aby ta kula była twoja" czy coś w ten deseń, jest raczej jednoznaczny jak dla mnie (poza tym babka jest w wieku księżniczki mniej więcej). Może w książce jest to ukazane inaczej - nie wiem, nie czytałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones